Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell kivasalni a babaruh...

Miért kell kivasalni a babaruhákat? Meddig vasaltátok?

Figyelt kérdés
2009. febr. 25. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Így fertőtleníted!
2009. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Először is!A saját ruháidat miért vasalod?Azért,hogy igényesen nézzen ki,nem?A babaruhák is normálisabban néznek ki,ha ki vannak vasalva,amúgy pedig ha gőzölős vasalóval vasalod,az még jobbat tesz a ruhácskáknak.Én mindig kivasalom a babóm ruháit.

4 hónapos baba anyukája

2009. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg 1 éves koráig vasalni kellene fertőtlenítő hatású, de én 5 hónaposan abbahagytam. 60 fokon kimosom és kész. Semmi baja a babának, most 9 hós és soha nem volt beteg.
2009. febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
előző vagyok: olyan szépen teregetem hogy olyan mintha kivasaltaam volna őket. Tehát nem gyűröttben jár babukánk.
2009. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
baba ruha 60fokban, pelus 90fokban mosandó :) Ha kivasalod, egyrészt nem lesz gyűrött, másrészt ahogy írták, a gőz és a meleg fertőtlenít.
2009. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a baba-fehérneműket vasaltam,pl.body,kising, és a textilpelenkákat,amiket a kisteste alá raktam és büfiztetni használtam.
2009. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon tisztaságmániás vagyok, de én csak egyetlenegyszer vasaltam ki a kisfiam ruhácskáit. Szülés előtt. Amióta hazajöttünk annyira leköt, hogy se időm, se energiám nincs arra, hogy még vasaljam is a ruhácskáit. Én is úgy szárítom, hogy ne legyenek gyűröttek. Szerintem elég a 60C-om mosás.

Én is félek a fertőzésektől, dehát egész nap az ember fogja a saját babáját a párom is az utcáról jön haza és háziállatok is vannak - szóval pont csak a ruhácskáit kell(ene) lefertőtleníteni? Vagy miért kell fertőtleníteni vasalással???Engem is érdekel ez a kérdés. Kérlek írjatok tapasztalatokat.

2009. febr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is vasalok mert a férjem inges. De ha külön mosom a baba ruhácskáit 60 fokon, akkor is fertőtlenítve vannak nem? Régen nem volt mosógép ami ilyen magas hőfokon mosson azért vasaltak gondolom. A plüss rugikat iszonyat vasalni mert rondábbak lesznek mint voltak A pamutosak ha meg gyűröttek persze hogy átvasalom. Aztán lehet, hogy én nem tudok jól vasalni... :o))
2009. febr. 25. 13:36
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
//I Love leszavazás :D gyerünk nyomassátok :D//
2009. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azoknak,akik bántó jelleggel írnak:totál fölösleges!!!Pláne egy kismamival szemben!Azok igenis szégyelhetik magukat!!!!!!!!
2009. febr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!