Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet veszélyeztetett...

Hogyan lehet veszélyeztetett terhesként átélni, az otthoni időszakot, hogy ne folyton a babára gondoljak? Meg fog ez változni? Mit csináljak és hogyan?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy pl. az olvasás sem köt le, kivéve ha babás dolog,egyszerűen érdektelen lettem mindennel szemben,csak ő jár a felyemben, nem aggódok, hanem gondolkodom rajta milyen lesz stb.Közben meg lekiismeretfurdalásom van mert szeretnék hasznosat csinálni, pl tanulni valamit, de nem fog az agyam. Tudom közületek sokaknak 100x-ta nagyobb problémái vannak, épp ezért kérdem hogy változtathatnék?A családomnak sem akarok az idegeire menni:-(

13 hetes kismami


2008. jan. 22. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Én a 6. héttől veszélyeztetett voltam, azután meg a 18. héttől végigaggódtam, mondhatni végigbőgtem a terhességemet egy ultrahangos képlet miatt. Utólag persze kiderült, hogy szerencsére nincs semmi gond.

Az agyadat nem tudok kikapcsolni, máshová irányítani. Neked most a kicsi legeslegfontosabb, természetes, hogy nem tudsz máshová koncentrálni. Olvass babákról, mamákról, de csak a jókat, a többit el se olvasd. Fejts rejtvényt, nézz filmeket, stb....

Nem tudom, mi miatt vagy veszélyeztetett? mennyire kell feküdnöd? De, ha betartod az előírásokat, akkor nem lesz semmi gond! Főzz-süss finomakat a családnak. Persze csak egyszerűket, ne ácsorogj egész nap a konyhában!!!

Túl leszel rajta hamar, meglátod. És a kisbabád mindenért kárpótolni fog.


Gratula a babához.

Egy 5 hónapos kicsilány anyukája.

2008. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én még csak 11 hetes vagyok, nem veszélyeztetett, de most egy időre táppénzen itthon (leginkább kimerültség miatt). Én is folyton nyomott vagyok, mintha se erőm, se kedvem nem lenne semmihez. A hemoglobinom elég alacsony, Anyukám szerint ez lehet az oka. Nekem az segít, ha nem egyedül kell vmit csinálnom, akkor jobban van hozzá kedvem.

Állítólag a fokozott fáradságérzetet a hormonok okozzák, hogy ne terheld túl magad.

2008. jan. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%
Én azt mondom örülj neki, hogy nincs semmi kötelező teendőd. Én terhesség előtt beírtakoztam egy gyorsított tanfolyamra mondván csak 6 hónap és legalább lekötöm magam terhesség alatt. Most lépünk a 7. hónapba és én nemhogy a babaszobával meg a babámról álmodoznék egész nap mint más, ehelyett tanulok, idegeskedek, hogy sikerüljenek a vizsgak. És már alig várom, hogy vége legyen és csak a babára tudjak gondolni! Biztos van hobbyd amit szívesen csinálsz otthon vagy barátok akik néha elmennek hozzád beszélgetni, nem? Nem olyan rossz itthon, én is az elejétől itthon vagyok és sztem jobb mint mindennap korán kelni egész nap dolgozni mint sokan csinálják...
2008. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!