Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bizonytalan lettem, vagy csak...

Bizonytalan lettem, vagy csak megijedtem?

Figyelt kérdés

Pozitivat teszteltem kétszer is. Gondolom kétszer a teszt nem hazudik, főleg nem pozitivat. Orvosnál még nem voltam, de kicsit úgy érzem hogy megijedtem. Első baba, én 5 hónap múlva fejezem be az iskolát. Munkanélküli vagyok. Szakmám, érettségim van, párom mellettem, de sokan korainak tartják. Fél éve vagyunk együtt párommal, ebből 4 hónapja lakunk együtt. Nyárra terveztük volna lagzit. 24 éves vagyok.

Szerintetek miért nem tudom elengedni magam?


Tüneteimet is leirom nektek: megjön érzés, cici érzékenység, haspuffadás, teltség érzet, kivánóság (enyhén) álmosság, éhség érzet, sűrű pisilés.


2010. dec. 16. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sztem ez egy ilyen kis egészséges "félsz"... Hisz új dolgok ez neked még. Az új dolgoktól valamilyen szinten mindig félnek egy picit az emberek. Én 23 vagyok, pont ugyan abban a cipőben járok mint te. :) És persze ugyan így megijedtem attól függetlenül, hogy szerettünk volna már babát. Habár, mi már rég óta együtt vagyunk (már házasok is nyár eleje óta) de én is nemrég fejeztem be a sulit. Figyi, gondolj arra, hogy igaz, csak fél éve vagytok együtt, de ennek semmi jelentősége. Vannak kapcsolatok, ahol éve óta együtt vannak, s a végén mégis válás lesz a dologból. Lazítsd el magad, hisz:) hamarosan anyuka leszel.
2010. dec. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy. És neked is gratulálok ha egy cipőben járunk :) Te mennyi idős terhes vagy?
2010. dec. 16. 12:37
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem vagy túl fiatal a babához, szakmád is van, ez rendben van, viszont fél éves kapcsolatba én félnék gyereket szülni. Őszinte voltam. Sok sikert!
2010. dec. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15 hetes..:)
2010. dec. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Nálunk 1,5 hónap után csúszott be a baba, abortuszellenes vagyok ezért megtartottuk illetve szeretjük is egymást. Már 9 hónapja együtt vagyunk nagy szerelemben és szeretetben, jan. közepén jön a kisfiúnk. Nem bántuk meg hogy így döntöttünk. Én 25 vagyok, a párom 32. Bátorság, menni fog. :)
2010. dec. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

3hónapja voltunk együtt a párommal, amikor terhes lettem.

18hónapos ördögfióka:)

És 38hetes vagyok a második törpével. 23évesek vagyunk:)

Külön otthonunk van, főiskolás vagyok.:)

2010. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem baj ha fél éve vagytok együtt ha szeretitek egymást, a baba meg mégjobban össze fog titeket kovácsolni. A munkanélküliségről annyit, hogy nekünk is van egy egyéves lányunk az én párom is munkanélküli, és szeptember óta visszamentem a suliba, így még 25 éves koromig kapom az árvaságit, és megvagyunk, a lányomnak mindene megvan, igaz nem élünk nagy lábon de amire kell arra megvan a pénz. Sok örömet a babához és jó babavárást kívánok
2010. dec. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jólesett elolvasni a válaszaitokat. Nagyon szépen köszönöm.

Mindenkinek Boldog babavárást akiknek még pocaklakójuk van. :):) Többieknek gratulálok.


Szeretjük egymást, páromnak fix munkája van hálistennek a fizetése is jó, segitségünk is van. Mi szülőknél lakunk, de tervbe van a külön költözés is. Köszönöm még egyszer. Most már jobb :)

2010. dec. 16. 14:38
 9/16 anonim ***** válasza:

Akkor én is segítek...mi is fél éve voltunk együtt mikor terhes lettem (most vagyok a 4. hónap elején) Mindketten egyetemre járunk, mi is megijedtünk, abortusz konzultáción is voltunk. De tudtuk, hogy egy szerelem babánk lesz, és mindkét család oda-vissza volt az örömhír hallatán. Nem bántuk meg, a héten együtt voltunk az első uh-n, láttuk ahogy mozog, az ujjacskáit...mindketten nagyon elérzékenyedtünk...ráadásul mi külföldi-magyar pár vagyunk...és jelenleg kint élünk, én még nem beszélem a nyelvet, de mindent megoldunk...

Lehet nem a legjobb időszakban történt, de így kellett lennie, mire megszületik ő befejezi a sulit, dolgozni fog, kapunk mellé támogatást is(ami itt kint jó). Amint a baba engedi én is be fogom fejezni az egyetemet.

Ami még fontos volt nekünk, hogy mindkettőnk mögött egy nagyon erős, összetartó család áll. A kezdeti ijedség szépen lassan a 3. hónapra elmúlt, mindenre lesz megoldás. Teljesen normális amit érzel. Jah, én 25 a párom 29 éves.

2010. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok...azt azért hozzá kell tennem, hogy ő az első férfi az életemben...akivel az első perctől úgy éreztem, hogy "Ő" az...(ő is ugyanezt mondta)

Egyikünkkel sem fordult elő előtte, hogy nem védekeztünk másokkal...én el sem tudtam képzelni, mindig is rettegtem attól, hogy teherbe eshetek...

Ez az érzés is fontos volt a döntésnél.

2010. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!