Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt tinimamik?

Vannak itt tinimamik?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok terhes de kíváncsi vagyok, hogy itt vannak-e.név/kor/megtartjátok?
2011. febr. 22. 14:12
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok aki írta, hogy 20 évesen lett terhes, és most 21 vagyok.elmondom a véleményem,rajtad áll, hogy döntesz.16 éves korom óta valahol mindig vágytam egy babára, nem azért ,mert hű de aranyos,vhogy gondoskodni akartam vkiről,elmondhassam van egy gyermekem, aki az enyém, felelősséggel tartozom érte,vigyázom rá elviszem ide-oda segítek neki a tanulásban,(18éves voltam mikor megszületett a kisöcsém nála megtapasztaltam a a babával járó nagyon jó és kellemetlen dolgokat).Persze tudtam, hogy nem jött még el az ideje a babázásnak, nem csak azért mert úgy nagyon komoly kapcsolataim nem is voltak,csak 19 évesen és a legkomolyabb a jelenlegi.Elvégeztem a gimit, letettem a nyelvizsgát,a jogsit,most fősulira járok, mellette dolgozom a vőlegényemmel, oké most már nem így 31 hetesen.Nem terveztük a babát, de Ő nagyon akart minket, a szüleink mindenben támogatnak minket, van egy lakásunk, már mindent megvettünk, meg kaptunk egy csomó mindent, csak az apróságok hiányoznak, nagyon hálás vagyok nekik ezért, összeteszem a két kezem,hogy ilyen szüleim, ilyen vőlegényem van.Nagyon várom már a picit,valóra vált a régi titkos álmom, ráadásul kisfiú lesz erre vágytam mindig,mégis félek, jó anya leszek-e,jól fogom-e nevelni,meg lesz-e mindene amire igazán szüksége van stb.Pedig 5 évvel idősebb vagyok nálad, mégis vannak félelmeim, ugye még tanulok is, be kell fejeznem a fősulit, meg mellette a két szakmát amit elterveztem.Azt mondom neked, elhiszem, hogy nagyon szeretnéd, de fejezd be a gimnáziumot,az kb 2 év, bár nem tudom hányadikos vagy, ha nem szeretnél diplomát válassz egy szakmát, és ha együtt vagytok a barátoddal, neki van munkája akkor sztem már semmi akadálya, és akár 20-21 évesen már lehet saját kisbabád.Természetesen nem minden a pénz, de tapasztalatból mondom a sok vizsgálat, Ultrahang, a babának a kiságy, a babakocsi, a ruhácskák nem kis összeg, és ha senkitől sem kaptok akkor bizony be kell szerezni.Gondold át ne aggódj, nem vagy kicsúszva az időből, és ha 4-5 év múlva lesz gyereked, akkor is fiatal anyuka leszel!Sok sikert neked! 21L
2011. febr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Ne haragudj,de mire válalsz gyereket?????

Az,hogy hétvégente dolgozol,édeskevés.És mikor?Terhesen vagy baba mellett???Nem igen alkalmaznak terheseket munkahelyen,inkább megszabadulni szeretnének tőlük :(


Figyelj,azért mert a Tinimamik egy nagyon érdekes műsor az MTV-n attól te még csak egy gyerek vagy,és ez nem Amerika...


Majd akkor szülj ha van munkád (szóval kapsz tgyást,gyedet,és nem a szüleid nyakára szülöd) van hol lakni amit ti a pároddal ketten tartotok fent (és nem a szülők) párodnak van állása...na meg 1 év se túl sok pláne úgy,hogy a fiú is gyerek még.A szerelem ilyenkor még sokszor elmúlik,ő lelép,te meg maradsz egyedül a gyerekkel.


GYEREK VAGY MÉG,EZ VILÁGOSAN LÁTSZIK A HOZZÁSZÓLÁSAIDBÓL,ABSZOLÚT NEM LÁTOD REÁLISAN AZ ÉLETET.


Én nagyon abortuszellenes vagyok,de azt gondolom a te esetedben iszonyatos nagy felelősség lenne bevállalni azt a csöppséget,mert ő inná meg a levét a ti felelőtlenségeteknek.Az meg hogy a szülők segítenétek nektek,persze,hiszen szeretnek,de gondolj bele ugyan mennyire korrekt szülni nekik egy unokát akit gyakorlatilag ők tartanak el (és ők vesznek meg neki mindent szülésig ami nem kis összeg,hanem 100-200-300 ezer.)


Egy 24 éves 28 hetes kismama.

2011. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
84%

Hát igen,az élet,meg a babanevelés nem a pelenkázásig tart.Az csak egy dolog,hha szerencsétek van,kaptok ruhákat,babakocsit,hordozót,stb,de a NAGYBETŰS életre nem gondoltok? Fizetni a villanyt,gázt,vizet,meg egyéb "luxus"cikket....

Énis fiatalon lettem anyuka (igaz én 23évesen, 3év munkaviszony,nyelvvizsga,jogsi,érettségi+2szakma után),állományba vagyok még,párom is dolgozik,közepes kategóriába tartozunk,szerintem,és mégsem olyan könnyű az élet... Imádjuk a fiunkat,3 hét múlva jön a tesó,de a félelem bennünk is bennünk van,pedig sok mindent letettünk már az asztalra,ahhozképest,h 25évesek vagyunk...

Legalább egy-két évig melózz,jobb a gyed,mint a 25e Ft-os gyes... És a gyereknek is jobb lesz az élete,sokmindent tudsz neki venni,nemcsak a nyáladat csorgatni,h de jó lenne megvenni,na mindegy,kell másra a pénz.... :SS

Fel a fejjel,nem maradsz le semmiről. :)

Üdv: 36+6 hkm + 2,5 éveske anyukája

2011. febr. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:

Drága én 25 éves vagyok, már közel se tinimami! Párommal közös saját a lakásunk van, saját autó, 4 éves folyamatos munkaviszony! akartuk a babát, de mégis még engem is megszólnak mire vállalom! Akkor téged hogy megszólnának, ha még semmid nincs!


Ne akarj még szülni! 16 évesen én is így gondolkoztam, de most már rájöttem, hogy nagyon jól van így hogy nem jött össze akkor baba!

2011. febr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Figyelj mindenki azt tanácsolja többek közt én is és gondolom szüleid is hogy várj még vele nem fogsz semmiről lemaradni de rettentő nagy kiadás a gyerekenk mindent megvenni és megadni és nem kell ahhoz a legdrágábbat venned veszel neki egy olcsó babakocsit amibe már el lehet tologatni az ott kezdődik hogy 20.000 és az a legolcsóbb onnan csak felfelé vannak az árak gyerekülés kiságy ugyan ezek egyszeri kiadások de ott van az is amit havi szinten meg kell neki venned pelenka popsikrém popsitörlő füdető és ha allergiás az olcsóbbra meg kell venned a méregdrágát mert éppen az lessz jó a bőrének folyton venni neki kisruhákat mert hamar nő és kinövi utána már kiscipőt venni neki téli ruházatot na meg persze amit írtak már elöttem is lakás? Vagy tényleg vagy olyan utolsó ember aki a szüleinek odaszüli a gyereket?én 23 hetes vagyok de megvan a picinek mindene már most elkezdtem venni a ruhácskákat. eddig benne van nekünk a pici 250.000 ftba a szobáját kifestettük berendeztük és elmondom neked hogy mindenből nem a legolcsóbbat de középkategóriásat vettünk ja és még a bútor fele van csak kifizetve mert készíttetjük neki tehát gondolj csak bele.És nem akard tönkretenni az életét a babának inkább vetess magadnak vagy vegyetek a pároddal magatoknak egy kutyát és ha majd azt meg tudjátok nevelni és gondoskodni tudtok róla akkor pár év múlva jöhet a baba.
2011. febr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

Tegnapi 16:58-as vagyok.

Elég sok választ kaptál, és szerintem érdemes lenne elgondolkozni rajtuk. Ha én a helyedben lennék, és ennyire szeretnék babát, akkor tudod mit csinálnék?

Várnék mér pár évet!!! Nem ellened beszélek, hanem ha ennyire felnőttnek érzed, és érettnek magad, akkor a baba érdekeit tartsd szem előtt!!! Még nincs biztos háttered, ugye nem akarsz neki rosszat? Elképzelni és megálmodni a legkönnyebb, a megvalósítás már nehezebb! Járd ki az iskolát, legyen legalább egy érettségid vagy szakmád, addig már nem kell sokat várnod, esetleg suli mellett dolgozhatsz, és azt a pénzt például félretennéd, nyitnál egy bankszámlát, azon gyűlne a kis pénzed. Párod is dolgozna, apránként összehoznátok mindent, lakást, ahol élni tudtok. Kell egy biztos pont, mert nem abból fog állni az élet, hogy felkelsz, eszel, és lefekszel. Havi kiadások, rezsi, kaja, el kell tartani magatokat. Aztán ha van baba, akkor már 3an kell megélnetek! És 16évesen amit kapnál az GYES, családi, egyszeri anyasági támogatás, ebből hidd el nem mennél semmire. Szóval legyen meg a megfelelő körülmény, nem hiszem, hogy 16 évesen annyira égetnivaló probléma lenne most az életedben, hogy mindenáron szülj egy babát!

Ha mégis makacs vagy, és a sok jó tanács ellenére bele mersz vágni, akkor készülj fel a kiadásokra!!!

Rengeteg vizsgálat.. ahogy nő a pocid neked is KELL ruhákat venni, mert nem fog rád menni egy idő után a ruhád, amiket azelőtt hordtál, a babának rengeteg dolgot kell venni a kezdésre! Babaágy, pelenkázó, kiságy, babakocsi, fürdőkád, ruhák, és még sorolhatnám miket kell venni, plusz havi kiadások, pelenka nem olcsó mulatság, fürdetéshez kellékek, és ha nem tudsz szoptatni, akkor a tápszert is meg kell venned..stb. A ruhákat nagyon hamar kinövi, hisz nem marad mindig olyan pici baba!

2011. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
Figyelj rám egy picit oké. Tudom milyen érzés kamasz fejjel egy babára vágyni. De más dolog vágyni rá és más tényleg teherbe esni. Egy gyermek áldás ez igaz de nem egy 16 éves lánynak. Talán most úgy érzed hogy képes lennél felnevelni mert a párod meg a szüleid segítenének. De mi van ha megbánod? Ha egy vagy két év múlva a picit okolod azért amiért elvette tőled a legszebb éveidet. Hogy suliba járj bulizz a haverokkal lógj. Vagy ha a gyerek apja aki még csak 18 éves egyszer csak meggondolja magát és új kalandra vágyva lelép. Szerinted igazságos a szüleidet ilyen helyzetbe hozni? És veled mi lesz? Ha a szüleid vagy az apa nem vállal gyámságot mivel kiskorú vagy a picit elveszik tőled. Egy gyermek felnevelése hatalmas felelősség. Nem egy játék babáról van szó amit ha megunsz félre teszel. Egy életen át tartó komoly felelősség. Biztos vagy benne hogy tényleg képes lennél feladni mindent ilyen fiatalon, mikor még olyan sok idő áll előtted arra hogy anyuka legyél. Hogy szerető családban biztos háttérrel boldogan neveld a gyermekedet megbánás és vádaskodás nélkül. Hallgass az eszedre és gondolkozz tisztán. Én nem bántani akarlak csupán segíteni. Ugyan is én majdnem elkövettem ugyan ennyi idősen ezt a hibát. Ma már tudom hogy akkor 16 évesen képtelen lettem volna felneveli egy gyermeket. Most 17 hetes kismama vagyok és igaz hogy csak húsz leszek de férjem van akivel már lassan 5 éve vagyunk együtt és aki mindenben támogat. Nagyon gondold meg mit teszel mert ez egy életre szóló döntés lesz.
2011. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

09:12

Még nem is próbálkoztunk a gyerekkel, hogy örülj annak, hogy anno nem jött össze.


Már nem tudom ki, de valamelyikőtök azt írta, hogy a hozzászólásaimból látszik, hogy még gyerek vagyok.Tőle szeretném megkérdezni, vagy akár bárki válaszolhat rá, hogy mégis miért? Milyenek a hozzászólásaim, hogy én annyira gyereknek látszom??


Szintén írta valaki, hogy nyissak bankszámlát és oda tegyem a pénzem és azt gyűjtögessem. Az ő tanácsát megfogadom.Neki mindenbe igaza volt, elvégre el lehet ezt normálisan is mondani értelmes hangnemmel. Várok még és gyűjtögetek. Minél többet várok annál több pénz gyűlik össze, és minél több pénz annál jobb élete lesz a picinek.

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. :)

(Félreértés ne essék. Nem ijesztettek el a gyerektől mert etől függetlenül szeretnék még csak az ő érdekében várok)

2011. febr. 23. 14:51
 29/48 anonim ***** válasza:
Ez az hogy nem csak rólad van szó róla is. Nem baj ha gyereket akarsz de ne hirtelen fellángolásból tedd. Gondolj arra hogy neki milyen lenne ha nem kapna meg mindent. Hidd el nem akarok rosszat távol álljon tőlem hisz nekem az az élet célom hogy kamaszokon segítsek tanácsot adjak. De ez csak akkor megy ha hiszel nekem és bízol bennem oké.
2011. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
HURRRÁ! Végre megjött az esze csak nem értem hogy minek kellett megvárni míg ennyi ember leírja hogy várjon még mert nem késik le semmiről és tönkretenne egy kis életet és nem is egyet tenne tönkre a sajátját mert megbánná a fiúét mert 18 évesen elvileg nem sok ember akar gyereket a szüleiét mert végül vagy ők tarthatnák el a gyereket vagy ha ők nem vállalnák akkor az állam mert ha nincs gyámja a gyereknek akkor elveszik na látod ebből az utolsó megszólalásodból mutatkozik kis jele annak hogy kezdesz felnőni de ez nem azt jelenti hogy érett vagy egy kisbabára ráérsz még elötted az élet ja akartam kérdezni nincs valami ismerősöd akinek nemrég született babája mert esetleg akkor megbeszélheted vele hogy néha néha egy két órát hadd legyél a babájával amikor neki menni kéne valahova és meglátnád hogy nem gyerek illetve tinijáték egy pici :) üdv
2011. febr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!