Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kritikus 12 hetes határt az...

A kritikus 12 hetes határt az utolsó menzesztől vagy a fogantatástól számítják?

Figyelt kérdés
Nekem még most sem világos hogy mikor menyik számításról van szó, és hogy én pontosan mikor leszek 12 hetes...(utolsó menzesztől számitva 9 hetes 3 napos vagyok de doki szerint 7 hete fogant) mert vannak oldalak ahol fogantatástól van ahol utolsó menzesztől számolva hivatkoznak a hetekre
2009. febr. 1. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
az utolsó menzesz első napjától.
2009. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A terhesség korát az utolsó menstruáció dátumából számítják, függetlenül attól, hogy a tényleges fogantatás mikor történt. Szokás még a terhességet trimeszterre osztani, az első időszak a 12. hétig tart.


[link]

2009. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó mensi első napjától. A fogantatást nem lehet tudni, mert nem biztos, hogy az aktuskor volt. Amúgy kritikusnak mondják a 12. hetet, aztán a 24. is, de ha belegondol az ember végigaggódhatja innentől már az egész életét. Szóval felesleges rajta izgulni. Az a babának sem tesz jót.
2009. febr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tehát ha a következő ultrahang után ami utolsó menzesztől számitva 12 héten lesz már hivatalosan is bejelenthetem?
2009. febr. 1. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:
igen, ha az uh-n minden oké lesz, nyugodtan bejelentheted
2009. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!