Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bevállalnátok egy gyereket...

Bevállalnátok egy gyereket albérletben?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Bevállaltam!Ha mindenki arra várna, hogy saját lakása legyen, kihalna az emberiség.Lakásom még lehet, de gyerekem nem biztos, már benne voltam a korban...
2011. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Naná, egyetértek az elsővel. Attól, hogy albérletben lakunk még van tető a feje felett és ha ne adj isten valami lenne, akkor átmenetileg bármikor tudnánk szülőkhöz menni egy kis időre amíg nincs másik.
2011. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

persze. csak magyarországon csinálnak presztizskérdést a saját lakásból, nekem pl. biztos, hogy akkor sem lesz, ha amúgy megengedhetném magamnak, az albérlet is lehet szép és hosszútávú, ráadásul ha valami nem klappol, vagy jobb máshol, egyszerűen leléptek.


inkább szülessen a gyerek biztos albérletbe, minthogy éhezzen egy házban, ahol minden a törlesztőkre megy.

2011. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3%

Mi is albérletben laktunk,de amikor megtudtam,hogy várandós vagyok egy hónapon belül hazaköltöztünk a szüleimhez.Nem mertük bevállalni.Féltem,hogy mi lesz ha kitesznek(bár nagyon aranyosak voltak,még meg is sirattak minket,sajnos a mai világba mindenki CSAK A SAJÁT érdekeit nézi,BÁRMI ÁRON!!!


Meggondolnám a helyedben!!!!


32 h km

2011. jan. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szucs oliver ***** válasza:

én bevállaltam és még rajtam kivül elég sokan szerintem...

Sajnos ha a szülők nem tudnak támogatni anyagilag a mai világban, akkor jó ha az embernek 40 éves korára lesz saját háza, de az is hitellel.

2011. jan. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
13:27 -es válaszolóval tökéletesen egyetértek! Külföldönök nagyon ritka, hogy saját háza van valakinek...nem ezen múlik! Mondjuk attól is függ, hogy mi miatt félsz? Maga az albérlet ténye aggaszt (mit mondanak mások ?bármikor kirakhatnak stb...) vagy megélhetési probléma? De szerintem mindenre van megoldás. Főleg ha már úton van a baba!
2011. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az utolsó filléreket is ráköltve meg tudtunk venni egy lerobbant lakást és felújítottuk valamennyire, amire jött a baba. De sajnos sok ismerős kénytelen albérletbe vállalni a babát. Ha nincs rá lehetőség, hogy mostanában lakáshoz jusson valaki, de gyermeket szeretne, akkor ez van :) Attól még fel lehet nevelni szeretetben :)

De van olyan ismerős is, akik megvettek egy 1+2 feles lakást és mivel magas a törlesztő, nem mernek babát vállalni. 30 évesek elmúltak, a törlesztés pedig még 18 évig megy...

2011. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Most várom a másodikat, albérletben lakunk, sőt mivel ez pici lesz 4-ünknek, el is kell költöznünk a szülésig.

Ezt saját lakással nem is tudnánk megcsinálni.

Ha az anyagiak miatt aggódsz, gondolom tisztában vagy vele, hogy ha nincs kp-ben annyid hogy kifizess egy lakást (ha lenne miért laknál albérletben?), akkor hitelt kell felvenned, ami nem is könnyű, és legalább annyi a törlesztő, ha nem több, mint a bérleti díj.

Olyan albérletet meg mindig lehet találni, ahol nem akadály a gyerek(ek).

2011. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Albérletbe született lányom, már 4 éve itt lakunk.

Szerződésünk van, így nem tehetnek ki egyik napról a másikra!

Szeretnénk saját lakást, de nincs 5-6 milliónk, mert Budapesten 20 millió egy 70 nm-es lakás, és 5-6 milliót be kell fizetni hogy 13-14 milliót megkapj kölcsönbe, aminek 100.000 a havi törlesztő részlete, + még másik ingatlab fedezet, vagy kezes!

Nem tudom mikor lesz saját lakásunk, de az albérletet havi 50.000+ rezsi tudjuk fizetni, lassan gyüjtögetünk hogy meglegyen az önrész, és majd fel tudjuk venni a hitelt, amiből lakást veszünk!

Ez van, engem nem zavar, majd lesz egyszer saját!

2011. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Két albérletben is laktam, mielőtt sikerült megvennünk egy lakást. Az elsőben benne volt a szerződésben, hogy amennyiben az albérlő terhes, 30 napon belül el kell hagyni az albérletet. Amikor rákérdeztünk, hogy ezt hogyan is kell érteni, közölte a főbérlő, hogy úgy, ahogyan le van írva. Mivel jövedelemkiesés következik be, ezért nem biztosított számára, hogy ki is fizetjük a bérleti díjat, és mivel ő is emberből van (!) nem tenne ki minket kisgyerekkel. De terhesen igen.

Így ebbe az albérletbe biztosan nem vállaltunk volna gyereket.

A másiknál nagyon aranyos volt a főbérlő, valahol sajnáltuk is, amikor elköltöztünk. Ide helyhiány miatt nem vállaltunk volna babát (28 nm volt).


Igazuk van azoknak, akik azt írják, hogy a saját lakás csak Magyarországon "divat", csak sajnos azt felejtik el, hogy egyre több az olyan albérlet, ahova gyerek (és kutya - valamiért ezt együtt szeretik emlegetni) nem vihető.


Ha biztos az albérlet (pl. biztos, hogy nem fog havonta bérleti díjat emelni, biztos, hogy nem fogja eladni a fejed fölül a lakást), csak akkor vállalnék babát albérletbe.

2011. jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!