Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt szeretném ha olyan kismami...

Azt szeretném ha olyan kismamik írnának akiknek még kisbabájuk van és terhesek! Nem lesz baja a magzatnak az emelgetéstől?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kislányom és terhes vagyok!Ti hogy oldjátok meg az emelgetést?például kislányom ugy alszik csak el ha csak én föl alá járkálok vele!Ez nem lesz gond?vagy a természet megoldja?végülis sokan vanak akiknek pici babájuk mellett terhesek nem?És egészségesen kihordják!
2009. febr. 11. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg,ha nincs semmi gond a terhességeddel nem lesz baj az emelgetéstől.Nekem 3 gyerekem van,a legkisebb és a középső közt 2,5 év a korkülönbség.Mindennap emelgettem,talán még jobban igényelte mint mikor nem voltam terhes,biztos megérezte mielőtt elmondtuk neki,mert még annál is jobban ragaszkodott hozzám mint előtte,pedig mindig nagyon anyás volt.A végén mikor már magam is alig bírtam vinni,akkor is velem cipeltette magát,nem volt jó ha apa vagy ha más vette fel.Csak a szülés utáni hetekben voltunk gondban,mert császároztak.De azt is szépen megértette,hogy csak ha leülök akkor jöhet az ölembe.Szerintem inkább élvezd ki az együttlétet,mert 2 gyerekkel már sokkal nehezebb.Legalábbis minden segítség nélkül az,hát még 3-al.

Ha az orvosod nem tilt kifejezetten valami miatt az emeléstőlakkor ne aggódj,és szeretgesd csak a babádat nyugodtan.

Boldog babavárást,és babázást.

2009. febr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg minimálisra csökkenteni a cipekedést. Itt az ideje, h mondjuk ne járkálj vele, ne úgy altasd. Tedd kishintába, hordozóba...vagy babakocsiba, és úgy. Szerintem vigyázz, mert ugyan nem olyan nagy sulyt emelgetsz, de emelgetsz. Minimalizáld...és nem lesz gond.

Nekem 5 éves a kislányom, és most vagyok 11hetes terhes, de terhességem előtt soxor fölvettem még. Neki is nehéz volt megérteni h nem lehet, de jó az én esetem már könnyebb.

Tedd járókába, és játsz vele sokat.

Szép babavárást!

2009. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze kell a testközelség, de ha teheted ülve vedd az öledbe. Hány hetes vagy?
2009. febr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem erről az orvosomat mindig mikor terhes voltam.És azt írtam le,amit mondott.Nem lett soha semmi bajunk.Nem ülve fogtam csak,hanem hordoztam,cipeltem,sokat emelgettem.Arra kell csak vigyázni,hogy nehogy rosszul emeld fel,ne hajolva,ne a hasizmaidat erőltesd.

Egyébként egészséges terhességnél nem okoz semmilyen gondot az emelés.Ha gond van az más.Nem kell túldramatizálni szerintem.Gondolom neked is ugyanúgy el kell látnod a családod,elvégezned amit eddig,akkor is ha terhes vagy.Legalább is én így volta,vagyok.


1válaszoló voltam.

2009. febr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Még pontosan nemmtudom mert ma csináltam terhességi tesztet de azt hiszem hogy 28-án fogant meg a pici!Ugyhogy elég korai még!
2009. febr. 11. 10:15
 6/11 A kérdező kommentje:
Én már probáltam altatni mindenhogy de csak a kezembe járkálva alszik el ha az apja fogja akkár meddig képes ordítani!
2009. febr. 11. 10:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia.Én a 38. héten járok a harmadik babát várom és a középső gyerkőc még csak 18 hónapos és kb 14 kg.Minden nap ki be teszem a kiságyból járókából vagy babakocsiból.Nem lenne szabad emelgetnem mert a lepényem úgy fekszik de kénytelen vagyok mert másként nem megy .Eddig hál istennek semmi gond nincs.Amikor apa itthon van akkor rábízom az emelős feladatokat.De az jó tanács amit írtak hogy próbálj oda figyelni hogy hogy emeled a babát fel.
2009. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Lehet bután hangzik a kérdés de hogy emelejem nem hasizomból amikor mélyen van a kiságy mert már probálkozik a felálással??

Hogy kell jól emelni?

Amúgy köszi mindenkinek a válaszokat!!!

2009. febr. 11. 10:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ilyen helyzetben vagyok.Van egy 9 hónapos kislányom és a múlt héten csináltam 2tesztet és pozitívak lettek.A jövő héten megyek dokihoz.Én is ezektől tartok,hogy mi lesz ha emelgetem.Kicsit félek is,hogy két kicsi baba,de majd csak megoldom. Boldog babavárást!
2009. febr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Köszönöm a privit megkaptam.Nekem a 2-ik született császárral.Azért mikor mész uh-ra kérd,hogy nézzék meg a heget(nálunk nem nézik különben),mert Te nemrég szültél.Így persze rizikósabb,de ha semmi gond nem kell aggódnod.Úgy próbálj meg emelni,hogy a lábaddal fejts ki erőt,és ne a hasizmod erőltesd.Igazából a kiságyból nehéz így kivenni,gyakorolni kell.

Egyébként én a terhesség előrehaladtával éreztem a vágásom helyét,néha meg is ijedtem.Olyan érzés volt,mintha egy drót mozogna a hasamban.De nálam megfelelő vastag volt a heg.Viszont a vajúdás alatt is éreztem rendesen.Nagyon megkínlódtam a harmadikkal.Simán szerettem volna szülni,mivel elsőre is sikerült.Este 8 kor 5 perces fájásaim voltak,és másnap délutánra tágultam csak ki 4 ujjnyira.Akkor viszont elfordult a kislányom,így irány megint a műtő.Hát én így jártam.

Téged császároznak ismét,vagy megpróbálhatod simán?

A kevés idő miatt gondolom a császárt.


Minden jót,üdv

2009. febr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!