Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Étkezések után 1 órával mért...

Étkezések után 1 órával mért 6-7,3-as értékek még jók? Diabeteszes kismama (29 hetes)

Figyelt kérdés
180 g-os diétán vagyok, nagyon félek tőle, hogy inzulint fogok kapni. Van olyan köztetek aki kapja, ill. mennyi diéta után kellett ezt alkalmazni? Be kell feküdni a kórházba emiatt?
2009. dec. 21. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:

7 alatt kell maradni a cukrodnak. Ha többször 7 felett van, akkor adnak inzulint, úgy hiszem egy napot legalább bent kell lenni, hogy beállítsák.

De félni ne félj, ez a baba érdeke, jobb, mintha magas lenne a cukrod!

2009. dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én 17 hetes korom óta diétázom, és azonnal inzulint kaptam, mert 1 zsemlétől már 9,2 lett a vércukrom. Nem fektettek be a kórházba, mérni kellett otthon, egy füzetet vezetek, hogy hánykor mit ettem, és 1 óra múlva mennyi lett a vércukor. Először hetente kellett menni, ahogy beállt a szint, kéthetente megyek a cukorgnodozóba.

A jó hír Neked, legalább is szerintem, hogy az eredményeid jók. A 7,3 kicsit sok, de nagyon kevéssel. Lehet, lejjebb viszik az elfogyasztható ch-t, de szerintm ezzel még nem kapsz inzulint.

A rossz hír, hogy a 28. héttől a baba rohamos növekedésével nő az inzulin igénye is, és ha a mama szervezete nem termel többet, akkor viszont pótolni kell, mert a napi szénhidrát mennyiséget a végtelenségig nem lehet csökkenteni. Ezzel azt akarom mondani, hogy elképzelhető, hogy pár hét múlva szükséged lehet inzulinra, de ez csak FELTÉTELEZÉS, mert sokaknak végig elég a diéta.

Ha mégis inzulint kapnál, ne félj tőle. Nem olyan rémes, és én azóta teljesen nyugodt vagyok az értékek miatt, mert így tudom, hogy biztos rendben van a vércukrom a diétával együtt. De remélem megúszod, mert akkor egy macerával kevesebb.

Minden jót!

(32. hetes mami)

2009. dec. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is diabéteszes vagyok, 26 hetes!

Én is 180-as diétám vagyok már régóta! Nekem az van előírva, hogy egy órával étkezés után nem lehet több 7-nél a cukrom, szerencsére még nem is volt ilyen! De volt akinél volt, és akkor el kell gondolkodni először is a diétán, de ezt az orvosod úgyis megoldja, mindenképp jelezd neki! Nem jársz diabéteszes gondozásra?

2009. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma voltam az első diabéteszes megbeszélésen, átbeszéltük az eredményeimet, és hogy mitől magasak, amikor magasak. Most próbálok mégjobban odafigyelni.
2009. dec. 22. 17:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Helyes!

Akkor hajrá! Kitartást hozzá!:-)

2009. dec. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, és a tanácsot! Nagyon szép, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok!
2009. dec. 24. 06:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!