Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondjam az orvosomnak,...

Hogy mondjam az orvosomnak, hogy adjon javaslatot a táppénzhez?

Figyelt kérdés

Csak 2 hétről lenne szó , nem akarok végig táppénzen lenni. 7+1 hetes vagyok.

Ezért kell adni plussz pénzt?


2009. jan. 20. 07:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

dehogy adj neki

siman mondhatod

nekem mind a doki mind a vedono mondta, hogy nem zavarja oket, ha vegig tappenzen lennek, az se (7. het korul voltam, amikor mondtak)

2009. jan. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Simán mond neki hogy egy kicsit fáradékonyabb vagy (mint egyébként a legtöbb veled egykorú kismama), és hogy elég stresszes a munkahelyed! És a veszélyebb időszakot szeretnéd otthon tölteni! ÉS ezekkel a dolgokkal még csak nem is hazudtál!!!!

Az orvosoknak is már a magzat védelme mellett állnak! Nem lesz gond!

Én is 7 hetesen mentem táppénzre (igaz az első terhességem veszélyeztetett volt, azért mondták hogy most akkor már kezdjük úgy a terhességet!) Mai napig itthon vagyok most már 22+5 hetesen! És már nem is megyek vissza dolgozni!


Boldog babavárást neked és az előttem szólónak is! :)

2009. jan. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok!


Jah és ne adj pénzt neki! Ez semmibe sem kerül! ;)

2009. jan. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha most kiíratod magad táppénzre a terhesség miatt akkor már nem tudsz visszamenni dolgozni. Ez nem úgy működik mint a rendes táppénz (legalábbis ebből a szempontból). Csak ha elvetélsz, de azt nem szeretnénk. Tehát ha egyszer kiírnak az úgy marad. Ha csak két hét lenne akkor kérd meg a dokidat ( a körzeti háziorvost ) hogy segítsen vagy vegyél ki szabit.

38+4 heteske

2009. jan. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Okés, nem adok pénzt. Szabira sajnos nem tudok menni (nálunk nem úgy mennek a dolgok).

Nálunk volt pár kismama aki táppénz után még dolgozott, ők hányinger, hányás, aluszékonyság miatt voltak otthon. Ahogy ezek elmúltak (kb. 12. hét) jöttek vissza.

Remélem sikerül nekem is.

Sok boldogságot mindenkinek.

2009. jan. 20. 08:39
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem a nőgyógyász annyit mondott, h csak annyit kell kiejtenem a számon, h itt fájdogál, ott nyom és már adja is a papírt :) nem kockáztatják azt, h te szarul vagy, és nem ír ki, és valami baj lesz. amit nem akarunk persze. Boldog babavárást! 26hetes
2009. jan. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így mondd, ahogy leírtad. Azonnal adni fog, ebben biztos lehetsz, mindenféle plusz pénz nélkül. :-)
2009. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!