Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes vagyok, nincs még...

Ketteske kérdése:

16 hetes vagyok, nincs még pocakom, viszont az anyósom pár napja elkezdte simogatni a hasam, illetve az unokáját. Engem ez roppant mód zavar. Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés
Nem akarom megbántani, tudom, hogy nem rosszból csinálja, de még a saját anyám sem csinál ilyeneket, nem az a tipus vagyunk. Járt már más is igy? Hogy lehet ezt kiméletesen elháritani?
2009. jan. 17. 10:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%

Én sosem mertem tapizni egy kismami pociját sem. Hiába nővérem, sógornőm, vagy a barátnőm. Egyszerűen nem voltam vele tisztában, hogy az neki milyen lenne, vagyis hogy mennyire lenne neki bosszantó. Mielőtt terhes lettem, elkezdtem magam erre is felkészíteni, hogy fognak "tapizni".

Szerencsére nem igazán fordul elő. Ha meglátnak (anyósom, barátok, rokonok), akkor egyszerűen csak megérintik és jön a "hogy vagytok" kérdés. Már nagy pocim van, mármint ahhoz képest, mennyi idős, és belegondolva egyre jobban nem zavar ha picit megsimizik.

Szerintem, ha annyira zavar, hogy anyósod simiz, akkor csak közöl vele. Persze udvariasan. Meg fogja érteni.

Jah és örülj neki, hogy jó a kapcsolatod az anyósoddal! Én is nagyon örülök ennek. Nagyon rossz lenne, ha nem Így lenne. Nekem ő a második anyukám. :) Az én édesanyám 400km-re lakik.

Minden jót!

20 hetes kismami

2009. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is nagyon kevés embertől tűrtem el, hogy simizze a hasam. Attól meg egyenesen sikongató lábrázást kaptam, amikor a férjem nagymamája lehajolt és elkezdte puszilgatni az alig-hasamat.

Nekem szerencsém volt, mert egyszer akkor csinálta az anyósom a poci simogatást, amikor ott volt a lánya és ő elmesélte az alábbi történetet: A barátnője terhesen vérzett és be kellett mennie a kórházba egy-két napra. A kórházban a nővér (szülésznő, csecsemős???) előtt elkezdett beszélgetni a babához és közben simogatta a hasát. Mire a nő közölte, hogy a simogatást be lehet azonnal fejezni, mert megindulhat tőle a szülés. Tudományos érvekkel ha alá is támasztotta, az már nem derült ki a történetből, mindenesetre az anyósom leszokott a pocak simogatásról.

2009. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
De jó, hogy ennyien irtatok. Legalább látom, hogy nem vagyok egyedül. Szólni fogok neki, szépen, udvariasan. Remélem egyből sikerül.
2009. jan. 17. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!