Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem kifejezetten terveztük a...

Nem kifejezetten terveztük a bébit, de mindenképpen marad, viszont az uccsó pillanatig dohányoztam-ne vessetek meg érte. Találtam egy cikket : www. Informed. Hu/eletmod/terhesseg__szules/rizikofaktorok/? article_hid=84279 Ki hogy van ezzel?

Figyelt kérdés
azért ez elég kemény, ha így van. Para azért, hogy akkor ilyen nagy a % a fejlődési rendellenességnek!?
2009. febr. 10. 13:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Linkeld be újra, mert így nem tudjuk megnézni.
2009. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megtudtam:

[link]

Semmi új nincs benne. Bizony a dohányzás nagyon káros terhesség alatt, ennyi.

2009. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2009. febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2009. febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Na, sikerült megtalálnom, szerintem ne olvass ilyeneket túl sokat, mert rád hozzák a frászt.

Ezen az alapon mindentől lehetne valami bajuk a babáknak, akár a szmogos levegőtől is.

Ha leraktad már a cigit, akkor gratulálok amiért erős vagy!

Rengeteg dohányos kismama van, sokan cigiznek az első harmadban, vagy akár végig, de a babák egészségesek.

Remélem a te babád is jól lesz, és gratulálok.

2009. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
Nincs igazán kihangsúlyozva, hogy a fejlődési rendellenességek közül talán a veleszületett szívhibák a leggyakoribbak. (100 gyerek közül egy születik valamilyen szív rendellenességgel) Ezek hátterében három ok áll: genetikai hajlam, környezeti hatás, és fertőzések. Az esetek jelentős részében soha pontosan ki nem derül, hogy mi volt a tényleges ok, általában azt szokták mondani, hogy a három ok közül több dolog volt együttesen szerencsétlen módon jelen. Arról természetesen szó sincs, hogy mindenki dohányzott, akinek szívbeteg gyereke született, de azt sem tudjuk, meg biztosan soha, hogy ha nem dohányzott volna akkor biztosan egészségesen születik. Nyilván nem azt mondom, hogy semmi köze a dohányzásnak a dologhoz, csak azt, hogy ezzel egy fontos rizikó faktort ki lehet zárni. Ismerek ikerpárt akinek csak egyik tagja született szívbetegen, pedig elméletileg ugyanott voltak, ugyanazok a hatások érték őket....
2009. febr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

dohanyzas azt hiszem nagyobb szazalekkal okoz vetelest, meg hamarabb oregszik a méhlepény.


nem dohanyzok, de nem altalanositek.. nem mindegy, hogy egy szalat szivsz e, vagy lancdohanyos vagy.


en letennem a cigit, még most, foleg, hogy miutan megszuletik ne lasson rossz peldat a babam, illetve ne legyen passziv dohanyos.


bar hangsulyozom, tenyleg attol fugg minden, mennyit szivsz.

2009. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm:) csütötökön lett poz a teszt, hétvégén már csak napi 2 -3 szál, tegnap már csak kettő, remélem, 1-2nap és már nem őrülök meg, bár egész jól bírom, csak attól szenvedek, hogy a reggeli wc.-zést nehéz,pláne, hogy azért szorulgatok-szorulgatok.Viszont chronos vagyok, és varrva vannak a beleim, attól félek, hogy a szorulás feszíti,ezért (is:) fog hiányozni a cigi emésztést elősegítő hatása...:S

De azért a ma reggeli FÉL szál is már lelkifurival ment:D

6hét 2nap:)

2009. febr. 10. 14:02
 9/15 anonim ***** válasza:
A dohányzás káros terhességtől függetlenül, ez az alap. De már fölösleges azon rágódi mi lett volna ha ..(nem cigizek előtte). Terhes vagy de letetted ez a lényeg. És azt sem hiszem hogy részletesen ecsetelni kéne milyen hatással lehet ez a magzatra, szerintem nem erre van szükséged, ezt már úgyis tudod. Inkább gondolkodj pozitívan, élj egészségesen. Nemrég olvastam egy terhességről szóló könyvet -lévén 2 gyerekem - amiben pont erről is írtak, megjegyeztem mert tetszett a kifejezés: "a természet elnéző" . Gondolj bele a nők többsége csak 5-6 hetesen veszi észre h terhes főleg ha nem is tervezi, addig pedig éli az életét, bulizik, füstös kocsmákban ül, piál, táncol..... Amit tehetsz, hogy lelkiismeretesen elmész a vizsgálatokra és betartod amit az orvos mond. Ne parázz!
2009. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Magad miatt is használd ki az alkalmat, hogy leszokj. Én a párommal együtt szoktam le. Ő építőiparban dolgozott, körülötte az összes segédmunkás dohányzik, de elmentünk egy ilyen kezelésre (ami persze lehet, hogy kamu, de lelkileg mégis támogatott minket a dolog), és végre sikerült leszoknunk. A párom már vagy 25 éve dohányzott, én is vagy 10 éve. Szóval nekem sokat segített, hogy a párom is erőt vett magán. A baba miatt akartunk leszokni. Miután voltunk a kezelésen azonnal nekiálltunk a babaprojektnek, és szinte azonnal teherbe is estem. Kétségbeestem, mert én a kezelés után stikában azért napi egy két szálat elszívtam, de amint volt pozitív tesztem azonnal letettem véglegesen. Szóval azt akartam csak ezzel mutatni, hogy bár mi is előtte vagy ezerszer megpróbáltunk sikertelenül leszokni, a babaprojekt erőt adott. Igyekeztem nagyon erősen koncentrálni a babámra, hogy mennyire szeretném ha egészséges lenne stb. Persze sokat segített, hogy a párom is mellém állt. Neked is biztosan sikerülni fog. Nem hiszem, hogy most ez a pár cigi nagyon gáz lenne, de azért próbáld meg ezt is elhagyni. Egyre jobban fogod magad érezni. Magadnak is jót teszel ezzel. Nagyon boldog babavárást, és sok sikert a leszokáshoz.
2009. febr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!