Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lecsúsztam a kombinált tesztrő...

Lecsúsztam a kombinált tesztről, mert doki nem világosított fel. Milyen lehetőségeim vannak még?

Figyelt kérdés

Drága jó doktorom, aki ráadásul magán is, nem szólt, hogy van egy ilyen lehetőség is a betegségeket kiszúrni, mikor rákérdeztem, akkor csak annyit mondott, hogy igen Pesten vagy Debrecenben biztosan megcsinálják. Folyamatban van a váltás.

De milyen lehetőségeim vannak még a rendellenességek kiszűrésére? A 12. heti uh a nyaki redő 3 mm alatt volt, az orrcsontja látható volt, azt mondták ez jó. De mivel unokatestvérem erős értelmi fogyatékossággal született, és a nővérében is látszik, hogy talán van valami, ezért félek. Ők apukám testvéreinek a gyerekei, ha ez az ő águkon öröklődött, akkor lehetséges, hogy én is hordozója vagyok. Vagy nem?


2011. febr. 15. 08:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szia tudom hogy nem ez volt a kérdés de én is 14 km vagyokén tudtam a 12 hetes vérvételről de a dokim azt mondta uh a fontos mert csak hozzávetőleges adatot ad nem azt hogy beteg vagy nem meg ha pozítinv az eredmény akkor is kivárják a 16 hetes vérvételt meg a 18 uhot ugy hogy ne aggodj légy türelmes majd nem sokára megtudod és az 100%.Ja és amugy nállunk ez a vérvétel 7000 ft
2011. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
2011. febr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha 14 hetes vagy, akkor még mehetsz az quartett tesztre

[link]

Az AFP, ha jók az információim akkor a idegcső elzáródási rendellenesség kiszűrésére szolgál...

2011. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha aggódsz az unokatestvéred betegsége miatt, érdemes lenne felkeresned a helyi Genetikai tanácsadót. Ők biztosan tudnak segíteni.
2011. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

SZia. Nekem tökéletesek az eredményeim, de voltam kombinált teszten is. DE. Az orvos elmondta, még ha megszúrják is az embert akkor se fognak 100%-os eredményt adni. Egyszerűen szerintem nem engedik meg maguknak az orvosok azt a "luxust", hogy ne védjék magukat pár százalékban. Ha mégis valami gikszer lenne, arra fognák, hogy 100% eredmény nincs. A kombinált 87%-os, a négyesteszt amire mehetsz 95% elméletileg. De a legnagyobb biztonság mikor megszületik:-)


Ezzel sajnos tisztába kell lenni ha az ember babát vállal. Ezek a dolgok benne vannak a pakliban. De én mindenkinek mondom, hogy az én megérzésem nem adnám egy orvosi vizsgálatért se. Rengeteget vártunk a kis vakondunkra, megjártuk a meddőségit is, hál isten spontán sikerült, és érzem, hogy makk egészséges. Ezt eddig az összes vizsgálat alátámasztotta. Abban viszont egyet értek a hozzászólókkal, ha volt a családodban baj, alaposabban kéne téged vizsgálni. Nálam a védőnő másfél órán át faggatott ezekről a dolgokról.

2011. febr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A szúrás 99,9%os eredményt ad, hiszen magából a baba genetikai állományából (a lepény bolyhaiból) veszik a mintát. Ez a legbiztosabb eredményt adó vizsgálat... A többi csupán annak esélyét mutatja százalékban, hogy mekkora a kockázat. Ha esetleg tényleg nagy százaléknyi lenne a kockázati arány,mindenképpen a szúrást fogják javasolni,mielőtt bármit tesznek...

[link]

2011. febr. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
igen igaz , hogy 99,9% de csak genetikai betegségeknél. Sok mindent nem tudnak szűrni még, sajnos.
2011. febr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Persze, ebben tökéletesen igazad van, csak azért nem írtam,mert előzőleg egyszer írtam ezt is. Csak az előző válaszban írtakat igazítottam ki.
2011. febr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!