Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második szülés könnyebb volt...

Második szülés könnyebb volt mint az elsö? Miben volt másabb?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen de mindenben teljesen más volt.

Az elsőnél: hirtelen elindultak hajnali 2kor a nagyon erős fájások (10 nap túlhordásnál) egyből tudtam hogy na ez már szülés lesz.

Volt hasmenésem, hányásom a vajúdás alatt.

6 óra volt az első fájástól a baba felsírásáig, volt gátmetszés.

A másodiknál délután 1-2 felé tompán fájt a derekam ami nem akart enyhülni így bementünk a kórházba szinte semmi fájással már 3-4 ujjnyi voltam.

Mindösszesen 2óra 20 perc volt az egész, volt burokrepesztés, nem volt gátmetszés.

A második csak akkor fájt mikor megrepesztették a burkot (a kislányom megszületése előtt kb.40 perccel) de akkor aztán úgy nagyon fájt. Viszont gyorsan lezajlott.

2011. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanaz volt a forgatókönyv a második szülésnél mint az elsőnél, bár reggel később kezdődtek a hasszúrklások- (elsőnél kb hajnali 3kor,másodiknál csak délben) - de ezek nekem nem fájtak, csak éreztem, hogy valami van. Utána mindkét esetben 3ujjnyi méhszájál repesztett burkot a doki, (első babánál ez 1kor volt, másodiknál fél5kor), de eddig tényleg igazi fájást nem éreztem, és még kb a burokrepesztés előtt egy órával voltam a kórházban mindkét esetben. A szülés az elsőnél fél5kor volt- ami a szülőágyon 3.5órát jelent,(burokrepesztéstől) második baba pedig negyed hatkor már kint is volt- tehát a szülőágyon mindössze 45percet voltam. :-)


sokkal gyorsabb volt a második szülésem, a "fájós" része alig egy óra volt, és nekem sokkal kevésbé is fájt mint az első.

:-)

könnyű, gyors második szülést kivánok!!

2011. márc. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az első Fiam 12 órás vajúdás után született meg a 38.hétre. Pici komplikáció volt, de végül baj nélkül megúsztuk.

Második Kisfiam másfél óra alatt született meg :D

mint egy kis gyorsvonat a 37.héten. Egy hangos nyögés nélkül, nagyon könnyen szültem meg.

Most várom a harmadik babát, kíváncsi leszek mennyi idő alatt érkezik meg!


Minden jót!

2011. márc. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, megérkezett már a 3.baba? Milyen volt a szülés??
2011. dec. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem értem az orvosok miért állítják, hogy könnyebb az első. Persze aki max az elsővel 6-7 órát vajúdott es meglett 10-15 perc kitolással a gyerek, annak a második szülése, valószínűleg fele ennyi időbe fog telni. Akinek az első szülése hosszú volt es nem komplikációmentes, annak se a második se a harmadik szülése sem lesz egyszerű. És ez genetika is. Én az elsővel 72 órát vajúdtam és 2 óra volt a kitolás és a gyereknek is baja lett. Persze most már jól van. A másodikkal meg 4 hétre bekerültem a kórházba es sürgősségi császár volt, nem indult be a szülés se legalább 2 héttel túlhordtam a gyereket...nézd meg milyen szülések voltak a gyakoriak a családban és elképzelhető, hogy rád is hasonlo fog várni.
2018. márc. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen régi poszt tudom,de aki nézi esetleg gondoltam segítek a sajár válaszommal is. És bocs a hibákért,telóról írok. Utolsó voltam.
2018. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!