Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres kismamák! Akik már túl...

Ikres kismamák! Akik már túl vannak a 27. héten, hogy viselik a terhességet? Az alvással, hogy álltok? Evéssel?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ugyan én még nem értem el a 27 hetet, de így a 23ban azt kell, h mondjam, rosszul! Evés alatt mit értesz? nagyobb étvágy? nekem ezzel az a gondom, h asztalnál 10percnél tovább ülni nem tudok,m fizikai fájdalmat okoz! Neked milyen panaszaid vannak? sokat fekszel?
2010. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az evés alatt azt értem, hogy ha jól lakok, akkor majd szét robban a hasam, pedig nem eszek sokat, estére meg már nagyon feszít, pedig akkor már jóval kevesebbet eszek még az addigiaknál is. Éjszaka alig alszok és hajnalban mindig felkelek, mert üres a gyomrom és nagyon rugdosnak a babák. Sokat pihenek, mert elő is van írva. Az éjszakáktól "rettegek" már, nagyon utálom, mert még nappal el is vagyok, de éjszaka...:S
2010. márc. 16. 10:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok!33 hetes vagyok.Nekem semmi bajom az evéssel,bár az elején nem kívántam a húst.Most meg ha valami jól esik nem bírom abba hagyni az evést,olyan a gyomrom mint a feneketlen kút.Az éjszakákat én is utálom,mert fél óránként kell pisilnem és nem tudom magam kipihenni.Arról nem is beszélve,hogy sem ülni sem állni nem tudok mert nekem már minden fizikai fájdalommal jár!Soha nem gondoltam volna,hogy ennyire nehezen fogom viselni.
2010. márc. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 25 hetes vagyok, még elég jól érzem magam, csak annyi talán, hogy lefekvés előtt 2-3 órával már nem ehetek, mert utána annyi a gyomorsavam, hogy marja a torkomat. Még a csontjaim szoktak fájni, hol ez, hol az, de nem vészesen. Bár gondolom nem fogom ennyivel megúszni. Mindannyiótoknak könnyű babavárást a továbbiakra.
2010. márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 LN09 ***** válasza:

24 hetes vagyok. Kb. két hete szenvedek attól, hogy nem tudok enni. Hol a gyomrom, hol az epém fáj. Háztartási kekszen és teán élek. Sajnos meg is lett az eredménye. A babáim lelassultak a fejlődésben. Az egyik baba 2 héttel a másik 4 héttel van lemaradva.

A doki azt mondta, hogy ha nem javul 2 hét múlvára, akkor be kell feküdnöm. Szóval ma elkezdtem többször kevesebbet enni, de félek az éjszakától. Eddig a babák miatt nem tudtam aludni, ha balra fordultam az egyik ha jobbra a másik rúgott. Most meg a savtól és fájdalomtól sem tudok. Éjjel nem alszok, nappal fáradt vagyok.

Ráadásul egész nap rúgdosnak a babák, ami nem lenne baj, de nagyon fáj.

Most meg jött ez a lemaradás.


Én nagyon nehezen viselem a terhességet.

Veszélyeztetett vagyok, egész nap feküdnöm kéne, de ki bírja azt... Sokszor se ülni, se állni, se menni nem jó. Egyre nehezebb.

Állandó félelmem van, hogy idő elött megszülök ( mostanában több ikres ismerősöm idő elött szült ). Ez is nagyon megnehezíti a napjaimat. Már-már ez a fixaideálom.


Nagyon szeretném legalább a 38. hétig kihúzni, mert ugye ha ilyen nagy a lemaradás, akkor is csak 34-36 hetesnek megfelelőek lesznek a babák...


Szóval kitartás az kell, de nagyon sok!!!

2010. márc. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sokszor olvasok olyan válaszokat, hogy az ikresek egyáltalán nem különb terhesek, mint az 1 babát várók, viszont mégiscsak nehezebb nekünk, még ha sok tünet egyezik is, de most ti is írtatok sok olyan dolgot, amit 1 babánál nem olvastam még.

Egyébként én is állandóan attól félek, hogy megindul a szülés idő előtt. Most nekem is diétáznom kell, mert magas lett a vércukrom terhelés után. Nektek, aki már túl van rajta, milyen az eredménye?

2010. márc. 17. 07:53
 7/11 anonim ***** válasza:
A 11:14-es vagyok, jövő héten megyek cukorterhelésre, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az eredmény tartok attól is, mint mindegyik vizsgálattól. Egyébként nekem is az a legnagyobb félelmem, hogy hamar megszületnek. Múltkor azt mondta a dokim, hogy csak a 32. hétig húzzam ki, hát nem valami bíztató. Az a baj, hogy nagyon alacsony és vékony alkat vagyok, ezért valószínűbb, hogy hamarabb meglesznek. Már az elején mondta, hogy nem lesz egyszerű a 157 centimmel a két babát kihordani, de én azért reménykedek hátha tovább is sikerül.
2010. márc. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én is tartottam tőle, főleg azért, hogy éhen kell lennem és csak az az émelyítő cukrosvíz lesz a gyomromban. Volt is, hogy felfordult a gyomrom időnként. Ha nem éhgyomorra vették le a vért, akkor soha nem volt gond a cukrommal, csak így, hogy ezt kellett meginnom.

Én is csak számolom a napokat, hogy már végre ennyi meg ennyi hetes vagyok és, hogy húzzam még pár hétig. Én kb olyan 165 cm vagyok. A kórházban nekem is mindig hozzáteszik, hogy hamarabb fogok szülni és, hogy legalább a 36.-ik hétig "húzzam" ki.

2010. márc. 17. 08:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok!10:30-as vagyok.Szerintem 2 gyereket kihordani sokkal nehezebb mint egyet,nekem az első babámmal kutya bajom se volt,de most minden bajom kijött ami kijöhet egy nőnek terhesség alatt.Egyébként nekem is azt mondta a dokim,hogy csak a 36. hétig húzzam ki.Én már nagyon várom,hogy kint legyenek mert nem túlzás már mindenem fáj,a hasam meg akkora mint egy vemhes elefántnak.:)
2010. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De te legalább már közelebb vagy a 36-hoz, mint én, bár eléggé rohan az idő, de már nagyon várjuk őket. Nekem is nagy a pocakom, főleg, hogy 1-2 kg-on kívűl csak oda jönnek a kilók és már mindent nehéz csinálni, még a zoknit felhúzni is. Az én férjem meg mikor felveszem a pizsamát meg a szőrös papucsot mindig azt mondja, hogy úgy nézek ki, mint 1 rajzfilm figura, nagy pocak, pizsi meg a mamusz.:)
2010. márc. 18. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!