Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lecsúsztam a kombinált tesztrő...

Lecsúsztam a kombinált tesztről, mert doki nem világosított fel. Milyen lehetőségeim vannak még?

Figyelt kérdés

Drága jó doktorom, aki ráadásul magán is, nem szólt, hogy van egy ilyen lehetőség is a betegségeket kiszúrni, mikor rákérdeztem, akkor csak annyit mondott, hogy igen Pesten vagy Debrecenben biztosan megcsinálják. Folyamatban van a váltás.

De milyen lehetőségeim vannak még a rendellenességek kiszűrésére? A 12. heti uh a nyaki redő 3 mm alatt volt, az orrcsontja látható volt, azt mondták ez jó. De mivel unokatestvérem erős értelmi fogyatékossággal született, és a nővérében is látszik, hogy talán van valami, ezért félek. Ők apukám testvéreinek a gyerekei, ha ez az ő águkon öröklődött, akkor lehetséges, hogy én is hordozója vagyok. Vagy nem?


2011. febr. 15. 08:51
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

14 hetes vagyok, és tudom, hogy ezek nem 100%-osak, de mivel nem mond senki semmit, itt remélem összegyűjteni az információkat.

Van az afp az pontosan mit szűr ki?

A 19. heti uh genetikai, ott is gondolom néznek rendellenességeket?

Van még egyéb?

2011. febr. 15. 08:53
 2/18 anonim ***** válasza:
ezekről a tesztekről áltaában a védőnő ad felvilágosítást, nem a doki
2011. febr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az értelmi fogyatékosságot egyik teszt sem szűri ki. Ezek a vizsgálatok genetikai betegségeket, annak kockázati arányát képesek megmutatni. Maga a kombinált teszt sem magát a betegségek tudja kiszűrni, hanem csak azt,hogy mekkora az esélyed egy esetleg genetikai betegségben szenvedő babára. Magában ez a vizsgálat nem állja meg a helyét. Még akkor is, ha viszonylag nagy kockázatot mutat, egyszer se biztos, hogy a babád valóban beteg. Ilyenkor végeznek genetikai vizsgálatot (CVS vagy magzatvízvétel). Ezeket saját kérésre nem igazán végzik, azt hiszem, ha nincs semmi jel a betegségre, akkor fizetősek és van kockázata is, 1% a vetélés valószínűsége. Ha viszont a genetikai uh-n valami eltérést találnak vagy az AFP rossz, fel szokták ajánlani a vizsgálatot, ingyen.
2011. febr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem igazán az volt a kérdés, hogy most ki ad felvilágosítást. Nekem egyik sem mondott semmit. A dokimtól kérdeztem meg és még úgy sem mondott.
2011. febr. 15. 09:04
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekem csak a genetikai vizsgálat volt a 12-ik heti nyakiredövel.

Ez ha jól sikerül és nincs kokrétan genetikai betegség a családban akkor nincs szükség a további vizsgálatra.

Az hogy értelmi fogyatékös rengeteg más dolgotól lehet, nem biztos hogy genetikai. ha genetikai lenne szerintem titeket is vizsgálatk volna, mert nálunk van egy gyomorproblémás gyerek az unokatesómnál ami genetikai betegség és minket is megvizsgáltak annak idején, külön behívtak vizsgálatra.


de értelmi fogyatékos lehet egy méhben belüli fertözéstöl vagy a szülés alatt bekövetkezett problémák miatt, vagy már maga gyerekkorban bekövetkezhetnek problémák.


az AFP több mint 50 %-ban rossz eredményt ad. akkor mit tennél? ha biztos akarsz lenni akkor csináltass magzatvíz vizsgálatot, de ha jó volt a 12-ik hetid akkor egy amnionál nagyobb a rizikó a vetélésre mint hogy beteg babád születik.


kérdés ha most nem lenne tökéletes a vizsgálat akkor elvetetnéd egyáltalán? ahogy értelmezem közel vagy a 20-ik héthze.

2011. febr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

nemigazán az volt a kérdés....

örülj neki hogy válaszolnak. . . , te is utána nézhettél volna akár a neten is

2011. febr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Miért ez volt a kérdés? Nem. A neten hol nézzek utána, amikor azt sem tudom mit kell keresni? Egyedül a kombinált tesztet ismertem. De pl azt sem tudtam, hogy az értelmi fogyatékosság nem genetika. Ezt csak most mondják. Nem vagyok orvos.

A többieknek köszönöm a választ. 14 hetes vagyok, nem tudnék egyedül felnevelni egy beteg gyereket (hagyjuk, hogy miért egyedül nem akarom, hogy ebbe is bele kössön valamelyik atom tudós, 5 éve élek a párommal, boldogságban, akartuk a babát).

Ez az egy félelmem van. És senkitől nem kapok rá választ. Talán baj, hogy itt keresem?

2011. febr. 15. 09:45
 8/18 anonim ***** válasza:
2. vagyok Esetleg itt pontos válaszokat kapsz: [link]
2011. febr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Tökéletesen megértelek! Kérj amniocentézist(magzatvíz vétel), az a 16.héttől csinálnak. Valószinű, hogy fizetned kell érte, de megéri, hogy ne parázz tovább. Elmondhatod az orvosodnak, amit itt leírtál. Ne sajnáld, hogy lemaradtál a kombi tesztről, az csak arra jó, hogy beparáztassák az embert, majd 4 hetet izguljon és gyötrődjön, majd megcsináltassa az amniot. Azt hiszem 4 genetikai betegséget szűr ki, majd a 18.héten megnézik a gerincét. Ezek a leggyakoribbak, azért. Sok sikert, egészséges kisbabát neked is!!!!
2011. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A quartett tesztet (négyes teszt) még meg tudod csináltatni. [link]
2011. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!