Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi táppénzt kapok ebből?

Mennyi táppénzt kapok ebből?

Figyelt kérdés

légyszíves segítsetek kiszámolni, hogy mennyi táppénz jár nekem.

mert kaptam egy összeget és most nem tudom, hogy hány napra vonatkozik.

tehát a bérem bruttó 140.000 Ft, ez a táppénz alapja.


azért ide írtam ki a kérdést, mert kismamaként vagyok itthon, lehet, hogy lesz még 1-2 terhességre vonatkozó kérdésem is.


2011. febr. 23. 10:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

azt hiszem közben ez a része megvan. - közben utánanéztem


annyi szeretnék még kérdezni, hogy az én esetemben mikor lenne érdemesebb a tgyás-t igényelni: szülés előtt 4 héttel, vagy csak a szülés utántól?

2011. febr. 23. 11:00
 2/11 anonim ***** válasza:

"annyi szeretnék még kérdezni, hogy az én esetemben mikor lenne érdemesebb a tgyás-t igényelni: szülés előtt 4 héttel, vagy csak a szülés utántól?"


Amíg nem írod meg, hogy mikorra vagy kiírva, mióta vagy táppénzen, addig erre senki nem fog tudni neked válaszolni :)


A br. 140-es béred, nem biztos, hogy ez is a táppénz alapja, hiszen a táppénznél (is) mindig az igénylést megelőző naptári év napi átlagát veszik alapnak.

2011. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ma töltöttem a 36. hetet. és a tavalyi bérem egész évben ennyi volt. nem voltam se fizetésnélkülin, se táppénzen, se semmi. azt hiszem ez a része tiszta sor. ez a tgyás és minden alapja.
2011. febr. 23. 12:19
 4/11 A kérdező kommentje:
tehát ha valaki azt írja nekem, hogy előtte éri meg igényelnem, akkor a mai naptól kéne igényleni, bár nem tudom, hogy ez lehetséges-e még.
2011. febr. 23. 12:20
 5/11 A kérdező kommentje:
4 hete vagyok táppénzen, ez kimaradt
2011. febr. 23. 12:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor nézzük:

A táppénzed alapja akkor a 140, ennyi lesz a tgyás alapod is (azaz br. 98e Ft lesz a tgyásod, ez nettóban adójóváírással 90, anélkül 78), mivel a gyedet így is úgy is idén igényled, ez lesz a gyed alapod is (azaz br. 98e lesz a gyeded, ez nettóban adójóváírással 80, adójóváírás nélkül 68).

Mivel a gyeded nem maximalizált, így az több, mint a mostani táppénzed, ezért neked az érné meg, ha a szülés előtt 28 nappal igényelnéd a tgyást.

2011. febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nekem most is nettó 80.000-re jött ki a táppénz, mint amit a gyedre irtál.
2011. febr. 23. 12:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi elszámoltam magam. Nagyjából megegyezik a táppénzed a gyeddel, így talán annyiból könnyebb, ha a szüléstől igényled a tgyást, hogy nem kell most rohangálnod az oep-re.
2011. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod. még valami, hogy tisztán lássak:

annyit tudok, hogy a táppénz az a bruttó bér 60%-a és szja-t vonnak belőle, illetve van adójóváirás.

a tgyásnál már 70%al számolnak. ugyanezt vonják belőle?

és van a gyed, ott is 70%al számolnak. abból mit vonnak?


ha pár száz Ft-ról van szó, akkor tényleg tisztább, ha a szüléstől igénylem csak.

2011. febr. 23. 12:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Tgyás: 70%, 16% szja-t vonnak belőle

Gyed: 70%, 16% szja-t és 10% nyugdíjjárulékot vonnak belőle.

2011. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!