Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémia, vagy...

Terhességi toxémia, vagy terhességi viszketés?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete eszméletlenül viszket mindenem.Hátam, combom, fenekem, lábfejem, kezem.

A súlyom a 16.hétig 1, 5 kilot nőtt, most egy hónap alatt mad öt kilót híztam.A vérnyomásom rendben, a vizeletem is.De ez a viszketés megőrjít


2011. jan. 8. 17:10
1 2
 1/15 Orchidea001 ***** válasza:
Sajnos én is szétvakartam magam, neha elmult majd megint.főleg a végefelé.Szülés utan még kb.1 hónapig, de akkor nagyon, aztan szepen elmult.Most 3 honapos a babam.
2011. jan. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Orchidea001 ***** válasza:
ja nem írtad hány hetes vagy...a végefelé sokkal jobban hízik az ember főleg az utcso 2 honapban.
2011. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
23 hetes vagyok.
2011. jan. 8. 17:23
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia

megfigyelted esetleg, hogy este viszket jobban és inkább melegbe, vagy bármikor és bármilyen hőmérsékleten? van valami bőrelváltozás?

2011. jan. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Bármikor bármilyen hőmérsékleten. És kiütések lesznek a viszketés miatt.Semmitől nem javul.
2011. jan. 8. 18:31
 6/15 A kérdező kommentje:
A kis kiütéseken kívül csak a csúnya vakarás sebei.Eddig ami érdekes, inkább este volt, de most már egész nap viszketek.
2011. jan. 8. 18:32
 7/15 anonim ***** válasza:
Kiütések is vannak?Piros pöttyök?Az csalánkiütés.Nekem is volt,majd megőrültem.Soha nem volt előtte,azt mondták a terhesség hozta ki.Nem tudlak sok jóval kecsegtetni,mert nekem azt mondták szülés után múlik el.Én 40+6 hetesen szültem és úgy a 32.-33.héttől kezdve,tehát az utolsó heteket vakaróztam végig.Nekem írtak föl antihisztamin készítményt,mert ennyi idősen már nem árt a babának.Bőrgyógyász látott már?Mindenféle kencét ír föl,de ne sokat ér.Próbálkozz Lidocain krémmel,érzéstelenítő hatású.Szülés után tényleg azonnal elmúlt.Vérképed jó?Beszélj a nőgyógyászoddal is.
2011. jan. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez volt. Először este, aztán egész nap, és ekkor már este és bármilyen hőmérsékleten viszketett. Piros pöttyök voltak, néhol, inkább a hajlatokban egybefüggő. Én a 28. héttől voltam így.És nálam is minden rendben volt. Szülés után amikor már nem bírtam elmentem a bőrgyógyászhoz és szégyen ide vagy oda én rühes voltam. Pedig volt amikor naponta 2x is fürödtem, rend és tisztaság van nálunk mindig. De állítólag pont az ilyen embereken fog a legjobban. Azt mondta hogy kb 3 hét lappangási idő van és visszagondoltam akkor voltam többször a kórházba, vizsgálatokon, ahol elkaphattam. De bárhol el lehet kapni. És azért inkább a terhes nőknél jön ki, mert gyengül az imunrendszer. Remélem neked nem ez van. Egyébként az egész lakást a szőnyegtől kezdve a függönyökig, az összes ruhát minden le kell "sterilizálni" és azt hiszem kb 3-4 nap alatt, ami kész katasztrófa. Minden esetre menj el bőrgyógyászhoz, egyébként elég nehezen veszik észre. Majd írd meg mi történt veled és tényleg drukkolok, hogy nem ez a probléma.
2011. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Neked, hogyan vették észre, hogy rühes vagy?Milyen tünetei vannak?
2011. jan. 8. 19:29
 10/15 anonim ***** válasza:

nekem toxémiám volt,a 37.héten császároztak sűrgősségivel!

leírom mik voltak a tüneteim hátha segít:

a 35.hétig 6 kg-t híztam aztán iszonyatosan bedagadt a lábam a kezem még az orrom és az arcom is!a lábfejem már lila volt a végére és szétrepedt rajta a bőr!a hasamon is szétrepedt és nagyon viszketett persze mert 2 hét alatt +20kg-ot híztam!!!a vérnyomásom egyik napról a másikra az egekbe szökött és gyógyszerrel sem tudták levinni!az utolsó 3 napban pedig hírtelen rengeteg fehérje lett a vizeletemben!ja és iszonyú szomjas voltam mindig pedig napi8-9 liter vizet ittam!azt mondták nem várhatnak tovább mert a vesém és a májam is majdnem teljesen leállt!

szerencsére mind a ketten teljesen egészségesek vagyunk!a viszketés szülés után majdnem egy hónappal múlt csak el,nekem azt mondták hogy ekkor áll helyre a normál 1 személyes vérkeringés.remélem tudtam segíteni és nem lesz toxémiád!sok sikert és könnyű szülést!

2011. jan. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!