Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, akiknek a babái...

Anyukák, akiknek a babái között 15 hónap van, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Babakocsi, kiságy, napirend, szoptatás, bevásárlás, minden érdekelne!
2011. febr. 2. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Egyenlőre a pici még a hasamban van (37 hetes vagyok), de 16-17 hónap lesz a lányaim között. De pár dologra már most tudok írni.


Mi vettünk még egy rácsoságyat, így van kettő, de ami eddig is volt, az átalakítható nagyobb gyereknek is később. De még mindig rácsosban alszik a lányom. Ez még maradni is fog egy darabig.

Babakocsiból kettő van, de mivel a lányom már 12 hónapos korától jár, és jobban szeret gyalogolni, így nem veszek testvérkocsit. Max egy testvérfellépőt. De mivel kertes házunk van, így a kertben meg tudom oldani a levegőztetést, és kevésbé kell a babakocsi.

Bevásárlást a férjem vagy anyukám fogja intézni, míg a pici még pici, főleg ebben az influenzás időszakban. Később meg meglátjuk.

A napirendről még fogalmam sincs, szerintem majd alakul magától.


Nálatok mikor érkezik a kistesó?

2011. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, augusztus végén érkezik majd a pici,most 8 hós a nagy. :)

Mennyire érti nálatok a nagy, hogy tesója lesz?

2011. febr. 2. 19:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ha kérdezem hogy hol van a kistesó, akkor megmutatja a pocimat, van hogy odajön és megsimogatja, megpuszilja a hasam. Ha kérdezem hogy hol a baba feje, akkor megmutatja hogy merre van a pocimban (ezt csak mostanában kérdeztem és be is jött uh alapján). Nem tudom mennyire fogja fel, hogy mi van, de minden esetre tündéri amikor ráteszi a fejét a hasamra, vagy megsimizi. :) Már a kezdetektől mondogatjuk. Remélem nem fogja váratlanul és rosszul érinteni. Nagyon fogok figyelni, hogy minden figyelmet megkapjon és ne érezze kitúrva magát.
2011. febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, első voltam :)
2011. febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

:) köszi a választ ismét :)

hogy viseled így a végén a pocakot? nem nehéz egy ekkora baba mellett még hajolgatni, felvenni, szaladni utána?

2011. febr. 2. 20:02
 6/11 anonim ***** válasza:

De. :) Főleg hogy folyton a földre akar ültetni hogy ott játszunk. Ha leülök, pár perc után már fel kell állnom és utána úgy fáj ott lent a csont... Szerencse hogy 12 hónaposan elindult, így cipelni már nem kell, de azért emelni néha muszáj. Kicsit jobban érzem a derekam, medencém a nap végére, de azért annyira nem vészes. A császáros hegem szokott néha szurkálni, így próbálok vigyázni, szét ne nyíljon. :S Viszont, mivel a terhesség elejétől emelgettem a lányom így gondolom megszokta a szervezetem a megterhelést.

Te hogy bírod? Szerencse hogy az elején nekem nem volt nagyon hányinger. Csak amikor egész nap aludtam volna, de a lányom meg nem akart semmit sem aludni... hát az kicsit fárasztó volt.

2011. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De jó ezeket olvasni!


én is emelgetem a nagylányt, pedig már mászik, csak mindig oda, ahova nem kéne :D


Nagyon kimerült vagyok, én is aludnék, erre nem most jön a foga? :) Már 1 kint van, a másikat látom, de még nincs kint, és nem használ a Dentinox sem :(


Most elaludt, nagyon nyűgös volt, kicsit várok még, hátha felébred.


Császáros voltál? Huh, orvosod mit szólt, hogy hamar jön a 2.? Császárra készültök, vagy lehet, hogy természetes úton szülöd meg a picit?

Szoptattad a nagylányt? Ha igen, meddig?

2011. febr. 2. 20:21
 8/11 A kérdező kommentje:
Hja, elsővel sokat hánytam (napi 6-8), semmi nem maradt meg, most Nestea-t iszok (barackosat), még tavaly javasolta a dokim, akkor nem vált be, most annál inkább :) de émelygek így is, de már csak pár hét és elmúlik remélem :)
2011. febr. 2. 20:23
 9/11 anonim ***** válasza:

A dokim nem mondott semmit hogy hamar jött, mi így terveztük, és a 6 hetes kontrollon mondta is hogy nyáron mehetek egy újabb + teszttel. :) Szóval nem lepődött meg nagyon. Csak gratulált. Amúgy nagyon szép munkát végzett, a hegem is -ha mondhatom így- gyönyörű, soha nem volt vele bajom.

Elvileg most természetes szülésre készülünk, jelenleg minden oké, és ha így is marad, akkor nem lesz császár. Persze ha bármi van, nem fog kockáztatni, meg várni, irány a műtő. De legalább megpróbálhatom.

Már nem szoptatok, sajna 4 hónapos volt a lányom mikor elapadt a tejem, pedig mindent kipróbáltam (fejés, homeopátia, teák...).


A lányom is 8 hónapos volt mikor kijött az alsó két foga. Épp nyaraltunk. :S Nagyon megszenvedtük. Aztán 12 hónaposan jött a fölső kettő, majd 13 hónaposan a bal fölső kettes. Mindegyiknél nehéz volt az éjszaka, és volt orrfolyás is előtte. Most meg a bal alsó kettes jött ki,de észrevétlenül. Már csak látom hogy ott redőződik és fehérlik. :)

Kicsit izgulok hogy lesz majd, egy szobában fognak aludni, hát izgi lesz. Biztos az első pár nap/hét húzós lesz. De leginkább attól félek hogy a "nagy" ne legyen kirekesztett, ne viselje meg a kicsi érkezése.

Na arról nem is beszélve hogy amíg a kórházban leszek, nagyon nagyon fog hiányozni!!!


Te még szoptatod? Azért kérdezd meg a dokidat, hogy nem baj-e vagy hogy meddig szoptasd, -ha szoptatod- mert ez oxitocint termel, és az terhesen ugyebár nem túl jó. Nehogy baj legyen.


Neked milyen volt a szülésed? Nagyon fáj?? Kicsit félek tőle. A lányom progis császár volt farfekvés miatt és be sem indult a szülés előbb sajna.


Még jelentkezem, most megyek pihenni, de ha gondolod, írhatunk még tapasztalatokat!

2011. febr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Orvosom tudja, hogy szoptatom, nem ellenezte, de 1 éves kora körül szeretném leválasztani majd.


Szülés: nekem magától indult, kaptam oxitocint is a kórházban, na az azért fájt már, addig nem vészes. De ez is csak 1-2 óra volt, és ahogy kibújt a nagylány, már abszolút nem fájt. Később is csak a varrat bökött, de simán tudtam már aznap ülni, szépen varrt össze a doki.


Úgy tudom a méhösszehúzódások fájnak jobban, ahogy a méh megy össze, azért viszek algopyrint majd, először meg sem éreztem, de most készülni kell rá.


Csomagod kész van már? Hány napig kell maradnod a kórházban szülés után?

2011. febr. 3. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!