Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan kismamák, anyukák...

Olyan kismamák, anyukák irjanak akik Túl súllyal kezdték a terhességet (molett). Könnyü volt?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy a kövér kismamák hogyan élték meg a szülést.Könnyü,vagy nehéz volt?Mennyi volt a vajudás?Én 89-kg kezdtem és eddig 4-kg jött fel.23-hetes.
2009. febr. 20. 06:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én 82kg-vel kezdtem és 40.hétig 13kg-ot szedtem fel viszont akkor be kelett feküdnöm és unalomból is ettem 2hetet húztam rá azalatt feljött 2kg igy 97kg-al végeztem,de császároztak mert nem voltak fájásaim nem tágultam.Szülés után 5kg ment le és szoptatás alatt vissza is jöt.Most 10hós a kisfiam és szenvedek,hogy egy kicsit lejebb menjen 95kg-on megálltam.

Jó babavárást és könnyű szülést kivánok!!

2009. febr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 20 éves vagyok, most 18 hetes terhes az első babámat várom, eddig 3 kg-t jött fel és most vagyok 82 kg. Tuti leszek egy mázsa ha megyek szülni. A párom azt mondta őt nem érdekli, majd lefogyok a szoptatás közben-után. Engem eddig is zavart a súly feleslegem, remélem a szülés után lesz időm végig csinálni egy fogyókúrát. Szeretnék megint 55 kg lenni, mint régen. :)

Kellemes baba várást!

2009. febr. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 72-vel kedtem (de kb. 65-nek néztem ki), az egész terhessg alatt 10 kilót híztam.Most 10 hónappal a szülés után kb.73 kiló vagyok. Tehát mondhatni visszament, de hasam maradt (ami régen nem nagyon volt, combos-fenekes-csipős vagyok).A szülés nagyon könnyűnek indult, iszonyat gyorsan tágultam, de kb. 3-4 óra alatt 3-4 ujjnyi, de sajnos a babóm rossz szívhangja miatt császár lett.De a vajúdás keményebb része kb.3óra volt, az első pici görcső este 6 órakkor volt a a kórházba éjfélre mentünk be,burokrepesztés, onnan keményebb volt, majd hajnali 4kor megcsászároztak.Azt hallottam a tv-ben, hogy a molett kismamák nehezebben szülnek (nagyátlag),szerintem meg ez teljesen alkatfüggő, nem tudhatod mi lesz, senki sem tudja.

A lényeg szerintem a molett kismamák nem híznak sokat (valahogy a természet érzi, hogy aegy 80 kilós mamának nem kéne 20 kilót híznia), ám nem is megy le olyan könnyen mint aki 20 kilót hízott, azok azt írják, hogy a 20-ból szülés után 1-2 héttel már lement 10-15, persze mert az nagy súly volt, ám a kb. 10 kiló össz súlyfeleslegből nagyon nehezen megy vissza minden, legalábbis nálam ez volt a helyzet. A szülés után ugyanannyi volta mint szülés előtt, jól el is keseredtem...aztán telltek a hónapok és szépen visszamnet kb. a kezdő súlyre, persze sajnos ez is sok, jöhet a fogyókúra, torna...

2009. febr. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen, 4 évvel ezelőtt, 50 kg-val kezdte, és 70-nel mentem szülni, ez elég sok volt. most 30 hetes terhes vagyok, és csak 8 kg-ot híztam, persze, 59-ről kezdtem.
2009. febr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én kereken 100 kg-val kezdtem. Most fejeztük be a 34.hetet, Most 105 kg vagyok (a védőnő mérte) Ebből kb 2200 g maga a bébi. Nem hánytam, nem diétáztam, úgy alakult így. Kíváncsi leszek az utolsó hetekben mennyi jön fel. De emiatt nem pánikoltam soha. Én már úgyse fogom elrontani a "szuper alakomat". Mindenki azt mondja, jól áll. Ja és végre nem kell behúznom a hasam, hanem tök büszke lehetek rá. És ez hihetetlen érzés! :))
2009. febr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességemet 95kg kezdtem 17 kg jött fel, 26 órára lett meg a lányom.A 2. terhességemet ugyanugy 95kg kezdtem 10 kg jött fel.4 órra mulva megvolt a lányom az első fájástól számitva.Most 100kg indulta a 16.hétben vagyok de már 5kg feljött.Pedig tudatosan vigyázok nem tudom mire számíthatók még!Teljesen kivagyok miatta akadva.
2009. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
35ev,154cm magas(?) es114-el kezdtem a terhessegem.10kg jott fel.Mindent ettem amit kivantam,nem dietaztam.Konnyen tagultam es haa apicur nem ijeszte meg minket(nem talaltak a szivhangot 9 ujjnyi tagulasnal)akkor nins csaszar sem.
2009. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!