Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes vagyok, nincs még...

Ketteske kérdése:

16 hetes vagyok, nincs még pocakom, viszont az anyósom pár napja elkezdte simogatni a hasam, illetve az unokáját. Engem ez roppant mód zavar. Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés
Nem akarom megbántani, tudom, hogy nem rosszból csinálja, de még a saját anyám sem csinál ilyeneket, nem az a tipus vagyunk. Járt már más is igy? Hogy lehet ezt kiméletesen elháritani?
2009. jan. 17. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
inkabb orulj neki! ez a szeretete jele es minden bizonnyal szeret teged es boldog, hogy unokaja lesz! ez igy lenne termeszetes mindenkinel!
2009. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Mondd meg neki illedelmesen.Ha ugy nem megy akkor egy kicsit durvábban.Szerencsére az én szüleim nem ilyenek,anyós sem de azzal ellentétben após az nyomúlós.Föleg amióta a baba megszületett.Hát ugy idegesit,hogy ne tudd meg.Néha illedelm.lerázom,néha már mondjuk neki,hogy NEEEEE!

Megkell mondani,amit gondolsz!!!!!

2009. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, annak örülök, hogy szeret, de a fogdosást a férjemen kivül senkitől sem türöm el. Rossz érzés, hogy állandóan a hasamat simogatja, mert az az én testem, de ő úgy kezeli, mintha nem is hozzám tartozna. Valszeg igy lettem nevelve, mert ez a mi családunkban nem szokás.
2009. jan. 17. 10:29
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Szia. Engem is bosszantott a terhességem alatt, ha simogatták a hasamat, mindig mondtam, hogy az nem a baba, és majd ha megszületik lehet simogatni, de addig mellőzzék a tapit. Nyugodtan mondd meg, hogy Téged ez zavar, a Te tested, a Te babád! Boldog babavárást! 6 hetes kisfiú anyukája.
2009. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon zavar, akkor szerintem is mondd mondd meg. Kérdezd meg a férjed, hogy hogyan mondd el, hogy ne bántsd meg vele az anyóst. Ő ismeri a saját anyját, hogyan nem lenne bántó. Én is mindig tanácsot kérek a férjemtől ilyen ügyben és néha olyan meglepő választ ad, mit hogy mondjak meg, de mindig beválik.

Azért azt a végére hozzáírom, hogy még így is szerencsés vagy az anyósoddal. Sajnos az én anyósom egyáltalán nem örült az unokájának, nemhogy simizte volna a pocakom. Úgy gondolom az utóbbi a kisebbik rossz.

2009. jan. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Én sem szerettem, ha a férjemen, a gyerekeimen vagy a barátnőmön kívül más simogatta a hasam. Ez túl intim dolog szerintem, nekem sem fordult még meg a fejemben soha, hogy egy ismerős kismama hasát tapogassam, ráadásul kérdezés nélkül. Sok ember elég tapintatlan e téren. Finoman mondd meg esetleg.
2009. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is utáltam az elején, tök zavarba jöttem tőle, és irritáltak a rokonok kezének érintése, de én nem szóltam, és szépen lassan megszoktam. Sőt, most már én kapom el a kezüket és teszem a hasamra, hogy érezhessék a kisfiamat.

Szóval, vagy szólsz nekik most, vagy remélhetőleg megszokod.

2009. jan. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Hát elég nehéz helyzet. Az én anyósom is ilyen. Nekem nem sikerült megmondani neki. Amikor ezt csinálta, akkor mindíg lett valami halaszthatatlan dolgom. Pisi, vagy el lezdtem pakolgatni, mindegy csak szabaduljak. Igazából gyenge voltam, hogy megmondjam neki, meg nem akartam megbántani. Ez volt az első uncsija.

Remélem neked sikerül valahogy tudtára adni a dolgot.

Kitartás!!!

2009. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Mintha én írtam volna... A saját anyósom ugyanez..... Anyámtól szívesen venném, de ő nem csinál ilyet, mondván, ő is utálta. Én anyósomnak a második alkalommal szóltam, azóta nem tapogat. Szerencsére a férjem is kitalálja minden gondolatom, vmelyik nap mesélte, hogy szólt már neki ő is, hogy nem puszilgasson meg simogasson, mert én nem szeretem :)

Feltétlenül szólj! És minden másban is, azonnal!!! Csak így lehet elkerülni a félreértéseket!!! Most húzd meg a határokat, később már sokkal nehezebb lesz!

2009. jan. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Ezt a kérdést mintha én tettem volna fel. Én sem szeretem, ha fogdossák a hasam, fogdosnak. Anyósom folyamatosan próbálkozik, de hárítom. És az sem érdekel, ha zokon veszi. Én azt gondolom, hogy ez egy nőnek intim szférája, és aki nem szereti, hogy ebbe egy illető belépjen, azt igenis tiszteletben kell tartani.

Mindenki másképp vélekedik erről, a barátnőm pl. soha nem hárította el, ha a hasához nyúltak. Én meg elhárítom, mert nem szeretem és kész.

Konkrétan, ha elkezd felém nyúlni, odateszem a kezem, vagy elfordulok, ill. elmegyek a közeléből. A férjemmel beszéltünk már erről, ő a pártomat fogja, így rászól az anyjára, ha az nem veszi észre magát.

2009. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!