Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Esztek Norbi 1-es nasikat?...

Esztek Norbi 1-es nasikat? Csak azért kérdem, mert az ugye édesítős. De felteszem Réka is evett ilyet, és szép, egészséges gyerekei vannak.

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 13:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én maradok a cukornál, vagy ha kerülni akarom, akkor kihagyom, de édesitőszert nem fogok enni az tuti. lehet, hogy más máshogy gondolja, de én nagyon irtózom ettől.
2011. márc. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én eszem,nem hinném,sőt..biztos nem lesz tőle bajunk!Ha szeretnél,egyél nyugodtan.(Túró rudi,puding ilyesmiket eszem.)
2011. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ettől lettek szépek és egészségesek. Én úgy vagyok vele, hogy rendes cukor vagy tiszta cukor mentesség. Az édesítő ízét sose bírtam. Azt se nagyon gondolnám, hogy olyan nagyon sokban különböznek a Norbis termékek a nem Norbistól. De ez csak az én véleményem.
2011. márc. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem akarok okoskodni de amikor 2002-ben a lányával lett terhes még nem volt update kódos étele a férjének.


Valamit akkor is evett nem?


a szép gyerek genetika nem "okosliszt meg okoscukor" függvénye.

2011. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nem javasolt édesítőt enni terhesen, mert vannak pici molekulák is köztük, amik átjutnak a méhlepényen
2011. márc. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Soha. Vagy cukor vagy semmi (max. gyümölcscukor)
2011. márc. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Persze. Édesítő mellett nyírfacukrot és fruktózt is használok, de cukrot évek óta nem, nálunk évente 1-2 kiló cukor fogy. Ennek ellenére túlzásnak tartom azt, amit Réka művel terhesség alatt.

Íme, olvasnivaló: [link]

2011. márc. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
az édesítők nagyrészt aszpartámot tartalmaznak ami az idegméreg alapanyaga, szóval semmiképp nem eszem édesítős édességet, vagy kólát stb. a norbi sóban meg kálium van nátrium helyett ami nagyon mérgező, szóval a norbis dolgok nem egészségesek
2011. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ettem a terhességem alatt édesítős termékeket, sőt 10 éve csak édesítővel készítek mindent és én is meg a kisfiam is egészségesek vagyunk.

A sztívia és xilit természetes édesítők, sokkal jobbak mint a cukor és nem hízol el.

2011. márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

16:36-os válaszolónak.

A Magyarországon forgalmazott, édesítőt tartalmazó termékek nagyon nagy hányadában nátrium-ciklamát és nátrium-szacharinát van. Az aszpartam drágább, ezért nem használják széles körben, de semmiképp sem mérgező/rákkeltő, ez a sztori is urban legend: [link]

A Norbi só kálimtartalma nem magas, a napi káliumbevitel kb napi 3 mg, ami a Norbi-só nagykanállal való evésével oldható meg. Nem eszik olyan forrón a kását, ezt taglalhatnám hosszan, pont a nátrium-kálium egyensúlyból szigorlatoztam anno biokémiából.

Sajnos sokan bedőlnek az ilyen-olyan mendemondáknak, ezért javasolnám, olvassatok utána mindennek és fogyasszátok nyugodtan a tengeri sót és az édesítőt, a terhességi magas vérnyomás és terhességi diabétesz ezek ésszerű használatával elkerülhető.

2011. márc. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!