Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit pakoljak be magammal a...

Mit pakoljak be magammal a korházba, ha már készulok szulni?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokra vagyok kiváncsi,amik alapbol kellenek,meg a Ti tapasztalataitokra,hogy milyen jo lett volna ,,ez és ez,, ha veletek lett volna a korházban.Koszonom:Bia :)
2011. márc. 25. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Elöl gombos hálóinget mindenféleképpen legalább kettőt, hogy könnyebb legyen a szoptatás.Betétet a legnagyobbat ami létezik:-), szükség lesz rá, sajnos.Tisztálkodószerek, a tusfürdő ne legyen nagyon parfümizált, mert lehet hogy irritálni fog a szülés után.Melltartó betét(Dm-ben lehet kapni az eldobhatót)A törölközből legalább 3-at vigyél be mert mindenenedet külön kell törölni(mellek, alsó test rész).A lényeg!Minden iratot vigyél magaddal, a kis könyvtől kezdve az apasági nyilatkozatig, ha házas vagy akkor a házassági anyakönyvi kivonatot, mert ha ezek nincsenek nálad akkor a te nevedre anyakönyvezik a babát, és kb fél év múlva kerülhet az apuka nevére.Most ennyi jutott hirtelen az eszembe, remélem tudtam segítenií
2011. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

-fürdőköpeny

-min.5 hálóing ill. pizsama (hálóing célszerűbb, lehetőleg elől gombo)

-bugyik (eldobhatók - drogériákban kapható csomagban)

-melltartóbetét (szerintem célszerűbb a félbevágott pelenka, legalábbis nekem az elején nagyon folyt a tejem, semmit nem ért a melltartóbetét)

-Tena Lady betétből a legnagyobb (nem vicc, tényleg kell az extra méret, nekem így is félóránként cserélni kellett)

-törölközők, tisztasági felszerelés (tusfürdő, fogkefe, fogkrém, fésű, wc-papír - nem árt a nedves változat, stb)

-kisméretű úszógumi - természetes szülés után jó rajta ülni

-mellszívó (nekem segített a tej beindulásban - csecsemősök tanácsára szívtam rendszeresen, 2.-3. napra totál beindult)

-szülés után hozattam be Laktoherb teát elkészítve, napi másfél litert

-aszalt szilvalé vagy vmi hasonló, hogyha nem megy a "produkálás" szülés után

-evőeszközök, poharak, szalvéta, konzervnyitó stb


hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2011. márc. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Igaz én még nem szültem, de kaptam egy listát a védőnőmtől. Amiket már eddig írtak azokat nem írom. Ami még az én listámon szerepel:

-ajakbalzsam

-vastag zokni-szülés közben gyakran fázik a nők lába

-rágcsálnivaló(diákcsemege)

-igazi szivacs-benedvesítheted és a szádhoz teheted

-papucs

-fürdőköpeny

-szoptatós melltartó-több is

-bimbókrém

-könyv, újság, fényképező

REMÉLEM TUDTAM SEGÍTENI! MINDEN JÓT A SZÜLÉSHEZ!!!!

2011. márc. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatból írom,hogy nekem hiányzott a szívószál,mert császáros lettem,és a spinális érzéstelenítés miatt nem emelhettem a fejem.

Ja és a boríték,ha adsz hálapénzt valakinek.Ezt csak zárójelben mondom.:)

2011. márc. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi kell a mamának a szüléshez, a kórházba és esetleg utána?


-Terheskönyv + Orvosi papírok, leletek

-Személyes iratok, igazolványok, házassági anyakönyvi kivonat (apasági nyilatkozat, ha nem vagytok házasok)

-3 db hálóing elől gombos

-papucs (kórházba esetleg kettő is – egy a zuhanyzáshoz, egy a sétáláshoz)

-1 db köntös

-TENA vastag betét (én extra méretet használtam, nagyon véreztem, van, akinek elég a normál méret vagy még kisebb is, de azért jó, ha van pár nagy méret az embernél!)

-3 db szoptatós melltartó (nekem megnőtt a mellméret szülés után, így nagyobb méretet kell nagy valószínűséggel venni belőle, de amúgy elég rugalmasak a szoptatós melltartók, én többféle méretet is vettem, de tulajdonképpen mind jó rám)

-melltartóbetét (szerintem a legjobb a Baby Bruin márkájú, de jó a DM-es is)

-szoptatóspárna (már terhesség alatt is jó alváshoz, illetve később a szoptatáskor is)

-szüléshez ásványvíz és szőlőcukor (ezt nem minden kórházban engedik bevinni szüléshez)

-fényképezőgép

-2 csomag eldobható bugyi

-2 db törölköző

-a kórházban sok-sok ásványvíz legyen nálad, sokat kell inni, és sok lesz a tejcsi

-rágcsálnivaló, keksz (kórházi koszt …pffff…)

-fürdőszivacs (könnyebb ezzel fürdeni, mert így nem érsz hozzá a fájó, kritikus részekhez….)

-fogkefe, fogkrém, tusfürdő (illatmentes, hogy ne zavarja a babát – esetleg intim mosakodó gél)

-hajgumi, fésű

-esetleg mellbimbóápoló krém (ha érzékennyé válik a bimbó)

-bimbóvédő (csak ha baj van a szopizással)

-intim törlőkendő

-papír zsebkendő, WC papír, Domestos törlőkendő

-evőeszköz, szalvéta, pohár vagy bögre, esetleg műanyag tányér

-esetleg toll, papír – ha kihagy az agyad, inkább jegyzetelj

-babának eldobható pelus, popsitörlő, popsikrém, esetleg textilpelus is

-hazajövetelkor ruha a babának és a mamának (ezeket érdemes előre elkészíteni egy csomagban, hogy apa tudja, mit kell behoznia majd a kórházba)

-takaró a babának (szintén hazajövetelkor)

-hajgumi, aprópénz, mobil+töltő

2011. márc. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csajok,nagyon szépen koszonom a válaszokat... :)

Tényleg sokat segítettek,sok olyan dolgot irtatok le,ami alapveto,mégsem jutott volna eszembe... :S

Koszi

Udv.: Bia

2011. márc. 28. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!