Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, mindenki be tudja...

Kismamák, mindenki be tudja tartani a diétát?

Figyelt kérdés
Úgy értem, akinek szükséges diétáznia. Nekem 7,4 lett a terheléses cukor és ezért javasolták, de nem szigorú diéta, csak oda kell figyelnem.
2009. febr. 1. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 7,4 lett. Hellyel- közzel sikerül betartani. Szerencsére felfedeztem a diétás kekszet, csokit és lekvárt. Ezekből néha bűnözök kis mennyiségeket. Szerencsére a diéta óta kevesebbet is hízok, mert enélkül ki tudja hol tartanék...
2009. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen de ezekből sem lehet sajnos mértéktelenül fogyasztani. Én nagyon szeretem az édességet, már nem iszom cukros üdítőt, nem eszem lekvárt, de azért napi egy csoki vagy süti mindig megvan. A pékáruról nem is beszélve, nem tudom nem ártok-e ezzel.
2009. febr. 1. 17:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Pékárút nem eszem csak teljeskiörlésűt. Ilyen lisztből pedig szoktam csinálni pogit, almáspitét. Utóbbit szőlőcukorral, folyékony édesítővel.

A rendes péksütikben elég sok a szénhidrát, ami a mi esetünkben nem kedvező. :(

2009. febr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 8.8 lett,ezért lettem 200gr szénhidrát diétára ítélve.

Annyira nem rossz.

Natúr húst,tojást,felvágottakat nem kell méregetni.A dietetikus termékek közt a lekvártól a mogyorókrémig minden

megtalálható.A Norbi Update 1-es termékek mind jöhetnek a Somlói galuskája is (20 CH)!

Most nyílnak sorra a pékségei amik kevés szénhidrátot tartalmaznak és cukormentesek!

A kakaós csigája szuper.

A kész ételei közt is vannak jók és az ebédre kiszabott 50 CH-ból max.20-25 van bennük úgy,hogy jól is laktam és még fogyaszthatok mellé.

A fogyikenyere is keveset tartalmaz v.a tökmagos,tönkölybúza,lenmagos....ami a kedvező,mert többet tudsz belőle fogyasztani.

A light kólákban pedig 0-a szénhidrát,0-a cukor úh.napi 2 dl nem árt.(kávé helyett iszom)

A cukorprofilom így 4.1-6.6-ig ment.

Nem a legolcsóbb de ha már kívánod:-D

2009. febr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 7,7 lett és most böngészem az internetet hogy mennyi a megengedett-nekem diétát javasolt a doki és a védőnő is .De nagyon szenvedek ettől a diéta dologtól már szótol is mivel összesen 7 kilót híztam a 31-dik hétig amiből már most másfél kg a gyerek és most diétázni kell. S attól is szenvedek ,hogy fogalmam sincs ilyenkor hány gram a megengedett.
2009. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem 7. lett ( 7,8 a határ)

Kb. másfél hónapj csinálom a 200 grammos diétát, mondhatom mára már megszoktam.

Szerencsére sokféle diabetikus édességet lehet kapni (keksz, csiko, nápolyi, joghurt és kedvencen a müller diabetikus tejberizs)

Sőt múltkor ettem norbi féle somlóit, az is isteni volt.

Az egészben az a legrosszabb, hogy amikor enni kell, nem mondig vagyok éhes, ráadásul este 9-kor már nehezemre esik enni.

A másik, hogy sokkal több gyümölcsöt ennék, mint ami belefér, leginkább narancsot.

De eddig legalább nem sokat híztam.

2009. febr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy engem nem küldtek dietetikushoz tehát nem tudom hány grammot lehetne, így nehéz odafigyelni, de azért megpróbálok. Köszönöm a válaszokat. Azt a Müller tejberizst kipróbálom. :)
2009. febr. 2. 10:42
 8/8 anonim ***** válasza:

napi 200 gramm szénhidrát (Ch) bevitel javasolt a terhességet megelőzően átlagos testalkatú nőknek (BMI<25), a normális ütemű súlynövekedés esetén és az ikerterhes kismamáknak

- napi 180 gramm szénhidrátbevitel javasolt a terhességet megelőzően elhízott nőknek (BMI 25 feletti) és a terhesség során jelentősebb hízás alkalmával.

-A kontrol vizsgálatok során mért magas vércukor értékek esetén a diétát napi 160 grammosra is csökkenthetjük.


A meghatározott napi szénhidrát-mennyiséget 6 étkezésre kell elosztani, ezáltal elkerülhetők a vércukorszint nagyobb ingadozásai. Hiszen ha többször, egyszerre kevesebbet eszünk az kevésbé emeli meg vércukor szintet. Ajánlott minden nap meghatározott időpontban, 2,5-3 óránként enni, étkezések kihagyása nélkül.


[link]

2009. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!