Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig érdemes dolgoznom? HA...

Meddig érdemes dolgoznom? HA áprilisig dolgozok nem árt a babának? Rendesen fog fejlődni hogy nem tudok sokat pihenni?

Figyelt kérdés
Most 14 hetes terhes vagyok.Egy büfében pultosként dolgozom,2napot dolgozom 2-t nem.Július 8-ra vagyok kiirva,és úgy tervezem hogy április 15-is dolgozom.Egész nap egyedül vagyok szóval ha elfáradok nincs ki beálljon helyettem mert a váltótársammal két naponta váltjuk egymást.Napi 11-12 órát dolgozom. Félek hogy a baba nem fog tudni rendesen fejlődni,a sok állás miatt.mit tennétek a helyemben?
2011. jan. 7. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A baba fog tudni fejlődni, régen a földeken dolgoztak és tök egészséges gyerekeket szültek.

Ha nem akarsz dolgozni végig, akkor abbahagyod, amikor akarod. Csak szerintem nem épp tiszta a jövedelmed, igy ha nem dolgozol, pénz se lesz sok.

2011. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én mindhárom gyerekemnél a szülés előtti napo még dolgoztam. Mindegyik egészséges lett.

Csak am szokás előbb abbahagyni a munkát. Akkor hagyd abba,ha az orvos szerint árt neked a munka.

2011. jan. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
épp a pénz miatt szeretnék sokáig dolgozni.én május közepéig terveztem hogy dolgozok csak közbejött az hogy április 15-én lejárt a munkaszerződésem és amiatt kell hamarabb táppénzre mennem.
2011. jan. 7. 22:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Ameddig te jól érzed magad,addig a baba is.Ha rendesen bejelentett munkahelyed van,és megteheted,otthon maradhatsz(én ezt tettem),de ha nincs semmi baj a 8.hónap végéig is dolgozhatsz akár.
2011. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is pultosként dolgoztam, ráadásul nagyforgalmú helyen napi 12 órát, heti két szabadnappal a 7. hónapig. Akkor is csak azért hagytam abba, mert akkora volt a hasam, hogy nem fértem a pulthoz. A gyerekem tökéletesen egészséges lett. A terhesség nem betegség.
2011. jan. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
csak azért tettem fel ezt a kérdést mert az egyik barátnőm is pultos és a 8.hónapig dolgozott,és azt mondta a doki hogy emiatt született kisebb súllyal a babája.köszi hogy megnyugtattatok
2011. jan. 7. 22:18
 7/11 anonim ***** válasza:

A babának nem fogsz ártani vele, az biztos. Ilyenkor az anyai szervezet szinte mindenben maga elé helyezi a baba érdekeit.

Legfeljebb neked lesz nehéz, de ezt nem lehet még ilyenkor tudni. Lehet, hogy a sok állástól hamar vizesedni fog a lábad, lehet, hogy keményedni fog a hasad, lehet, hogy fájni fog a derekea, lehet, hogy terhességi cukorbetegséged lesz, lehet, hogy magas vérnyomásod.

De lehet, hogy semmi bajod nem lesz és lazán, könnyedén viseled majd az egész terhességet.


Szerintem ráérsz majd ezt akkor eldönteni.

2011. jan. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fura orvosa lehet a barátnődnek. Az enyém mindig azt mondja, hogy elsősorban a genetikán múlik a születési súly. Persze a terhesvitaminoktól lehet egy kicsit nagyobb, és pl. a rendszeres dohányzástól kisebb, de nem hiszem, hogy a sok ácsorgás befolyásolná.
2011. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38 hetes vagyok, most hagytam abba a munkát. A baba becsült súlya 3400 gramm, a hasam akkora mint egy hordó, és a kisfiam hátsójában sajtkukac van, folyton mozog. Tehát jól van, teljesen egészséges. És álló munkám van nekem is. Az én orvosom mindig azt mondja hogy nem szabad elhagyni magam, igenis kell mozogni, sokat menni nem pedig feküdni és nyavalyogni, mert annál nehezebb lesz a szülés. Régen sem mentek el táppénzre a kismamák már az elején, nem tudom ez miért lett akkora divat. Persze most nem rád céloztam kedves kérdező, tudom hogy te nem az elején akarsz menni. Ahogy érzed, én nem bántam meg hogy dolgoztam.
2011. jan. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úgyis jelez a szervezeted, ha nem jó az állás. Fájni fog a hasad-derekad, amíg nincs semmi a bajod, addig a babóca is szépen fejlődik és tuti, hogy jól van!:)
2011. jan. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!