Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem bírom már a székrekedést,...

Nem bírom már a székrekedést, semmi sem vált be, most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Minden házi praktikát kipróbáltam, semmi. használtam glicerines kúpot, semmi. Már egy hete nem produkáltam nagyon semmit, igaz nagyon rosszul is voltam, alig ettem, de sokat ittam, főleg rostosat. Menjek orvoshoz, de hova? Milyen gyógyszert lehetne még megpróbálni, ami tuti használ? Légyszi segítsetek! És még csak 7 hetes terhes vagyok....
2011. jan. 6. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
1 hét az sok idő, háziorvossal kellene konzultálnod. 7 nap alatt már nagyon összesűrűsödik a széklet, ezért elsődlegesen székletlazítóval kellene próbálkoznod. Ilyen a Leavolac, amit vény nélkül megvásárolhatsz a patikában kúra szerűen is használhatod! Az étkezésed során különösen figyelj arra, hogy rostban gazdag ételeket fogyassz, rengeteg folyadékot igyál!
2011. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Esetleg nem szedsz valamilyen terhes vitamint? pl Elevit? Az is okozhat székrekedést. Egyébként én a Tamarinlax lekvárt eszem, nekem bevált.

29hkm

2011. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az 1 hét tényleg hosszú idő, így én is azt tanácsolom, hogy beszélj a háziorvosoddal... esetleg a nődokiddal.

Nemrég (most hétvégén) én is székrekedéstől szenvedtem: inger volt, de az összeállt termést nem tudtam kivarázsolni... bocs a részletekért! Csak, hogy tudd a szitum.

Szerettem volna megkérdezni orvost, hogy kismamaként milyen lehetőségeim vannak a témában... de hétvége révén nem értem el sajnos senkit (még a 24 órás orvosi ügyelet sem vette fel!->Budapesten!!!)

Mivel már párszor volt "szerencsém" ilyen élményhez, így az alábbi dolgokat alkalmaztam:

- kamilla teával beöntés (patikában kapható beöntő készülék: gumikörte merev műanyag csővel)

- hashajtó gyógyvíz:

[link]

- ezt már nem is kellett bevetnem: LAEVOLAC-LAKTULÓZ szirup

- és persze fok folyadék, natúr aktívia/kaukázusi kefír,

lenmag... de ezeket már bizti te is csinálod ;-)


...és persze ne erőlködj!!! Fontos lenne, hogy próbálj kicsit megnyugodni és ha lehet semmi stressz!!!


Hívd fel mindenképp a dokid!!!


...még annyi eszembe jutott, hogy milyen terhesvitamint szedsz? Mert pl. engem az Elevit borzasztóan megfogott!


Remélem hamarosan megkönnyebbülsz!!!


Kellemes babavárást Neked! :-)

Egy 15 hónapos leányzó és egy 10 hetes pocakbébi anyuja

2011. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Laevolac szirup csodákra képes.
2011. jan. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
sziasztok, köszi a segítségetek. a beöntést még nem merem megtenni, a laevolacot megpróbálom. most gravidát szedek, lehet attól is van, de az a durva, hogy úgy érzem nem mozognak a beleim és ingerem sincs. erre mit lehetne tenni?
2011. jan. 6. 23:38
 6/9 TKI Ibolya ***** válasza:
Terhesen beöntés?!! Te jó ég! Hashajtó gyógyszert sem lehet bevenni.Gondolom nem elvetélni szeretnél?!Én is szenvedek ettől.Reggel megeszem 4-5 szem aszalt szilvát és utána megiszom egy nagy pohár langyos citromos vizet.Ez nekem bevált.De lehet kapni a patikában bio rostot azt is beveheted akár 3x2 is étkezés előtt félórával sok folyadékkal.
2011. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

kedves Ibolya! nem tudom, hogy csak rosszindulatú vagy-e vagy csak tudatlan, hidd el egyikünk sem akar ártani a gyermeklnek. nekem van már egy két éves gyermekem, vele is szenvedtem eleget ezzel a problémával és képzeld az orvos ajánlotta ezeket a szereket, praktikákat. és a kórházban is adnak képzeld beöntést és glicerines kúpot, ha a helyzet megkívánja és nem csak szülés előtt. nekem sajnos az aszalt szilva nem vált be, sem a langyos italok, se a laevolac, se semmi. igaz alig eszek mert folyton hányok, de holnap első utam a dokihoz vezet majd.


Szerintetek ha a háziorvoshoz elmegyek mit fog csinálni?

2011. jan. 9. 10:28
 8/9 TKI Ibolya ***** válasza:
Akkor én bizonyára tudatlan,rosszindulatú nő vagyok,de ha te ilyen okos vagy miért minket kérdezel?Tégy belátásod szerint.Jelzem nekem is van két gyermekem és most vagyok 30 hkm.Boldog baba várást!
2011. jan. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

biztos az vagy, nem tudom...

neked is boldog babavárást!

2011. jan. 10. 13:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!