Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hisztek abban a babonában,...

Hisztek abban a babonában, hogy míg nem születik meg a baba ne vegyél neki semmit?

Figyelt kérdés

A családtagjaim mondták, hogy míg meg nem születik a baba, addig én ne vegyek neki semmit majd ők. Sok mindent tényleg megkaptunk, de rengeteg minden hiányzik. És hamarosan szülök.

Mit csináljak, már teljesen belém verték ezt a hülyeséget.

Ruhák még hiányoznak, meg sok apróság.


2011. jan. 17. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát elég nagy futkosás lett volna nálunk, ha szülés utánra hagyok mindent:) A 7. hónapban már bátran vásároltam.
2011. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem.

Ha valakinek a családban ez szívügye, akkor add neki a listát, hogy mi kellene még és szerezze be.

Vagy ne foglalkozz velük és vedd meg a hiányzó cuccokat.

Különben majd rohangálhatsz az újszülöttel ezer felé, hogy mi kell még, hát az nem lesz egyszerű.

2011. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

jogos mert:

-bármi történhet

-ellenkező nemü is lehet


nem jogos mert:

-kitolás a kismamával szemben hiszen ez a babavárás érzelmi lényege a felkészülés.

-a majd ők megveszik-kel csak az a durva hogy nem mindig olyat vesz amit ti vennétek és ha nem válik be mehettek kicsi babával boltokat járni két etetés között ami kinlódás tök feleslegesen!!!


Vásároljatok és ne dőlj be!!

2011. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Félig hiszek csak. Tehát ez azt jelentette, hogy a 20. hétig nem vettünk semmit, de utána nyugodt szívvel.:) Ezután kevesebb az esélye, hogy bármi történik a picivel. Ami meg igen, az születés után is megtörténhet. Jobb ha mindene megvan a szülésre.

Szóval szerintem ne nagyon higyj benne, már elkezdheted gyüjtögetni a dolgait.

Boldog babavárást!!:)

2011. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt nem igen hiszem, hogy ellenkező nemű lesz, három külön nőgyógyász is megmondta, hogy fiú és én is láttam a 4d-n :-)
2011. jan. 17. 12:28
 6/14 anonim ***** válasza:

Mi vidéken lakunk, 40 km-re a legközelebbi értelmes üzlet. Így ez szóba sem került. 7 hós terhes voltam, amikor egy napot rászántuk a férjemmel, és bevásároltunk.

Persze, történhet, de án úgy voltam vele, hogy úgyis lesz gyekem, ha más nem, örökbe fogadok.

Ráadásul mi van azokkal, mint pl. velünk, aki már akkor meg kapott mindent, amikor még terhes sem volt? (a nővérem ahogy a fiai kinőtték a cuccokat,( kádat, ruhákat, bakacsit stvb. szóval mindent), hozta is át.

Meg ugye már akkor sok mindenből unisexet vettem, mert terveztük egyszer a ksitesót.

2011. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én sem foglalkozom ezzel a 18.héttől folyamatosan vásárolunk...
2011. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszek a babonában.

Mi is inkább a 18. heti uh után kezdtünk el apránként vásárolgatni, biztosak akartunk lenni a nemében, de ahogy betöltöttem a 24. hetet, már intenzívebben, lista után.

A férjemmel közösen szeretünk dönteni, de ő az egész februárt külföldön tölti, egyedül meg nem nagy kedvem van babakelengye után mászkálni. Időt akartam hagyni arra is, hogy kész legyen a szobája, mosás-vasalásra, a baba születése előtt egy-egy baráti összejövetelre (ki tudja mikor jutok el megint a barátnőkkel pletyizni).

Az én dilim a koraszülés. Mi van, ha a 35. héten érkezik a baba? Még egy textilpelust se tudok alátenni.

A rokonság is el tud menni vásárolni, de ezzel megfosztanak egy nagyon klassz dologtól. Én nem szeretném, ha a babánk minden kellékét, ruháját mások vennék meg, mert nem biztos, hogy olyan, amit én szerettem volna.

2011. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem már volt baba elhalásom a 20. hétben, úgyhogy a korai vásárlást én sem díjaztam. Amikor újból terhes lettem, a 34. hétig nem vettem semmit, de akkor 1 hét alatt bevásároltunk mindent. Persze sok ruhát meg egyebet kaptunk a rokonoktól amikor megszületett a pici, de a vásárlás örömét nem hagytam volna ki. Arról nem is beszélve, hogy ők nem tudják hogy neked melyik babakocsi felelne meg, melyik kiságyat nézted ki, stb... Aztán ha véletlenül nem azt veszik meg amit te kinéztél, akkor mi lesz? Te fogod használni őket, te tudod hogy mik az elvárásaid.
2011. jan. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is babonás vagyok, így eddig nem vettem semmit, de nem akarom a szülés utánra hagyni a vásárlást.És pláne nem a rokonokra. Mégiscsak az én (vagyis a mi) babánk lesz. Megbeszéltük a párommal, hogy a jövő héten elmegyünk bevásárolni. Persze az anyukáját visszük magunkkal, mert ő mégiscsak tapasztaltabb, eddig kaptunk is tőle sok jó tanácsot, de azt mondta, a végső döntés mindenben a miénk.


Egy 31+1 hetes kismama.

2011. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!