Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vega lettem, nem bírom a...

Vega lettem, nem bírom a húst! Mivel tudnám pótolni?

Figyelt kérdés

Eddig sem voltam túl nagy húsevő, de azért felvágottakat, szárnyast ettem. Mióta terhes vagyok, egész egyszerűen ha húst eszek,bármilyen formában akkor azt 1 órán belül ki is hányom. A halat, tojást szintén nem bírja a szervezetem most. Laktózérzékenységem miatt korlátozott a tejtermékek száma, amit fogyasztani tudok. úgyhogy sajnos ez sem túl jó megoldás. Mivel tudnám pótolni a fehérjét?

Szívesen kipróbálok új dolgokat is, mert már nem is tudom hogy igazán mi az amit a szervezetem befogad.


2011. szept. 8. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

A növényi eredetűekben nem teljes értékű a fehérje, tehát nem olyan mint a húsban, egy kivétel van a SZÓJA.Ezen kívül pl.:tojás, tej, hal, túró, sajtok.Tehát olyanok, ami állati eredetű dolgokból készülnek.

Remélem segítettem.

2011. szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, első vagyok, és a kérdés alattit nem olvastam, de ami teljes értékű, az csak ezekben van meg, úgyhogy valamit ki kell okoskodni, hogy bekerüljön az étrendedbe.
2011. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

Hát sehogy, mert az állati eredetű fehérje az állati eredetű fehérje. Viszont nagyon kell a magzatnak, egy bizonyos korszakban, mikor az agya fejlődik.

Szerintem fordulj pszichológushoz, ők, hátha tudnak segíteni ilyen mérvű étkezési rendellenességeken. Mert ez már szerintem az.

2011. szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hm, én csak akkor nem vagyok képes megenni a húst, ha látom, hogy hogyan készül, vagyis pl én pucolom le meg szeletelem fel... ha már készen elém kerül, nincs vele gond.


Egyébként szója, de azt javaslom, mindenképpen próbálj meg legalább főtt tojást enni, az egyik fölöttem szóló írását idézve: állati eredetű fehérje nagyon fontos a kicsinek.

2011. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!