Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olvastátok már a C-VITAMINRÓL?

Olvastátok már a C-VITAMINRÓL?

Figyelt kérdés

Egy betegtájékoztatóban ezt olvastam:

Egyes vizsgálatok kimutatták , hogy terhes nőknek a második trimesztertől adott 1000mg/nap c-vitamin adag mellett fokozódott az alacsony születési testtömeg kockázata.


2011. febr. 1. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez butaság,de egyébként teljesen felesleges mindennap 1000mg-ot szedni.Viszont ha beteg vagy,vagy náthás akkor 5-6-7 napig nem fog megártani ennyi mennyiség,ez biztos.
2011. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1000mg az már állítólag káros. 500mg a legideálisabb, esetleg, ahogy már írták megfázás alatt jó.
2011. febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem olvastam ( a Béres c vitamin tájékoztatójában van, nem?)

de amúgy tényleg tök felesleges a veséket megterhelni 1000 mg c vitaminnal. Van azoknak elég dolguk így is terhesen.Sokkal több a munkájuk a megnövekedett vérmennyiség miatt mint nem terhesen.

2011. febr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én végig szedtem, hol 500-asat, hol 1000-t, attól függően, hogy influenzás időszak volt, vagy semmi extra. Kislányom pontban időre 3870 g-al és 50 cm-rel született.
2011. febr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1 éve szültem. mivel influenza járvány volt, napi 1000 mg-ot szedtem. (amúgy előtte 500-at)

4 kg feletti babám lett :)

2011. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút semmi köze nincs ehhez. Annyi biztos, hogy rágótablettaként, és nem kapszula formában szedett C-vitamin nem ártalmas a Babádnak. Többet is szedhetsz be belőle, nem feltétlenül 500mg-ot.
2011. febr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!