Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köteles vagyok igénybe venni...

Köteles vagyok igénybe venni a védőnő "szolgáltatását"? Egyáltalán minek a terhes kiskönyv?

Figyelt kérdés
Van arra vonatkozóan valamiféle törvény, hogy kötelező a védőnőhöz járás? Az első terhességem idején is csak időpocsékolásnak éreztem a nála való megjelenést. Ráadásul lehetetlen időpontban tudtam csak felkeresni, fél négyig lehetett menni hozzá, amikor én még dolgoztam. Úgyhogy vagy szabadságot kellett kivennem vagy elkéredzkedtem, ha mentem hozzá. Ott a világon semmi nem történt a vérnyomásmérésen kívül, meg megkérdezte, hogy vagyok. Az egyszeri anyasági juttatáshoz is csak az orvos igazolására volt szükség, hogy minimum négyszer megjelentem a dokinál. Ja, és a kiskönyvembe sem írt be az orvos a világon semmit, a kórházban sem volt rá szükség. Őszintén szólva, nem is igazán szimpatikus nekem a védőnő. Szóval mi van akkor, ha őt kihagyom a "buliból"?
2011. jan. 4. 19:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Kérdezd meg tőle, ő biztos tudja kötelező-e hozzá járni, de nekem a dokim mindent az égvilágon a kiskönyvembe vezetett, és a védőnőtől kaptam az összes beutalómat, félidőtől pedig szívhangot hallgatott, vizeletben fehérjét nézett, nagyon hasznos volt.
2011. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

semmi, nem kell a támogatáshoz, a miénk is olyan, hogy tartsa meg a tanácsait magának

mi a "naggyal" eddig 5x láttuk, (ő most 2,5 éves), a kicsit egyszer látta, ő most 1 éves, de nem is hiányzik

kérdeztem a gyerekorvosunkat, hogy lehet-e ebből nekünk bajunk, azt mondta, csak a védőnőnek. Hát én nem fogom keresni.

2011. jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

a kiskönyv azért kell, mert abban van pl. a vércsoportod, a különböző szűrővizsgálatok eredménye, akkor ami fontos lehet egy komplikált szülésnél pl. a lepény tapadási helye, a baba méretei, fekvése, stb... amire szükség lehet. én elmennék a helyedben. havonta 1x ki lehet bírni. Nekünk már az 5. védőnőnk van....


2 kisfiú anyuja

2011. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Nem kötelező hozzá menni,lemondhatsz róla.Én sem csípem a dolgot,mert itthon van vérnyomásmérő,testsúly mérő,az ott töltött 15 perc is csak kidobott benzinpénz.Ennek ellenére úgy döntöttem megyek,majd az utolsó hónapban már nem fogok (akkor hetente kellene)megmondom rosszul vagyok,aztán annyi.
2011. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Az egyes vizsgálatokról mindig megkaptam a leleteket, azt soha, senki nem írta be a kiskönyvbe, ha az orvoshoz mentem, ő is mindig az eredeti leleteket nézte, soha nem kérte a kiskönyvet, meg se nézte, hogy mi van beleírva.
2011. jan. 4. 20:20
 6/27 anonim ***** válasza:

Na jó, de ez felelőtlenség, mert ha probbléma van, gondolod lesz idő bogarászni a leleteidet? Azért a terhes kiskönyvben beírva egy lapon, könnyen megnézhető bármi, amire szükség lehet. Nekem az összes vérvétel eredmény, ultrahang eredmény, méhszájvizsgálat eredmény, milyen gyógyszereket szedek be volt vezetve. Illetve az is, miért volt az első szülésem császár, milyen komplikációk adódtak akkor. És NST-nél, meg amikor mentem szülni, kinyitották és ott volt minden.

Most egyébként összesen 4-szer kell menni a védőnőhöz, azt sem hiszem el, hogy olyan nagy ügy 9 hónap alatt 4-szer elkéredzkedni és elmenni hozzá. Vagy nem tudsz hat hetente kivenni egy szabadnapot.

De gondolom nem kötelező igénybe venni, bár ő jelenti a kórháznak, hogy hazaadhatják a babát. Ha nem is jársz hozzá, ki ad engedélyt? De kérdezd meg tőle, hogy kötelező e hozzá járni?

2011. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
A kiskönyves történetedet én sem értem,nekem a doki adja a leleteket, a védőnő meg szépen mindent vezet benne,így átlátható az összes vizsgálati eredmény. Emellett a súly és vérnyomásmérésen kívül néz mindig fehérjét a vizeletben, hallgat szívhangot,magyarázza a leleteket,szóval én hasznát látom csak. Bár valószínűleg én szerencsés vagyok ezek szerint.
2011. jan. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Dehogy kell 4x védőnőhöz menni.

1x elmész, megkapod a kiskönyvet, amit az orvos köteles vezetni és ennyi.

Orvoshoz meg 4x csak mész.

2011. jan. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

HA már megvan a kiskönyved, nem kell járnod egyáltalán.

Ő fog járni hozzátok, ha megvan a baba, ha ezt se akarod, akkor irásban lemondasz a szolgáltatásról. Ugyanis ez egy szolgáltatás, nem vagy köteles igénybe venni természetesen.

A kiskönyv azért jó, mert ha az utcán rosszul leszel, rögtön tudnak mindent az orvosok, mentősök. Vagy pl. ha karambolozol, ilyesmi. Ez szerintem a legfontosabb funkciója.

2011. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
nekem a kiskönyv csak arra volt jó, hogy vissza tudtam nézni melyik gyerekemmel mennyit híztam. semmi másra. kifejezetten kedvelem és becsülöm a védőnőnket, bármikor jöhet és szívesen megyek hozzá, ám olvashatatlanul ír.
2011. jan. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!