Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha csak a 12. heti uh...

Baj, ha csak a 12. heti uh (ami a 13. héten lesz) után megyek védőnőhöz és laborba?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 15:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi :) Akkor én sem fogom elsietni, főleg, h nagyon rosszul vagyok mostanság, nem szívesen megyek sehova. 11 hetes vagyok pont ma.
2011. jan. 4. 16:04
 12/21 anonim ***** válasza:

Én pont az első ultrahang és vérvétel után látogattam meg először a védőnőt, a kórházban senki nem kereste rajtam a kiskönyvet.

Csak azt nem értem, miért kell éhgyomorra menned??? Terhesen - elvileg - nincs olyan vérvétel, amire éhgyomorra kellene menni.

2011. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Az van írva a beutalóra, én sem tudom. Biztos cukrot néznek :(
2011. jan. 4. 16:14
 14/21 anonim ***** válasza:

16.08. ezt ki mondta neked,hogy egyik vérvételre sem kell éhgyomorra menni?Mindegyikre úgy kell...

Amúgy ezt kórháza válogatja ezek szerint, ugyanis nálunk csak úgy adtak(adnak)beutalót,ha mutatom a kiskönyvemet.(igaz nálunk a kórházban kell beutalót kérni,máshol a háziorvos/védőnő is adhat)

Amúgy meg ha csak a rosszullétek miatt halogatod,akkor sajna ki kell ábrándítsalak,ami sokakra igaz,nem biztos,hogy rád is az lesz(bár szurkolok),de én pl a 16. hétig hánytam.

2011. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Tudom, h ez várható :( De akkor hányjam össze a labort?
2011. jan. 4. 22:23
 16/21 anonim ***** válasza:

Én a 14. héten voltam a védőnőnél először, akkor kaptam a kiskönyvet is. Addigra már rég túl voltam a vérvételen, és a 12. heti uh-on is. Senki nem csinált problémát belőle. A laboreredményeket a védőnő vezette be a könyvembe, nem csinált ő sem ügyet belőle, hogy későn mentem hozzá.

Azt én sem értem, hogy miért írta valaki, hogy terhesen nincs éhgyomros labor, mert szinte mind az. Eleve a cukorterhelés is éhgyomros, sőt, ott a két vérvétel között még el telik 2 óra, amikor nem ehetsz, nem ihatsz semmit.

A toxo és az ellenanyag teszt azt hiszem, amire nem kell éhgyomrosra menni. A legtöbb helyen a terhes labor külön van emiatt a sima labortól, hogy ne kelljen a kismamáknak "szenvedniük" az alatt az idő alatt, amíg a sorukra várnak.

2011. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Logikus lenne külön labor, de nem hiszem, h itt van :( Köszi a választ!!
2011. jan. 4. 22:35
 18/21 anonim ***** válasza:
Én úgy mentem a vérvételre, hogy nekem azt mondta a védőnő, hogy előtte egy órával egyek egy zsemlét és egy pohár tejet. Nekem nem kellett éhgyomorral menni.
2011. jan. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
16.08-as vagyok, túl egy terhességen, szülésen, és soha, egyetlen vérvételre sem kellett éhgyomorra mennem. Innen vettem az információmat. Ezek szerint ritka kivételnek számít ez, bár itt felénk ez egyáltalán nem meglepő, így természetes. Mivel olyan értékeket általában nem néznek, amihez éhgyomri állapot kéne, így továbbra sem értem, miért kell éhgyomorra menni pl. egy vércsoport-meghatározáshoz vagy egy Hepatitis B-szűréshez, vagy a Down-teszthez. Vérképet az első és utolsó alkalommal néztek (hgb és hct is), de akkor sem kellett éhgyomorra mennem, cukorteszt meg a 26. hét körül van, ha jól emlékszem, és nekem is egy órával vérvétel előtt kellett ennem.
2011. jan. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Akkor minden labor más.. Jó nektek, h direkt ennetek kellett :)
2011. jan. 5. 10:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!