Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Merjek még reménykedni?...

Merjek még reménykedni? Egészséges lehet-e még a kisbabám? Bőv. Lent!

Figyelt kérdés

A mi tortúránk 17 hetes pocakosan kezdődött. Akkor a kisbabám agyában 2 db cisztát talált az orvosom. Azt mondta 2 hétig várjunk,mert fel fog szívódni. Mivel én nem voltam nyugodt, elmentünk dr. Hajdu Krisztinához az istenhegyi géndiagnosztikai kp-ba a 19. héten. A ciszták akkor 16,5 mm-esek voltak, plussz a veséjében is talált 2 db, 3 mm-es tágulatot. Akkor magzatvízvételt javasolt, amit meg is csinált már másnap, ennek az eredménye szerencsére negatív,tehát kromoszóma rendellenessége nincsen a kisfiúnknak. Aztán visszamentem az orvosomhoz. A 21. héten még megvoltak a ciszták, már kisebbek voltak, plussz a vesetágulat sem tűnt el. A 24. héten (hétfőn) is voltam, megnyugtatott h a ciszták eltűntek, a vesetágulat még megvan. Akkor azt mondta nekem, h ő szeretné, ha elmennénk a SOTE-ra genetikushoz. Adott is beutalót, amire egy kérdőjellel ráírtam, hogy : "Ventriculomegalia?" Aminek utána néztem és azt jelenti, hogy vmiféle kamratágulat, tehát vagy szívkamra, vagy agykamra!A mi esetünkben ugye agykamratágulatról lehet szó az agyi ciszták miatt! Most megint tiszta ideg vagyok. Ehhez ő nem fűzött semmilyen megjegyzést, szóval azért is idegesít, hogy vagy nem biztos benne h van e agykamratágulata a picinek, vagy csak rutinszerűen, a ciszták miatt érdekli-e?

Szerintetek merjek még reménykedni, hogy egy egészséges kisfiam fog születni?

Már van egy 18 hónapos kisfiunk, vele is megjártuk a sote-t, vele az afp-nk lett magas, de szerencsére ő egészséges, életvidám, kiegyensúlyozott kisfiú.


2011. ápr. 7. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, annyi ilyet lehet hallani, utána meg teljesen egészséges baba lesz. Nekem volt egy ismerősöm, akinek el akarták vetetni a gyerekét, mert állításuk szerint nem volt arca. Elment máshova is, ahol meg mást láttak, és egészséges gyerkőc született.

Nekünk is azt mondták, hogy agykamra tágulata van, aztán meg kiderült, hogy csak vékonyabb az érfonat az agyában, ezért több mellette a hely, így tágulatnak látszódott.

Szerintem sok esély van rá, hogy egészséges babád fog születni. Drukkolok!

2011. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak tudod már nagyon nehéz úgy reménykedni, h ott volt a ciszta, ami ki tudja h az agy fejlődése során mit okozott ott bent. Ott van a vesetágulat, amiről ismét nem tudom h mit gondoljak. És akkor most még az agykamratágulat is szóba került....szóval ezért félek. Mert ha csak egy-egy jel lenne, bizakodnék, de ez már 3!!!!
2011. ápr. 7. 14:15
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ha nem lenne remény rá, hogy egészséges lesz, arról tájékoztattak volna. Próbálj megnyugodni és csak a jóra gondolni!
2011. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szegénykém!Próbálj megnyugodni!!!Tudom könnyű ezt mondani, én sem lennék egy percig sem az, ha egy baja is lenne a babámnak, nemhogy ennyi!Figyelj csak, én több embertől is hallottam már, hogy a kisfiúknál igencsak gyakori a vesetágulat, ciszta.Ez általában föl szokott szívódni mire megszületnek!Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz a babával, szorítok értetek!!!
2011. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, aranyosak vagytok.

Azért kérdeztem itt, mert kíváncsi vagyok, h Ti, kívülállóként hogyan látjátok a dolgokat!

2011. ápr. 7. 14:33
 6/15 anonim ***** válasza:
mindkettő ciszta gyakori. általában föl is szívódnak a terhesség végére, de ha nem,akkor 1-2 éves korára. nekünk is találtak a veséjében,de szerencsére a 30. hétre fölszívódott. nagy valószínűség szerint a kisfiad egészséges, csak ez a két eltérés (ami tényleg nagyon gyakori és nem szokott gond lenni belőle) nálatok egyszerre jelentkezett és elhiszem, hogy ez most rémisztőnek tűnik. de nyugodj meg, nem lesz semmi baj, egészséges babád fog születni!
2011. ápr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ja: a vesetágulat, ha 10 mm alatt van, addig nincs gond. és általában a mérete nem szokott nőni. nekünk egy 4 és egy 5 mm-es volt
2011. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem az első lányommal volt hasonló tortúránk. 26. héten már nem volt agyi cisztánk, "csak" vesetágulatunk. A 28. héten újabb cisztákat találtak a hasüregben....vizsgálatok, vizsgálatok... végül a 32. héten feladtam. Mondtam, hogy mivel nem tudnak semmit, én megszülöm, lesz ami lesz, úgysem tudnak addig semmit mondani. Szó szerint összevesztem a dokikkal, akik addigra már mindent mondtak: egyik nap ezt, a másik nap azt...

Végül 41. héten született meg természetes úton 4550 grammal és 58 centivel. 3 nagy cisztája volt ekkor a hasában, többet még nem tudtunk.

5 hetesen műtötték, kiszedték az egyik petefészkét (5x8 cm bevérzett ciszta), a másik petefészkéből 6 apró cisztát távolítottak el. Volt egy a májánál, amit elfakasztottak és egy a belein, ami szintén bevérzett ciszta volt. Kb. 5 órát volt műtőben.

3 nap múlva haza is mehettünk.

A 2 hónapos kontrollon már nem volt vesetágulata sem.

Azóta fél évente járunk kontrollra, de semmi baja.

Jelenleg 4 éves, nagyon cserfes kislány, a rémálomra már csak egy heg a hasán emlékeztet minket. Az agyával semmi baj, az összes betűt ismeri, döcögve már olvasni is tud :-D

Azóta született még 2 babánk. Már nem hiszek a terhességi szűrűvizsgálatoknak. Mai napig néha eszembe jut, amikor 18 hetesen elkezdődtek a vizsgálatok, az összes doki kimondva/kimondatlanul a terhesség megszakítása mellett érvelt.

2011. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Biztosan nem lesz semmi gond!

Ezek a mai modern műszerek sokszor csak arra jók, hogy riogassák a szülőket. Az orvos meg inkább továbbküld, hogy mindent kizárjon.

Az én fiamnak a szívén találtak uh-n szívizom megvastagodást, voltunk mi is Hajdú Krisztánál, aztán kellett volna menni genetikára (nem mentünk, mert nem láttuk értelmét a 32. hét környékén...)

2011. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Vesemedence tágulat az én fiamnál is volt. 20. heti UJ-n vették észre, majd 2 hetente nézték UH-n, a 27. hétre eltűnt teljesen, azt mondják, hogy a fiúknál majdnem "kötelező", hogy legyen ilyen tágulat. A másik vizsgálatra szerintem csak rutinból küldött el, engem pl magzati szív UH-ra küldtek el, pedig semmi jele nem volt, hogy rendellenesség lenne. Ne aggódj, nem lesz semmi baj, csak rutinból küldtek szerintem tovább. Drukkolok, írj majd, hogy mi lett. 32Hkm
2011. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!