Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apás szülés a jobb vagy ha...

Apás szülés a jobb vagy ha nincs bent az apa? Nálunk a vajúdásnál ott akar lenni de a szüléstőltart, hogy nem bírja végig nézni a szenvedésemet. Be jöjjön vagy nem?

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy gondolom, nem bírtam volna ki egyedül. Úgyhogy nagyon jó, hogy bent volt. De neki kell dönteni. Viszont szerintem neked is az a lényeg, hogy a vajúdásnál melletted legyen. Az a hosszabb. Aztán meg adja magát a többi, lehet hogy nem is tud otthagyni utána.


Gyors, könnyű szülést!

2009. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem majd ott a helyszínen eldől, bevállalja-e végül, vagy nem!

Szerintem a leggyönyörűbb részt már csak nem hagyja ki! :)

2009. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nálam is a vajjudás alatt volt bent a párom és mikor közeledtünk a magához a szüléshez kiment mert ö sem birta volna ki de igy utolag én sem bánom mert csak lefoglalt volna az h mikor esik össze..... :)

könnyü gyors szülést kivánok

2009. jan. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges ezen gondolkozni, hiszen úgyis ott fog dönteni. Az én férjem sem akart a kitolásnál ott lenni, én úgy voltam vele, hogy majd ott úgyis rábeszélem, de a vajúdás alatt már jobban aggódtam érte, mint magamért. El volt sápadva, soha nem láttam még sírni, de küzdött a könnyeivel annyira féltett, szóval én mondtam neki, hogy kitolásnál menjen majd ki, mert elég a magam baja, ne kelljen még vele is foglalkoznom, hogy mikor ájul el vagy kap infarktust.:o)Végül császár lett / mondanom sem kell majdnem összeesett, amikor megjelent egy csomó doki és nővér és toltak S.O.S a műtőbe.../, tehát nekem az a véleményem, hogy ha nem bírja az ilyesmit ne erőltesd, amíg bírja bent marad veled, ha azt mondja, hogy ez már sok, akkor hagyd kimenni.
2009. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Veszprémi vok sajna itt nem lehet velünk az apuka a vajúdás alatt pedig nagyon jó lett volna.Én 16órát vajúdtam,tök egyedül hát jó lett volna ha vki fogja a kezem meg beszélgetünk a fájásszünetben,de sajna itt csak akkor jöhetett be a párom amikor már 8cm-re ki voltam tágulva és már az apás szobába voltunk.Utána még két és fél óra telt el mire meglett a fiunk,nagyon jó volt,hogy ott volt egyedül már biztos feladtam volna(nagyon elfáradtam),de ő tartotta bennem a lelket:).Szerintem beszéld meg vele,ha nem akar bent lenni ne eröltesd,ha a vajúdáskor ott lesz az is nagy segitség.Könnyű szülést neked.

4.5hós baba anyuja

2009. jan. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Férjem be szeretne jönni, de nemrég óta dőlt ez el benne.Szerintem ő olyan ember aki bírni fogja és a jelenléte nekem megnyugtató lesz.Persze ott a helyzet úgyis adhat mást, de mi így készülünk.Barátnőmnél pl meg pont csak a kitolásnál volt bent a férje mert a vajúdásnál többen voltak egy helységben és nem engedték be.De mindenképpen a párod döntsön ebben és ne te.26 hets és 3 napos kismama
2009. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk végig velem volt a párom, kivéve persze a műtőben nem, mert a vége nálam is császár lett. Viszont sokáig vajúdtam, és nagyon jó volt, h ott lehetett. Azt sem tudom, h h bírtam volna ki nélküle! Már csak a jelenléte is elviselhetőbbé tette a helyzetet, és a segítsége sem jött rosszul, mert szinte végig rám volt csatolva a CTG, amitől mozdulni is alig tudtam!

Ha semmiképpen nem akar bemenni, ne erőltesd, de sztem ha rajtad múlik, kérd meg rá! Vagy esetleg anyukát, testvért, ... vkit, aki segíthet, támogathat.

2009. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az Én párom tök jó fej. Annak ellenére, hogy kissé viszolyog a dologtól, azt mondta, hogy azt fogja tenni, amit Én akarok, mert ebben a helyzetben az a legfontosabb (Neki), ami Nekem éppen jó. Bejön, mert Én szeretném, de ha közben kizavarom, ki fog menni, ha végig szeretném, hogy ott legyen, akkor ott lesz. Szerencsés vagyok, hogy így áll hozzá, de, persze majd ott derül ki, hogy hogyan reagálja le az egészet. Mindenesetre a szándék megvan benne. :-)
2009. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!