Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köteles vagyok igénybe venni...

Köteles vagyok igénybe venni a védőnő "szolgáltatását"? Egyáltalán minek a terhes kiskönyv?

Figyelt kérdés
Van arra vonatkozóan valamiféle törvény, hogy kötelező a védőnőhöz járás? Az első terhességem idején is csak időpocsékolásnak éreztem a nála való megjelenést. Ráadásul lehetetlen időpontban tudtam csak felkeresni, fél négyig lehetett menni hozzá, amikor én még dolgoztam. Úgyhogy vagy szabadságot kellett kivennem vagy elkéredzkedtem, ha mentem hozzá. Ott a világon semmi nem történt a vérnyomásmérésen kívül, meg megkérdezte, hogy vagyok. Az egyszeri anyasági juttatáshoz is csak az orvos igazolására volt szükség, hogy minimum négyszer megjelentem a dokinál. Ja, és a kiskönyvembe sem írt be az orvos a világon semmit, a kórházban sem volt rá szükség. Őszintén szólva, nem is igazán szimpatikus nekem a védőnő. Szóval mi van akkor, ha őt kihagyom a "buliból"?
2011. jan. 4. 19:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

ez azért érdekes, mert nem csak a kiskönyv van, hanem egy külön törzslap is, ami a védőnőnél van. Az tuti, hogy én addig ütném a védőnő meg a doki fejét is, amíg be nem ír mindent a kiskönyvbe, ugyanis ha szülésnél komplikáció van, tuti nem fognak elkezdeni 100 lelet között keresgetni...

és ha jól meggondolod, ez akár életmentő is lehet...


járjál csak el hozzá és hívd fel a figyelmét a kötelezettségeire! A TE ÉRDEKES IS!

2011. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a védőnők is különbözőképpen látják el a feladataikat. Egyikük komolyan veszi, másik nem annyira... Lehet, hogy az én védőnőm is ilyen? Mert tényleg, semmit nem írt be, megnézte az orvostól kapott leleteimet, egyszer vérnyomást mért és kész. Ilyet eddig nem is hallottam, hogy a védőnő engedélye alapján adják haza a babát. Ezt mondjuk elég furcsának találnám, ha tényleg így lenne.

Amikor a szülés előtti időben utoljára találkoztunk, felhívtam, hogy időpontot egyeztessünk, erre azt válaszolta, hogy pont most akar indulni hozzám. Ezt is picit furcsának találtam. Ha nem telefonálok, akkor fogja magát és egyszercsak beállít? Aztán mikor megérkezett, úgy kellett rátukmálnom, hogy nézze meg a gyerekszobát, mert még azt sem nagyon akarta. Akkor viszont mi a csudának kellett kijönnie? Na mindegy, elég furcsa volt az egész.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2011. jan. 4. 21:41
 13/27 anonim ***** válasza:
Ha valaki rendesen jár, akkor is 9 hónap alatt maximum négyszer kell menni. Most hiába mondod nem tűnik egetverően rengetegnek és megoldhatatlan dolognak 4-szer elmenni egy helyre, 9 hónap alatt.Nálunk egyébként a vérnyomás mérésen kívül, ő csinálta a terheléses cukorvizsgálatot is illetve ő adta a beutalókat a vizsgálatokra. Úgyhogy egyszer voltam a kiskönyvért, kétszer a terheléses cukron és egyszer a 32 héten.
2011. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Igen az ő engedélye alapján adják haza a babát. és mit furcsálsz ezen?Az unokatesómnak például feketén-fehéren megmondta, hogy nem engedi haza a gyereket, mert nem volt fűtés a házban illetve egy kályha, ami viszont túl közel volt a kiságyhoz, mert picike volt a szoba és mondta, lángra kaphat a kiságy. kaptak egy hetet, hogy megoldják. (és lám a megoldhatatlant megoldották, egy hét alatt megcsinálták a központi fűtést)

És nekem is megmutatta, hogy a törzslapon melyik kódkockába mit ír, és, hogy azt írta, hogy hazaengedhetik a gyereket.

megvan a kiskönyvem is, kitöltve egyébként a kódkockák, számok vannak benne és akkor elmondta az első kocka milyen végzettsége van anyukának, második mi a végzettsége apukának, harmadik a nem tudom mi..Persze az első kettő sem biztos, hogy ez volt, de egy hosszú számsor és ilyesmiket jelent. És ezt a törzslapot küldi be a kórházba. és a kórházban is találkoztunk, mert jött intézni a gyerek hazaengedéseket.

2011. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nagyon bírom a védőnőnket. Minden eredményemet vezeti a kiskönyvembe, tanácsokkal lát el, elmondja, melyik eredmény mennyire számít jónak, és ha valamit nem értek, vagy elfelejtettem a dokitól megkérdezni, elmagyarázza. Mindig vidám, egy igazi családanya. Sokszor a saját tapasztalatait osztja meg velem, és elég jó viszony alakult ki köztünk. A baba megszületése után viszont nem feltétlen tartok rá igényt, mert nem szeretném, ha feljárkálna hozzánk.

Amúgy a baba hazaengedéséről én sem tudtam, erre rá fogok kérdezni nála.

2011. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

amit én írtam az 2006-ban volt, de most találtam 2009-es kérdést itt (bár hasznos válasz nem jött) , de ezen kódokat írja be a törzslapra is és ez alapján döntenek a babáról. Védelembe kell venni, hazaengedhetik e egyáltalána kórházból stb stb

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2011. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

Igazuk van azoknak akik akik azt írták, hogy a védőnőtől kell "engedély" a hazaadáshoz. Ezt úgy hívják,hogy környezet tanulmány. Nem hiszem el,hogy valaki nem tud havi egy alkalommal megjelenni, akármilyen szimpatikus is a védőnő. Ez a bunkóség magas foka, a védőnőnek ez a dolga,hogy minden várandósról törzslapot vezessen, jelentsen az Alapellátásnál, igen is végig kísérje a várandóságot és ahogy az előttelm szólók elmondták

" védelembe vegye" a gyereked! Ő ezért kap fizetést és adott esetben fegyelmit az ilyen felelőtlen kisanyák miatt. Nem tudom te, mit dolgozol, de biztos neked sem esne jól az ilyen szabotázs! Azt meg,hogy az orvos nem ír a kiskönyvedbe, képtelen vagyok elképzelni.

Az is elég gáz, hogy csak az anyasági támogatás lebeg a szemed előtt a megjelenések kapcsán. Aki gyereket vállal az vállalja a várandóság alatti protokollt is, ami esetenként nem olyan kellemes mint ahogy elvárnánk!

2011. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
azt jobb ha előre megszokod kedves kérdező, hogy a védőnők csak a cigókhoz nem mernek előzetes bejelentés nélkül beállítani, a normális családokhoz csak meglepetés szerűen tudnak menni! :S
2011. jan. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Akkor ezek szerint az én védőnőm nagyon lelkiismeretes.

Minden hónapban jártam hozzá 1szer(kivéve a végén,mert akkor gyakrabban)

Mindig nézett súlyt,vérnyomást,vizeletet(!)-ez a késöbbiekben a toxémia miatt is fontos lehet-,sőt szívhangot is hallgattunk,amikortól már lehetett a gépével.

Mindig mindent beírt a kiskönyvembe.Kérte a leleteket és azonnal beírta.A doki szintén.

Onnan mindenki tudott mindent,és nem tartott soha tovább 10 percnél.

Mióta megszületett kisfiam havi egyszer találkozunk súlymérésnél(de ha pl találkozunk a városban mindig kérdezi,h h vagyunk.)

2011. jan. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

A kiskönyv hasznos lehet bármilyen probléma esetén. De ne legyen!

Nekem az furcsa, amikor 10 évvel ezelőtt is és most is a terhesség idején is kijön az otthonomba a védőnő...

2011. jan. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!