Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség megszakítás előtt a...

Terhesség megszakítás előtt a tágítót mivel helyezik fel és mennyire érezhető? Nagyon fáj a tágítás?

Figyelt kérdés
sajnos nem tarthatjuk meg a babát, és hétfőn lesz a műtét. nem igazán készültem fel lelkileg. nagyon félek a fájdalomtól. a menstruációm alatt is elsírom magam olykor olyan görcseim vannak, ha nem veszek be gyógyszert. illetve a terhesség 3-4. hete környékétől 1 hónapon át mindennapos volt a görcs ami szintén elég kellemetlen volt. érdekelne, hogy szerintetek ilyen erős görcsös hajlamossággal az abortusz is ennyire, vagy még jobban elviselhetetlenné fog válni?
2011. ápr. 13. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem volt még babád akkor igen helyeznek fel tágítót úgy nevezett lamináriát.Képzeld el a menstruácios fájdalmat 100szor.Sirva fakadtam.Kegyetlen volt,de nekem csak addig amig felhelyezték.Viszont tudok olyat akinek megsem kottyant.Nem vagyunk egyformák...
2011. ápr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
húúú,nekem is iszonyatos volt....de csak az a két perc,utána nem éreztem semmit,de nagyon sokan végigszenvedik azt a másfél napot.szerencsés voltam
2011. ápr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Mi ez ahhoz képest, amit a szétszabdalt magzat érezhet? Amiatt nem sírsz?
2011. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

http://www.youtube.com/watch?v=t_3COaK2_V0


Tanulságos!!! Nézd végig.

2011. ápr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt egyáltalán (vetélésem volt mielőtt valaki megszól)csak egy kicsit kellemetlen volt.
2011. ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem annyira nem fájt, inkább kellemetlen volt végig. Délre kellett bemennem, egész nap feküdtem, este helyezték fel a tágítót. Aztán az éjszaka közepén arra keltem, hogy hányjak, rosszul voltam, persze nővér sehol...

Kitartást!

2011. ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A tágító felhelyezése kellemetlen mert váratlanul fog érni a fájdalom. A tágító felhelyezését követően erősebb menstruációs görcsöket fogsz érezni.

Valószínű hogy ez mindenkinél más. Nekem nem különösebben fájt egy normál menstruációs görcsölésnél.


A bűntudat gerjesztőknek meg üzenem, hogy ha becsúszik egy ilyen dolog, még mindig jobb egy abortusz mint hogy megszülessen aztán szívjon egész élete végéig, akár mert csonka családban lesz, akár mert az anyuka nincs rá felkészülve, akár mert anyagilag nem vállalható... stb.

2011. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm az együtt érző, és különösen az utolsó válaszadónak a hozzászólását! a magzat nem ember, lehet sokan gyilkosságnak nevezik, de csak az értheti meg aki nem számított erre és valóban nem akar egy egész életen át szenvedést okozni a kicsinek. Aki valóban szereti már magzat korában a kicsit és tényleg logikusan, ésszerűen végig gondolja, még ki is számolja havi hány 100 ezrek mennek el lakásra, babára, és ételre, ráadásul még 20 éves sincs, az talán jobban dönt, mintsem az anyának a gyerekkel együtt kelljen végig nézni aszenvedést és küszködést. tudjátok hiába szeretek egy gyereket, cska nem nő, csak nem hízik, valahogy egyre soványabb. nem lehet szeretettel felnevelni egy gyereket sem. eleget sírtam heteken át, nem hiszem, hogy tovább kéne gyötörnöm magam.

aki pedig elfogult és gyilkosnak tart, az nézze meg a nevelőintézetben vagy nevelőszülőknél, anyanélkül maradt, vagy örökbe fogadott gyerekeket. azokon is megesik a szívük, de aki erre kényszerül és nem csak a babának de nekem óriási sebet okozva ezzel, amit magamnak csináltam, nem tudom hogy lehet így is elítélni. felelőtlen az aki teherbe esik és makacssága létére megszüli egy lehetetlen világba vagy családba. azoknak gratulálni tudok.

2011. ápr. 13. 19:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez az ún. többségnél van, hogy nyakra, főre szülik eszetlenül a gyerekeket, akiket szegénységben, éhezésben nevelnek fel. Akkor már inkább ne szülessen meg, ha nem tudod megadni neki, amit szeretnél. Később lehet gyereked, szerintem nem ítél el senki, csak olyan elkeseredett nők vannak itt (többekközt én is az voltam), akik nagyon vágynak a babára, meg is tudnának neki mindent adni mégse jön nekik a baba. Én ezt is megértem. De téged is, a te döntésed, a te babád.


A laminária felhelyezése pedig nagyon fájt nekem legalábbis missed ab-om volt...:( azt hittem leugrok a székről. De tényleg mindenkinél más.


Szerencsésebb és boldogabb életet kívánok neked a jövőben.

2011. ápr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is vetélés miatt helyeztek fel lamináriát. Mondta az orvosom, hogy 3 alkalommal fogok érezni élesebb fájdalmat, de csak egy pillanatra. És valóban így is történt. Nekem este tették fel, és reggel volt a műtét, de csak enyhébb mensi-szerű görcsöket éreztem. Nekem tényleg nem volt vészes, de ugye nem vagyunk egyformák.
2011. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!