Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adókedvezmény magzatra a...

Adókedvezmény magzatra a fogantatástól?

Figyelt kérdés
Egy újságcikket olvastam, hogy jár valami adókedvezmény terhesség alatt is, aki ért hozzá, kifejtené, hogy mi is ez pontosan?
2011. febr. 3. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:

91. napot betöltött magzatra érvényes aki igényelni akarja be kell vinni a nőgyógyásztól egy igazolást arról hogy élő magzat van a családban - feleség- v. saját magának- és arra kell igényelni.


a dokinak ha szólsz tudja mit kell irnia.



ennyit tudok.

2011. febr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
legalább 90 napos (azaz 3 hónapos) orvosi igazolással "bizonyított" magzatra ugyanaz érvényes, mintha lenne még egy gyerek.
2011. febr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

még annyit hogy családi adókedvezmény a neve egy gyermekre 10.000,-

magzatra is lehet tehát ahol egy kicsi már van és egy a pociban 91 napos v. több ott már 20.000,-

3 babára gyermekenként 33.000,- jár.

2011. febr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. febr. 3. 10:26
 5/7 anonim ***** válasza:

sziasztok

vagyis pl nekem van egy 19hós lányom és 19hetes terhes vagyok akkor kapok havi 20000ezret pluszba??

2011. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem van már egy kisfiam és most vagyok 16 hetes terhes. Januárban mikor igényeltük, akkor már betöltöttem a 91.napot.

Most kaptam meg a fizetést, nekem picivel több, mint 20.000 Ft-ot emeltek. De számít a bér is. Nekem 160.000 Ft a bruttóm.

2011. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"vagyis pl nekem van egy 19hós lányom és 19hetes terhes vagyok akkor kapok havi 20000ezret pluszba??"


nemfeltétlenül. ez adókedvezmény, azaz ennyivel kevesebb adót vonnak. de ha nincs ennyi az adód, akkor csak annyival kapsz többet, amennyi adód lenne. (ezért kedvez ez is azoknak, akik sokat keresnek) viszont megosztható, azaz egy részét, vagy akár az egészet a férjed/élettársad is igénybe tudja venni.

2011. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!