Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Merjek még reménykedni?...

Merjek még reménykedni? Egészséges lehet-e még a kisbabám? Bőv. Lent!

Figyelt kérdés

A mi tortúránk 17 hetes pocakosan kezdődött. Akkor a kisbabám agyában 2 db cisztát talált az orvosom. Azt mondta 2 hétig várjunk,mert fel fog szívódni. Mivel én nem voltam nyugodt, elmentünk dr. Hajdu Krisztinához az istenhegyi géndiagnosztikai kp-ba a 19. héten. A ciszták akkor 16,5 mm-esek voltak, plussz a veséjében is talált 2 db, 3 mm-es tágulatot. Akkor magzatvízvételt javasolt, amit meg is csinált már másnap, ennek az eredménye szerencsére negatív,tehát kromoszóma rendellenessége nincsen a kisfiúnknak. Aztán visszamentem az orvosomhoz. A 21. héten még megvoltak a ciszták, már kisebbek voltak, plussz a vesetágulat sem tűnt el. A 24. héten (hétfőn) is voltam, megnyugtatott h a ciszták eltűntek, a vesetágulat még megvan. Akkor azt mondta nekem, h ő szeretné, ha elmennénk a SOTE-ra genetikushoz. Adott is beutalót, amire egy kérdőjellel ráírtam, hogy : "Ventriculomegalia?" Aminek utána néztem és azt jelenti, hogy vmiféle kamratágulat, tehát vagy szívkamra, vagy agykamra!A mi esetünkben ugye agykamratágulatról lehet szó az agyi ciszták miatt! Most megint tiszta ideg vagyok. Ehhez ő nem fűzött semmilyen megjegyzést, szóval azért is idegesít, hogy vagy nem biztos benne h van e agykamratágulata a picinek, vagy csak rutinszerűen, a ciszták miatt érdekli-e?

Szerintetek merjek még reménykedni, hogy egy egészséges kisfiam fog születni?

Már van egy 18 hónapos kisfiunk, vele is megjártuk a sote-t, vele az afp-nk lett magas, de szerencsére ő egészséges, életvidám, kiegyensúlyozott kisfiú.


2011. ápr. 7. 14:00
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, h ennyien bíztattok.

Nagyon remélem h nem lesz semmi baja...de én is úgy döntöttem, ahogyan az egyik anyuka írta, itt a vége, ez lesz az utolsó vizsgálat, én már máshova nem megyek,kis nyugalmat szeretnék már.

2011. ápr. 7. 15:17
 12/15 anonim ***** válasza:
55%

14:36os vagyok

Én is azért döntöttem a vizsgálatok abbahagyása mellett, mert már tiszta ideg voltam. Nem hiszem, hogy az idegesség jót tesz egy kismamának. Én akkor teljesen magamba fojtottam az érzéseimet. Nálunk csak a anyukám és az egyik nővérem tudta, hogy min megyünk keresztül. Anyósomnak nem szóltunk, mert egy igazi pletykafészek.

Mai napig sokan nem tudják, hogy eredetileg "betegen" született a lányunk. Ahogy apa fogalmaz, volt egy PLUSZ benne.

Barátnőm külföldön terhes most. Egyetlen Ultrahangja volt 12 hetesen. Kérdezte, hogy nem kell több? A válasz: felesleges, majd ha megszületik, megvizsgáljuk, addig úgysem tudunk mit csinálni.

Így utólag már ezt tartom normális felfogásnak.

2011. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak 21 hetesen láttak az agyában két cystát (6 és 3 mm) + lényegesen kevesebb magzatvizet. Szivultrahangot javasoltak és két hét múlva konrollt és megbíztattak, h ha nem javul, meg kell szakítani a terhességet. Gondolhatod. Nem vártuk meg a két hetet, hanem a következő héten elmentünk a Bolgárkerék utcába és beszéltünk ott Czeizellel. Azt az infot kaptuk, h nagyon sok babának van az agyában cysta, csak két ultrahang között eltelik annyi idő, h ezek felszívódnak. A tanácsadás után megnézték ultrahanggal és a magzatviz már rendben volt, illetve a két cystából az egyik már felszívódott, a másik kisebb lett. Azt mondták, h ha nem szívódik fel, akkor sem okoz szellemi fogyatékosságot. A vesetágulathoz nem tudok sajnos hozzászólni. Szívultrahangra nem küldtek titeket? Ugyanitt dolgozik Dr. Hajdú Júlia, nagyon szimpatikus orvos.

Ne izgulj, sokszor a dokik szeretik rémisztgetni a kismamákat. Nem lesz semmi baj.

2011. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Barátnőm külföldön terhes most. Egyetlen Ultrahangja volt 12 hetesen. Kérdezte, hogy nem kell több? A válasz: felesleges, majd ha megszületik, megvizsgáljuk, addig úgysem tudunk mit csinálni


ez nekem nem szimpatikus hozzáállás:-(((((((

2011. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
16 éve a 26 hetes UH-n kitalálta az orvos, hogy nem működik a gyerek hólyagja. Kaptam vízhajtót, két óra múlva sem pisilt. Mondták, két hét múlva menjek vissza, hátha addigra pisil a gyerek. Két hétig sírtam, biztos nem olyan jó szegény babának, ha nem tud pisilni. 2 hét után visszamentem, nézi,én meg kérdezem, pisilt-e már??? Azt mondja, semmi baja a hólyagjának, az egyik agykamrája tágabb...mííí, mondom, szó sem volt róla, azt állította, mondta már. Menjek el genetikushoz, hogy milyen gyerekem születhet. Mondtam, nem megyek, megpróbáltam nem foglalkozni vele. Később mondták, hogy így fejlődik az agya. Amúgy nyugodj meg, mert ha olyan dolgot találtak volna, ami egyértelmű betegségre utal, egyből áthárították volna rád a felelősséget, hogy elvetesd!!! Ez ilyen, ne idegeskedj, nem lesz semmi baj :)
2011. ápr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!