Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Esztek Norbi 1-es nasikat?...

Esztek Norbi 1-es nasikat? Csak azért kérdem, mert az ugye édesítős. De felteszem Réka is evett ilyet, és szép, egészséges gyerekei vannak.

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 13:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Én személy szerint élek ezekkel a dolgokkal újabban. A terhesség első felében úgymond cukorpárti voltam, közel 10 kiló jött fel. Nem gondolom, hogy ez jobb a gyereknek. Terhesség előtt mindent édesítővel ittam/ettem (na a sütiket nem). De nem ittam kólát, csak zérót, vagy egyéb energia szegény dolgot. Csak az italok változtak az elején, és ez vezetett a hízáshoz (sztem), pláne hogy a csokit viszont elkerültem.


Kedves Utolsó!

Tudományos alapon azt mondod, hogy nyugodtan igyam meg a zéró kólát, egyem meg a norbi pudingot, tehetek édeskét a teámba, kávémba? akkor is ha mondjuk 2 liter teát iszok?

2011. márc. 2. 22:36
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk én teáznék (amit nem teszek, mert nem szeretem a teát, csak szűrt csapvizet és lúgos vizet iszok, néha kalóriaszgény szörppel), akkor 2 liter teába kb 7 Süssinát tennék (ezt szoktam használni) és 3-4 evőkanál fruktózt, hogy annyira ne legyen édesítő-íze. Mivel egy tabletta 34.7 mg Na-ciklamátot és 9,3 mg Na-szacharinátot tartalmaz, nincs az a teamennyiség, amivel überelni tudod a 30 grammos engedélyezett napi mennyiséget.

A cukor sajnos veszélyesebb :(

Kólát viszont nem innék rendszeresen, max heti egy alkalommal, a koffein miatt. Nem mondanám károsnak, de nem is hasznos, max ha annyira alacsony a vérnyomásod, hogy elájulsz.

2011. márc. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Még valami: nagyon jónak tartom a steviát és a nyírfacukrot mindkettő abszolút növényi alapú, de drága mindkettő, főleg utóbbi. Egy időben fogyasztottam a Steviát, de fura módon hánytam tőle (még nem voltam terhes!)
2011. márc. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 TKI Ibolya ***** válasza:
Sajna első terhességem alatt cukros voltam tehát kénytelen voltam édesítőszert is fogyasztani.Sőt a másodiknál is és most a harmadik terhességem alatt is fogyasztok ilyen termékeket.Nem lett semmi bajunk tőle.A cukorbeteg gyerekek és felnőttek is kénytelenek időnként édesítőszert enni.Nem szabad túlzásba esni ezzel sem mint oly sok mindennel pl.:kávé,tea, cukor stb.
2011. márc. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Hát a vérnyomás miatt ihatom a kólát, az tuti. Általában 90 pár,/ 50 valamennyi... :)

Okés, akkor merem használni! :)

És a xillit?

2011. márc. 3. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!