Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudtok a pajzsmirigy...

Mit tudtok a pajzsmirigy alulműködésről terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve derült ki a pajzsmirigy alulműködésem. Folyamatosan emelték a LETROX adagomat. Utoljára 2,5 hónapja (3 havi szedés után) a 75 mikrogrammos tablettával 7,12 volt a TSH. Akkor 100-ra emelték az adagot. A jelenlegi TSH (2,5 havi 100 mikrogrammos LETROX után) 0,062, tehát erősen határérték alatti. FT3, FT4, most is, és mindig is határértéken belül volt. Jelenleg vagyok 8 hetes terhes. Milyen gyakran kell nézetni? Mi az ideális TSH? Nagy baj-e, hogy most meg határérték alatti a TSH? Van hasonló tapasztalatotok?
2011. jan. 26. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:

a vérvétel eredményén rajta van az ideális érték (tól-ig).

Én is letroxot szedek, fél éve már a 100ast. nekem azt mondta a doki, h mivel emelve lett az adag(75-ről), ezért csökkent le hirtelen ennyire, de majd beáll, de ez már jó jelnek fogható fel. Ugyan én nem várok babát, de nekem 3 havonta van ellenőrzés. Lehet, h Neked gyakrabban lesz. De ezeket az orvosod tudja elmondani. nekem szerencsém van, mert a háziorvosom endokrinológus, így nem kell máshova mennem a pajzsmiriggyel.

a koleszterineddel nincs gond? mert az enyém nagyon magas, a diéta ellenére is, de a doki szerint a tsh miatt.

2011. jan. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az L-thyroxint szedem és pont tegnap beszéltem a dokimmal,hogy feljebb ment a TSH-m 7 egész valamennyire.Így emelt az adagomon az 50-ből szedek heti 5 napon keresztül 150-et a másik 2-n pedig 125-öt.Bíztam benne,hogy nem kell emelni de sajnos felment pedig idáig jó volt az eredmény.Most vagyok 16 hetes babás!Azt hiszem a jó érték 4,9-ig van de,hogy mettől azt nem tudom sajnos!Terhesség alatt engem a dokim havonta egyszer lát amúgy meg 3 havonta.

Minden jót Neked és Boldog Babavárást!:-)

2011. jan. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy foglalkoztatok a kérdésemmel. A háziorvosommal én is elégedett voltam, de sajnos a közelmúltban meghalt. Az endokrinológusom (mivel elégedetlen voltam a közelben lévővel elmentem másik orvoshoz) pedig messze van, vele e-mailt szoktam váltani, de egy kicsit így döcögős. Igaziból az aggasztott, hogy a határérték alatti TSH nem okoz-e problémát a babának, mert ez meg kvázi a ló túloldala... Remélem rendeződik és minden oké lesz mazsolával is. :) Nektek is minden jót! És még egyszer köszönöm!
2011. jan. 27. 13:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!