Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek biztos, hogy...

Szerintetek biztos, hogy terhes vagyok? Ez mennyi idős terhesség? Mikor érdemes először UH-ra mennem?

Figyelt kérdés

Szerintetek biztos, hogy terhes vagyok? Melleim feszülnek, főleg reggelente hányinger, hányás előfordul. Utoljára 1.-én volt meg a menses, 12.-én nem védekeztünk. Ma a BHCG-m 935,7mIU/ml volt. Ez mennyi idős terhesség? Mikor érdemes először UH-ra mennem, hogy ne legyek túl korán? Nagyon félek, mert már egy 19 hetes ikerterhességem februárban ment el és inkább később mennék, de még időben, amikor már valami biztos látható!

Vagy lehet, hogy ez az érték még az előző terhességből maradt volna fent?? Köszönöm előre is a hozzászólásaitokat!!!


2010. nov. 30. 16:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

szia. szerintem már 6. hét körül menj el dokihoz, az előzmények miatt. már látja a terhességet és felír valami terhességmegtartó gyógyszert.


Nekem is volt vetélésem (7 hetesen), most megint babát várok, nekem utrogestant irtak fel, eddig minden rendben.

10 hetes kismama

2010. dec. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Amikor előző terhességemnél megszültem 19 hetesen az ikreket, azt mondták, hogy a fejlettségi szintük 12 hetes volt és úgy éreztem, mivel a mensestől számolták Őket mindig lemaradtak egy kicsit.
2010. dec. 1. 16:49
 13/17 A kérdező kommentje:

Szia 10 hetes Kismama!

6. hét körül már UH-on látszik?

Az Utrogestant második terhesség esetén írják fel, ha az előző elhalálozással járt?

Köszönöm szépen a válaszokat!

2010. dec. 1. 16:52
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

de hát minden nő terhességét az utolsó menstruáció első napjától számolják az orvosok... ráadásul a 19 és a 17 hét között több mint egy hónap van, annyi eltérés nem lehet a terhességi korban, max +-1 (legfeljebb 2 hét), ha később volt a peteérés.

amúgy ne agyalj ezen, annak idején nem a terhességi korod számítása miatt történt a baj.

nyugodj meg, ne stresszelj, nem lesz semmi baj.

drukkolok.

2010. dec. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a mensi 1. napjától számolva van most is. 5,6 héten voltam először a másodiknál, és már látszott a petezsák és szíkhólyag. Egyből kaptam utrogestant, magnerotot, meg femibion 800-at kezdtem szedni. A doki két hetente ellenőriz. 7,6 hetesen már 13mm volt a tücsök, volt szívhang is. Most 9,6 hetesen voltam kedden, 34mm és minden rendben.

Az előző terhesség 9.hétnél 7 hetesnek felelt meg, missed ab.-al végződött. A kettő között 4 hónap telt el. az előző nem tudom mért ment el, lehet közrejátszott hogy rh negatívos a vérem. Az utrogestan a sárgatest, progreszteron szintet tartja rendben. Valakinek duphasont írnak fel. Igen, vetélés, veszélyeztetett terhesség, progreszteron hiány vagy sárgatest elégtelenségnél írják fel, úgy tudom... de nem akarok hülyeséget sem írni. És szerintem a terhesvitaminra is érdemes odafigyelni, hogy melyiket szedjük. szerintem az előzmények miatt mihamarabb nézesd meg magad, és tuti minden rendben lesz.

10 hetes kismama

2010. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most voltam először UH-on és még csak burkot és magzatkezdeményt láttak. De én november elsejét fogok mondani, mert akkor volt elmúllóban a menses.

Kaptam Utrogestan lágykapszulát, de nincs egyik patikában sem és sajnos csak hétfőre tudtak rendelni.

Köszi.

2010. dec. 3. 10:55
 17/17 anonim ***** válasza:

szia,

gratulálok, akkor úgy tűnik, minden rednben van.

Az orvos mit mondott, hány hetes terhes vagy? vagy neki is "hamis" dátumot adtál meg, nem a menzesz első napját? Egyszerűen nem értem, miért akarod máshogy számolni, mi értelme van és min változtat ez?

2010. dec. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!