Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes kismama vagyok, és...

31 hetes kismama vagyok, és még mindig dolgoznom kell. Május 4-től mentem volna táppénzre, de a főnökasszony nem engedett el. Mit tehetnék ez ügyben? Mondhat egyáltalán ilyet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 10:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a nőgyógyászoddal, hogy írjon egy igazolást, hogy veszélyeztetett vagy.Elmész a körzetidhez és ő kiír táppénzre.a főnököd ez esetben nem tehet semmit.
2009. máj. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mentél volna május 4-tól táppénzre?

Táppénzt az orvosd írhat ki. Ha pedig ő kiírja, akkor abba a munkahelyednek semmi beleszólása nincs.

Olyan nem létezik, hogy "nem engednek el táppénzre"

2009. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, hogy nincs ilyen, hogy nem enged el!

Menj el a nőgyógyászhoz! Ad igazolást, és a körzeti kiír szó nélkül.

2009. máj. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
természetesen nem tehet ilyet a főnökasszonyod. ha az orvos kiír, a főnökasszonyod a feje tetejére is állhat, te akkor is elmehetsz táppénzre.
2009. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha menni akarsz, akkor csak a nőgyógyásszal kell beszélni és kész.Én már az első perctől itthon vagyok.Már akkor táppénzre vettek mikor még csak tesztem volt.Milyen munkát csinálsz?Nehéz?Vagy csak már terhesnek érzed?Amúgy nem indokolná egészségi állapot?Sok sikert.
2009. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy mondhatnak ilyet! Vagyhát mondani mindenki azt mond ugyebár amit akar, csak hát nem igen ér vele semmit. Nyugodtan, minden lelkiismeretfurdalás nélkül menjél csak szépen el a dokihoz és ki fog írni táppénzre. Sokan már az első hetektől nem is mennek dolgozni, holott simán elvégezhetnék a munkájukat (itt természetesen nem azokra gondolok, akik veszélyeztetettek vagy fizikai munkát végeznek stb.), nehogy már ne írjanak ki az utolsó pár hétre! A főnököddel meg ne foglalkozz, a babád és a te egészséged a legfontosabb.
2009. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Írasd ki magad táppénzre, telefonálj be aznap, hogy táppnzen vagy. Nem mondhatja, hogy nem szóltál és a táppénz alatt nem mondhat fel, főleg, hogy babát vársz. Gondolom nem bánná, ha a munkahelyeden szülnéd meg a babát is? Ha nem bírod, akkor már ne menj dolgozni. Főleg egy nőtöl nem várna az ember, hogy nem enged tp-re, dehát főnök, más érdekei vannak.
2009. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Iskolatitkár vagyok, és egész nap nagyrészt ülnöm kell, és már nagyon kényelmetlen. Ezen kívül már szeretnék egy kicsit pihenni, mert ha meglesz a baba úgysem tudok majd.

Ráadásul elég stresszes a munkám mert a főnököm elég...

inkább nem ragoznám. Az orvosom mondta, hogy csak egy telefon és már írja is a papírt.

2009. máj. 7. 10:50
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne habozz! Hívd a dokid, menj tp-re!
2009. máj. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj el a nődokihoz, ad egy igazolást és ezzel ki tud írni a háziorvos. Elég érdekes főnököd lehet? Nekem az elejétől támogatta, hogy ne dolgozzak.(elég stresszes a munkahelyem).
2009. máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!