Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4-5 hetes vagyok és 6 mm a...

4-5 hetes vagyok és 6 mm a petezsák! Miért írta fel a Duphastont? Nekem azt mondta hogy a méhfalon a vérereket erősíti! Szedett valaki ilyet ha igen léci írjatok! 2hét múlva kell vissza mennem.

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szedem a Duphastont, de nekem azért írta ki a doki, mert 12 hetesen elkezdett belőlem ömleni a vér. Most 14 hetes vagyok és még mindig szedem napi 3x1 tablettát. Valószínűleg a hormonok miatt írhatták ki neked, nekem végülis azokat állítja be. Az is lehet, hogy azért írta ki, mert ilyenkor az első trimeszterben nagyobb az esélye a vetélésnek és így azt is meg lehet akadályozni vele. Gratula a babához, szép babavárást kívánok! 14 és 4 napos kismami
2009. febr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor ez segít ugye nem árt? És télleg minden nap pontosan kell bevenni!!Egyidőben ?
2009. febr. 24. 08:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem árt, ne aggódj! Akkor nem írták volna ki. Én mondjuk nem percre pontosan szedem, hanem úgy, hogy reggel mikor felkelek, délben, és este lefekvés előtt. Nem vettem észre, hogy lenne valami jelentősége, de nem tudom neked mit mondott a doki. Nekem nem mondták, hogy nagyon pontosan kell szednem. Az első voltam.
2009. febr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem mondott semmit csak olvastam a neten!!
2009. febr. 24. 08:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is szedtem, vérzés miatt. De általában akkor szokták csak úgy felírni, ha előtte volt vetélés. Neked nem volt előtte? Amúgy dehogy árt! Sőt, kifejezetten segíti az ösztrogéntermelést.
2009. febr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Duphaston, úgy mint az Utrogestan is a progeszteronhiányt pótolja a szervezetben. A sárgatest termeli a progeszteront, amiből növekedik-táplálkozik a baba az első 12 hétben, amíg a méhlepény még kis gyenge, és pici, és nem tudja ellátni a szerepét. 12. hét után már a méhlepény táplál, ekkortól fokozatosan le kell állni a progeszteronnal, mert árthat a májnak...

Az első trimeszterben sok orvos felírja, vetélés előzménye nélkül is, megelőzendő azt!

De bíznod kell az orvosodban, hogy nem ad neked olyan gyógyszert, ami árt! Ez alapszabály, és jó ha megszokod, mert bármi jöhet még a hátralévő hónapok alatt...

Boldog babavárást!

2009. febr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi most megnyugodtam!!!
2009. febr. 24. 11:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!