Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, aki veszélyeztetett...

Van olyan, aki veszélyeztetett terhesként most táppénzen van?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy a bejelentett fizetésetek hány %-át kapjátok meg. Mindenhol azt olvasom,hogy a fizetés 60%-a jár,de azt is,hogy más szabályok érvényesek a levonásra. Nagyon megköszönnék minden sgeitséget.
2011. szept. 25. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Felére csökkentette a táppénz maximális keretét a Parlament, de ez a keresőképtelenek jelentős részét nem érinti. A módosítás szerint a táppénz naponta kapható összege legfeljebb 5 ezer forint lesz. Eddig ez maximum 10 ezer forint lehetett.Újdonság, hogy a veszélyeztetett terhes kismamáknál már a keresőképtelenség első napjától táppénz jár, nem pedig a munkáltató által fizetett betegszabadság. A változások 2011. májustól érvényesek.

A táppénz összege folyamatos, legalább kétévi biztosítási idő esetében továbbra is a figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának 60 százaléka, ennél rövidebb biztosítási idő esetében vagy fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátás tartama alatt 50 százaléka.


Tehát ha már dolgozol folyamatosan két évet akkor hatvan százalékot fogsz kapni, ha nem akkor csak ötvenet.

2011. szept. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a maximumot kapom szerencsére, mert az évvégi jutalom is beleszámított, így lett 109ezer nettó egy hónapra.


Attól is függ, hogy mennyi bejelentett munkád volt előtte (idő), stb.

Bocs, ha kicsit zagyván írok, kérdezz :)

2011. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! 6 év állandó bejelentet munkaviszonyom van, nagyon jól be is vagyok jelentve. Megkérdeztem a humánost tegnap és kiderült,hogy megkapnám a maxot,azaz a napi 5200-at. Nagyon remélem,hogy minnél tovább dolgozhatok,de ha a mégis úgy alakul,hogy itthon kell maradni,akkor legalább tudom,hogy mire számithatunk.
2011. szept. 28. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:

:))


Reméljük nem lesz rá szükség, de legalább nem havi 50-et kapnál :)


Minden jót!

2011. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!