Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől vizesedünk a terhesség...

Mitől vizesedünk a terhesség végén? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
2009. febr. 10. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:

nagyon sok és ellentmondó tanácsot kaptam a védőnőtől, nőgyógyásztól, internettől, ismerősöktől


- sószegény étrend

- heti 2 gyümölcsnap, amikor csak és kizárólag almát ehetsz (2 kg)

- zöldségnap (reggeli és vacsora saláta joghurtos vagy kefíres öntettel, ebéd főzelék feltét nélkül)

- az ásványvízzel vigyázni, mindenképp alacsony nátriumtartalmút választani, és ha lehet ne buborékosat

- sokszor felpolcolni a lábakat

- ha ujjzsibbadás is van, akkor többször hajlítgatni

- 2 liternél több folyadékot nem szabad fogyasztani - na ebben a védőnőm és az orvosom nem ért egyet, az orvos szerint a 3 liter az ideális egy kismamának


nekem a panaszok csak enyhültek, de teljesen nem múltak el - nevetve azt mondta az orvos - kismama, az egyetlen gyógymód a szülés, azután egyből elmúlik, ne aggódjon (hát jó fej, de ha ez van, ez van :()

2009. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem is mondták a gyümölcsnapot, de én nem bírom ki sajnos! Több gyümölcsöt is eszek, nem csak almát. Te hogy birod, hogy csak almát egyél?! Mennyi idős vagy?
2009. febr. 10. 15:21
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

én ugy tudom azert vizesedunk, hogy az ödéma miatt könnyebben szüljünk.. volt valami cikk, ami ezzel foglalkozott, es tudomanyosan kifejtette, valamelyik ujsagban olvastam a váróban..


ugyhogy en nem is nagyon teszek ellene polcolason kivul, amugy se etkezek valami só-dúsan, leven nem szeretem.


szules utan meg ugyis elmulik, kipisiljuk, és ha hasznos, akkor miert tegyek ellene.


amugy ha nem lennek terhes, sok sok folyadekot innek, az segit helyrebillenteni, es megszunteti. de 3 liternel tobbet mostanaban nem tudok meginni sajnos.

2009. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ez normális jelenség, a szervezet több vizet raktároz el.

Az elsö válaszoló egész jó tanácsokkal látott el. Csak kiegészítöleg mondanám, hogy sokat inni igenis javaslott, bármennyire is ellentmondásosan hangzik. Aztán van még egy úgy nevezett terhességi tea (a terhesség 2. felére ajánlják). Összetevöi: palástfü, orbáncfü, citromfü, csalánfü, cickafarok és zsurló. Mindegyik azonos arányban, a gyógyszertárban biztosan összekeverik, vagy bio boltban próbáld meg. Sokat segít föleg a terhesség utolsó heteiben, álmatlanság, vizesedés ellen is jó. 3 x egy csésze javaslott. Én kb. két hete kezdtem el, sokkal jobban alszom, nem kell a fél éjszakát a WC-n töltenem, nem is vizesedem (csak a bokám).

34 hetes kismama

2009. febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia, az első vagyok

33 hetes vagyok, de nálam már elég korán, a 26. hét környékén elkezdődött a vizesedés - akkor kellett leszednem a gyűrűimet, mert bedagadtak az ujjaim

úgy néz ki, hogy már végig így lesz, megszűntetni teljesen nem lehet, max enyhíteni


a gyümölcsnapot azért bírom, mert terhesség előtt is tartottam, csak akkor tisztítókúrának hívták :)), de mellé gyümölcsteát iszok, telítve van a gyomrom - meg lehet szokni


ezt találtam még:

[link]


"Ödéma


A hormonális változások miatt az állapotos nő teste több vizet raktároz el a vérében és a szöveteiben. A kellemetlen vizesedés célja, hogy például felkészítse az anyát a szüléssel járó vérveszteségre vagy stabilan tartsa a vérnyomást.

Néhány esetben, mikor már túl sok víz raktározódott el a testben, masszív panaszok jelentkezhetnek.


Enyhíteni lehet a panaszokat, ha alátámasztja lábait, de egy hosszabb fürdő is segíthet.

Egyes gyümölcs- és zöldségfélék is jótékonyan hatnak, ezek enyhe vízhajtó hatással bírnak (spárga, ananász, krumpli, eper, uborka).


Még ha a vízraktározás a terhesség alatt normális is, előfordulásakor beszéljen orvosával.

A nagymértékű vízhajtás végett nem használjon semmiféle orvosságot, sőt még gyógyteát se anélkül, hogy előtte ne tájékoztatta volna erről orvosát!"

2009. febr. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Teljesen megnyugtattatok! Boldog babavárást nektek:-)
2009. febr. 11. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!