Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes kismama vagyok. Az...

36 hetes kismama vagyok. Az értékek:BPD:84mm AC:272mm FL:62mm Aorta:0,80 ACM:0,78 CI:1, 02 Ez azt jelenti, hogy tényleg kicsi lesz a babám?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:

már nem emlékszem a mi ilyenkorú adatainkra, de az tuti, h a feje 9centi felett volt, meg AC is 30...ha az orvos szerunt rendben, akkor ne aggódj, könnyebben kibújik majd!

Nem kell mindenkinek szabvány méretűnek lenni

2011. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia. ezek voltak az én 36.hetes eredményeim :Bpd:9,2cm, Hc:31,9cm, Ac:34,6cm, Fl:7,3cm. Az én kislányom 39.hétre született 3130gr és 49cm volt :) valószínű a te babád sem lesz olyan nagy,de nem baj az megnő itt kint :)

minden jót

2011. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! tegnap voltam orvosnál, 30+3 hetes vagyok. BPD 84 mm. A gép szerint 33 hetes terhességnek felel meg. Én inkább cserélnék veled, mert könnyebb lesz a szülésed mint nekem. Ne izgulj, nem vagyunk előre gyártott kis szobrok, ahol mindegyik egyforma.
2011. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
tegnap voltam ultrahangon 31+3 , BDP 85mm,FL 59mm,szóval neked könnyebb lesz a szülés,elvileg már most 2 kiló körül van és 40,5-41cm, sztem ne aggódj
2011. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi,a válaszokat megnyugodtam egy kicsit.Azt hittem valami baj van,hogy nem úgy nő ahogy kellene.Az ultrahangon sem mondanak semmit,hiába kérdezem.Igen majd itt kint megnő :-)
2011. márc. 1. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 32 hetes UH-n a BPD-je 77 volt a súlya meg 1400-1500gr. Kb. 3héttel volt elmaradva. Szörnyülködtek is rajtam eleget. Karácsonykor be is fektettek a kórházba, kaptam 10 infúziót, utána ugyanazt végig gyógyszeresen. Heti 2-3alkalommal NST, UH. Egy csomó tortúrán voltam túl, már minden bajom volt. Úgy jártam a kórházba, mintha hazamennék. Pedig harmadik baba. A 38.héten is csak kb. 2800gr-nak mérték.

Végül most február 13-án megszületett a kislányom, 4nappal hamarabb: 3250gr! Könnyű szülésem volt, a vajúdás kifejezetten jó élmény volt, a kitolás volt nehezebb, de az meg nem tartott sokáig.

Szóval nyugi, nem baj, ha nem lesz 4kilós a babád (én már szültem 4200gr-osat is, hááááát, azt hittem, ottmaradok).

További boldog babavárást kívánok és pihenj sokat, mert ez a pár hét elrepül hamar!

2011. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyrészt úgysem tudják pontosan lemérni a babákat,másrészt nem kell mindenkinek 3,5 kilós gyerkőcöt szülni.Röviden:az én lányomat mérték már egy azonos héten 2550 gr,3100gr,2900gr,3300gr.Végül megszületett 2730 gr.-al,de egészséges volt legalább,és nem lett oxigénhiányos a nyakán lévő köldökzsinór miatt.Szóval pont nem érdekelt,hogy 3000 gr,vagy csak 2730 gr.a lényeg,hogy egészséges.A másik pedig az,hogy nem feltétlen könnyebb megszülni a kicsi babákat,ezzel nem riogatni akarlak,csak rámutatni arra,hogy az orvosok nem istenek,és ezek szűrővizsgálatok,nem pedig kézzel fogható eredmények.Kellenek,mert sokmindent ki tudnak szűrni,de nem 100% minden deka,ill.mm..
2011. márc. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok.Nekem egyáltalán nem mondták meg eddig az orvosok,hogy kb.mennyi a súlya kérdeztem,de a válasz az volt ,hogy ők nem tudják megmondani.Akkor másnak miért?Nekem meg nem?Ők magát a babát mondják kicsinek az értékek alapján.Most már tényleg nem tudom mi van.De az orvos sem mondd konkrét választ.

Sokat pihenek,így van elrepül ez a pár hét.

2011. márc. 2. 09:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!