Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémia, vagy...

Terhességi toxémia, vagy terhességi viszketés?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete eszméletlenül viszket mindenem.Hátam, combom, fenekem, lábfejem, kezem.

A súlyom a 16.hétig 1, 5 kilot nőtt, most egy hónap alatt mad öt kilót híztam.A vérnyomásom rendben, a vizeletem is.De ez a viszketés megőrjít


2011. jan. 8. 17:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem az egész testemet beborították a piros pöttyök,nem volt kiemelt terület ahol több vagy kevesebb lett volna.Hátamon,mellkasomon,hasamon,combok,lábak,karok még a kéz-és lábfej és arcomon is tele voltam!

[link]


Én ilyen voltam, ez a csalánkiütés:


[link]

2011. jan. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

szia

én a 19.07-es vagyok. én a terhesség elején híztam kb 12kgt-t majd a 38. hét végén szültem ekkor már 20kg-t híztam. ennek következtében vizesedtem, a vérnyomásom magas volt. kaptam dopegyt gyógyszert és ezek miatt megnézték a vizeletemet is amibe fehérje nem volt. így a toxémiára nem gyanakodtak. ekkor kb már 1 hete elkezdődött a viszketés, mint mondtam eleinte inkább csak melegbe, és este. ekkor még nem volt olyan csúnya, inkább csak piros pöttyök voltak, ez késöbb lett olyan mint amit az utolsó válaszoló képet belinkelt, de ekkor már a nap bármely szakában és bármilyen hőmérsékleten viszkedett, annyi különbséggel, hogy a rüh a nyakon és az arcon nem jelenik meg. a dokik azt mondták, hogy a gyógyszerre lettem allergiás. fogalmuk sem volt, mivel ők nem bőrgyógyászok, hanem nőgyógyászok. szülés után mikor hazajöttünk már annyira viszkedett, hogy véresre kapartam. ekkor mendtem el a bőrgy.hoz és ő rögtön mondta, hogy mi ez. hát ledöbbentünk. ne félj a babádnak nem lesz semmi baja. minél előbb menj el egy JÓ bőrgyógyászhoz és ha nem is rüh, de akkor is biztos segíteni fog, ne szenvedd végig a terhességet, mint ahogy én tettem. majd ha lesz időd és kedved írj.

2011. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. azt elfelejtettem írni, hogy előbb a kéz fejen jönnek ki a pöttyök és utána mindenhol és ha tudod tényleg ne kapard, mert ahol én nagyon kikapartam, ott nagyon meglátszik a bőrömön. nagyon soká fog elmúlni.
2011. jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Orchidea001 ***** válasza:
Hat nekem legfőképpen este jelentkezett, mikor lefekudtem, de szerintem azért emlékszem arra jobban mert a párom mindig ramszolt, hogy ne vakarjam:)
2011. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Szilviiia válasza:
100%

Sziasztok!

Én 32 hetes kismama vagyok jelenleg, és nagyjából 2 héttel ezelőtt elkezdtem egyre jobban viszketni, tetőtől talpig. Sem kiütések, sem egyéb bőrelváltozásom nem volt, csak a vakaródzás miatt kezdett néhol kisebesedni a bőröm. Ez a vakaródzás olyan mértéket öltött, hogy éjszaka már nem tudtam tőle még annyit sem aludni, amennyit a pisilések és a forgolódások közepette még tudtam volna. Egyszer csak a vizeletem is kezdett egyre sötétebb lenni és folyamatosan verejtékeztem, akkor megijedtem, és felhívtam az orvosom. Öreg róka lévén azonnal azt javasolta, hogy menjek el vérvételre, májfunkció értékeket nézetni. Megnézték, és valóban eltérések voltak a májfunkciómban, na akkor megijedtem...mert az orvosom szerint ilyenkor javasolt a folyamatos kórházi megfigyelés, vérvételek, stb., és a vége még császár is lehet idő előtt. Én viszont nagyon irtózom a kórháztól, kb. 1 órát is nehezemre esik nyugton maradni ameddig tudok mozogni, és persze féltem a babát... Nekiálltam olvasgatni a neten, hátha találok valami okosat, de nem találtam. Akkor elkezdtem a terhességtől függetlenül csak a májfunkció-kérdésre fókuszálni, és arra jutottam, hogy ha kímélem a májam, akkor talán megállítható a további romlás illetve csökkenthető az iszonyatos viszketés (amit a méreganyagok bőrön keresztüli távozása okoz). Kb. 4 napja vettem hipoallergén tusfürdőt és hipoallergén ureás testápolót, és felhagytam minden nemű állati eredetű fehérje fogyasztásával, plusz napi kb. 3 liter folyadékot iszom. (Nem eszek sem tejterméket, sem tojást, sem húst, sem halat. - A máj felelős a fehérjebontás során keletkező méreganyagok eltávolításáért.) Eredmény: a vizeletem színe vissza állt normálisra, és majdnem teljesen elmúlt a viszketés!!! Szerintem a vérben keringő folyamatosan keletkező méreganyagok vagy a gyógyszeres kezelés jóval többet árt a babának, mint az, hogy nem eszek állati fehérjét, csak növényit (gomba, olajos magvak, stb.). 32 hetesen már kifejlődött mindene, első sorban csak híznia és érnie kell, ahhoz meg leginkább szénhidrátra van szüksége (azt eszek eleget + zöldségeket is). Azért írom le ezt, mert sehol nem láttam használható megoldást, és talán ezzel segíteni tudok másoknak is. Vesztenivaló nincs, érdemes kipróbálni (3-4 napig következetesen tartani kell a diétát, hogy lásd az eredményt). Mindent bőven eszek ami nem állati eredetű fehérje, szóval nem koplalok, semmi ilyesmi! Kíváncsian várom, mit mutat majd a következő májfunkció ellenőrzés, de a közérzetem alapján valószínűleg normalizálódhatott a helyzet.

2012. dec. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!