Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyakran jártok védőnőhö...

Milyen gyakran jártok védőnőhöz? Nektek mit néz a látogatáskor?

Figyelt kérdés

23 hetes vagyok, legutóbb december 15-én voltam a védőnőnél. mindig ő hív fel, hogy be kellene menni. most kicsit furcsállom, hogy még nem hívott.

nekem mindig csak a súlyom, vérnyomásom, hasam körfogatát méri, de vizeletet még sosem nézett - az nem kötelező? Szóljak neki, hogy nem bánnám, ha nézné, vagy nincs jelentősége?


2009. jan. 26. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én havonta egyszer járok.Súlyt,vérnyomást mér.Vizeletet nekem sem nézett még soha.18 hetes babós.
2009. jan. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Havi 1x járok hozzá, (mindíg nodokis vizsgálat elott) súly, vérnyomás, vizelet. Ezt nézi és beírja a kiskonyvbe. Persze, szólj neki, hogy nézze meg a vizeleted, fehérjét, cukrot néz, legalábbis nálunk.
2009. jan. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én is havonta járok, de nekem akkor mindíg vinnem kell vizeletet is. Az összes leletemet neki is leadom ,vezeti egy kis könyvbe,meg a kismamakönyvembe is.Súlyt,vérnyomást is mér mindíg
2009. jan. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Szia én is 23 hetes kismami vagyok és a 3. babómat várom ugyanannál a védőnőnél.Vizeletet az orvosnak kell nézni, ez nem a védőnő reszortja.Én eddig összesen 3x voltam nála, a legelején, a 12.heti vizsgálat eredményével, a 16. heti AFP-vel és most majd a 24 hetes vércukor -eredménnyel megyek hozzá, mivel ezeket neki is írnia kell a kartonjára.Nekem is csak vérnyomást mér, súlyt néz, a hasamat egyik gyereknél sem mérte.Minek? És mellesleg jókat szoktunk dumálni, nagyon jó tanácsokat tud adni, pl most legutóbb vele tudtam megbeszélni, hogy milyen szorulásos tüneteim voltak hetek óta, mivel meg voltam fázva és nagyon nehezen gyógyultam, valszeg a bélflórám is odavolt a baciktól és ő ajánlotta, hogy egyek napi 3x3 korpatablettát, és segített is.Bevált.Különben meg hiába várom a 3. gyerekem , minden terhesség más és a védőnő mindig tud újat mondani.És nekem nagyon jó védőnőm van, mert ha beparázok valamitől(legutóbb magzatvízfolyást észleltem)ő maximálisan megnyugtat.
2009. jan. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szia! azt hogy érted, hogy magzatvízfolyást észleltél? Mit éreztél? és mit mondott rá a védőnő?
2009. jan. 26. 08:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem is általános dolgokat néz. Havonta egyszer mentem, mindig az orvosi ellenőrzés után, hogy legyenek friss adatok. Nekem is a súlyt, vérnyomást, vizeletet és szívhangot nézett. Plusz mindig valami épp aktuális infót mondott el, és ha van panaszod vagy tapasztalatod azt is megbeszélheted vele.


Boldog babavárást!

37 hetes kismama

2009. jan. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok a magzatvízfolyásos.Még decemberben egyik éjjel 3 órakkor arra keltem, hogy pisilnem kell. Mire leértem már folyt valami a lábamon, de csak ezután pisiltem.Egyből para bőgés, kórház, de a kórházban is azt mondták, hogy álló burok, átlagos mennyisdű magzatvíz.Viszont én még napokig olyan furin áreztem magam. Nem éreztem azt a feszességet a hasamban, mint előtte és minden egyes wc-re menetelkor a bugyimat néztem mennyire nedves.De semmi.Úgyhogy mái napig nem tudom mi volt az az éjszakai kirohanásom, mert tudom, hogy nem pisi volt, de akkor mi???Ja a védőnő azzal tudott megnyugtatni, hogy elmondta, hogy ha egyszer a magzatburok megsérűl, vagy kilukad, az nem tud már többé behegedni, tehát aztán is folyna, vagy szivárogna a magzatvíz, és a babóm sem fejlődne.Az én babóm viszont szépen fejlődik és nincsenek nedvesedési tüneteim sem.
2009. jan. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Adri baba ***** válasza:
57%
Szia én havonta egyszer járok,vérnyomást mér súlyt és elmondja mien vizsgálatok előtt állok még!Meg néha megilyeszt(apf)na mindegy!JAh meg rosszul számolja a terhességi heteimet..17vagyok nála a méretek szerint egyértelműen 20:)
2009. jan. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is havonta egyszer megyek hozzá. Akkor megméri a súlyom megnézi a cukromat, a hasamat leméri, megnézi a vizeletet!

Jaa szivhangot hallgat megkérdezi hogy érzem magam vagy van-e valami problémám. Elmondja milyen vizsgálatokra kell mennem. Én nagyon megvagyok elégedve vele és bármikor bármilyen kérdéssel fordulhatok hozzá:D!

Boldog babavárást!

23 hetes kismama

2009. jan. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Irigykedve olvasom az infokat.Nekem havonta kell mennem a védőnőhőz.A sulyommat megméri és egész látogatás alatt ezzen van felakadva.Mondja ugyanazt minden alkalommal.Megszokta mérni a vérnyomást,ami nála sohasem jo,mert felidegesit mindig.Tehát itthon nézem magamnak és irom.A vizeletemet 2szer néte meg eddig.31hetes km.
2009. jan. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!