Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden alkalommal vinni kell...

Minden alkalommal vinni kell a nőgyógyásztól táppénzes javaslatot, amikor a háziorvoshoz megyek táppénzes papírért?

Figyelt kérdés
Egyszer már vittem neki a múlt hónap közepén (akkortól vagyok táppénzen). Holnap ismét mennem kell a háziorvoshoz, hogy áprilisra is kiírjon. Újra kell neki javaslat, vagy elég az, amit kb. 3 hete leadtam neki?
2011. ápr. 3. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász javasolja legelőször a táppénzt, beírja a kiskönyvedbe és utána havonta kell háziorvosnál jelentkezni, nem kell újabb javaslat.
2011. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én kb 3 hete vagyok táppénzen (holnaptól lépek a 15.hétbe)de az én nődokim azt mondta, hogy ha megyek havonta a terhes gondozásra a rendelőjébe akkor adja a javaslatot a körzeti orvosnak, mert hát ő nem igazán tudja, hogy te mg mindig nem mehetsz mivel ő nem nőgyógyász.Ez olyan dolog mint amikor gyógyszerjavaslatot kapsz, csak azt 3 havonta vagy félévente kapod, viszont a táppénz, mint tudjuk mindenki vesszőparipája(munkáltató illetve állam)így azt havonta kell vinned az orvosodtól.De ha jó fej a körzetit akkor azt is meg tudod beszélni vele, hogy utólag pótolod majd neki.
2011. ápr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Dec-januárban voltam táppénzen, a nőgyógyásztól havonta kellett vinni a háziorvoshoz az igazolást/ajánlást a táppénzhez.
2011. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen!Mert a háziorvos azzal igazolja,hogy jogosan vagy táppénzen!+őt is és téged is ellenőrizhetnek!De ettől neked nem kell megijedned,nem úgy ellenőriznek,hogy utána járnak,csak ha a háziorvosodat ellenőrzik akkor ugye a nőgyógyászod igazolását kérik tőle!És ezt havonta újra vinni kell neki!
2011. ápr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem nem kellet,én 1*vittem neki a nődokitól papírt.15hete vagyok táppénzen...azóta csak a tp-papírért megyek és ennyi.
2011. ápr. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most kerültem a napokban tp-re és azt mondták, hogy minden hónapban vinnem kell a nőgyógyászati javaslatot és akkor adják ki a tp-s papírt!


20 hetes kismama

2011. ápr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!