Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik ha otthoni vetélés...

Mi történik ha otthoni vetélés történik? És mitől következik be a legtöbbször?

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 23:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

an, amikor a szervezet a baba és az anya közötti anyagcserében kulcsszerepet játszó foszfolipidek ellen termel ellenanyagot. Ilyen esetben szinte biztos, hogy a magzat meghal. Ha a szervezet immun- vagy hormonrendszere (pajzsmirigy, mellékvese, agyalapi mirigy) nem működik megfelelően, az mindenképpen nagyon veszélyes a babára nézve.

Egyéb tényezők, melyek vetéléshez vezetnek vagy vezethetnek:


a méh alakjának rendellenessége,

az ún. üszök- vagy mola-terhesség, amikor a chorion-bolyhok fajulnak el,

a baba nem jól ágyazódott be, vagy eltemeti magát a méhszövetbe - balszerencsének köszönhetően,

a méhszáj nem tud megfelelően zárni,

a méh jóindulatú kötőszövetes rostdaganata,

összehegedt szövetek a méhben,

nagy dózisú Röntgen-sugár,

nagy dózisú vegyszer belélegzése (otthon vagy a munkahelyen),

kábítószer,

dohányzás - 30-50%-kal nagyobb a kockázat,

alkohol,

fertőző betegségek: rubeola, toxoplasma-fertőzés, cytomegalovírus, herpesz, hepatitisz, T-mycoplasma,

az anya betegségei: cukorbetegség (leginkább a rosszul kezelt), bőrfarkas, súlyos testi aránytalanságok,

az anya kora - a kor előrehaladtával nő a kockázat; a klinikai vetélés esélye 6,4% a 35 év alatti nők esetén, 14,7% a 35-40 éves nőknél, és 23,1% 40 év felett,

placenta abruptio (a méhlepény leválása), placenta previa (a méhűr alsó részére tapadó méhlepény), a méhlepény elfertőződése,

scleroderma - a bőr keményedésével járó, az egész szervezetre kiható szövetbetegség,

38 °C feletti láz.

Vetéléstől inkább erős, élénk piros vérzés esetén kell félni, nem pecsételő sötétbarna vérzésnél. De sok olyan nő is megszülte már gyermekét, aki erősen vérzett. Ha azonban a vérzést görcsök és hasi fájdalmak is követik, akkor nagy esély van a vetélésre. Az ilyen tünetek a ritkán előforduló méhen kívüli terhességet is jelezhetik.

2009. jan. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, az az igazság, h én nem akarom ezt a babát. 17 vagyok és nagyon félek anyámtől.... És nagyon szeretném h el vetéljek, 4éve dohányzom, alkoholt ritkán fogyasztok, beteg nem vagyok... Anyámat ki akarom ebből hagyni
2009. jan. 15. 23:55
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
upsz, nem tudtam, hogy ezert kerdezed, ezt verd ki a fejedbol. Biztos, hogy terhes vagy? voltal orvosnal?? Amiket bemasoltam, azok eloidezhetik, de nem 100 szazalek, uhogy ne hogy valami butasagot csinalj. ha biztos hogy nem tudod megtartani, akkor abortusz marad, a doki majd elkuld a megfelelo helyre. vedekeztel amugy???
2009. jan. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%

A világ legszomorúbb, leggusztustalanabb mondata ez, és nem őszintén hagyja el a számat:

Menj el abortuszra! Gondolom az apja, akit biztosan nagyon szeretsz, mivel lefeküdtél vele, 'véletlenül' nem fog ráértni, és fogni a kezed.

Mi a fenét tehetnék? Úgyse tartanád meg...Nők ezrei küzdenek azért, hogy teherbe essenek, te pedig 17 éves fejjel nekiállsz szexelni nulla felelősségérzettel...


Jól van. Valakit vigyél el, akiben megbízol. Ha anyád megöl, megöl, de muszáj elmondanod neki.

(Ráadásul gondolom neki kell pénzelnie a dolgot, mert nem olyan olcsó.)

Ha a 18. században járnánk, azt mondanám rágcsálj anyarozst, de nem hiszem, hogy nő a kertetekben:/

2009. jan. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
nagyon fontos hogy elmenj abortusztra!!! ha nem akarod a babát és az is fontos hogy elmondd anyádnak mert igy is ugy is kiderül. ne próbálj ki hülyeségeket hogy elvetélj mert ha nem vetélsz el és a gyerekben sulyos károkat okoztál, nagyon meg fogod bánni!!!
2009. jan. 16. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Ne irjatok olyat h felelőtlenül, mert nem vok felelötlen. Gyogyszerre nincsen pénzem És gumival védegeztünk de elszakadt rögtön másnap bevettem 72 órá s gyógyszert. és ennek ellenére terhes maradtam.

Az Apja melletem van és fogja a kezem, és kötelesség tudoan vállal mindent anyagilag.

2009. jan. 16. 07:19
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
nem mondta senki, hogy felelotlen vagy. Az elso es masodik valaszolo vagyok, gaz, hogy vedekezes mellett lettel terhes, nagyon sajnalom, ha nem tudod megtartani, inkabb menjetek abortuszra, arrol sok mindent megtalalsz az oldalon, a keresobe ha beirod. De a veteles butasag, mert mi van ha nem vetelsz el, aztan magadban is es a gyerekben is seruleseket okozol. Az abortuszt 12. hetig el tudod vegeztetni.
2009. jan. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

ez a baleset karácsony után egynappal történt, szoval még 2-3 hetes lehet...

De rám jön a siró görcs ha bele gondolok h anyámnak kelljen szolni, nem tudtok valakit aki anélkül is meg csinálja?

2009. jan. 16. 07:36
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Barátoddal közösen beszéljetek anyukáddal. Mindenképp kell a szülő engedélye az abortuszra 18. év alatt, nem csak azért kell anyukádhoz fordulni, mert ez egy elég drága beavatkozás!

Teszem azt, ha egy hónap múlva betöltenéd a 18-at még időben lennél, és már intézhetnéd egyedül. Viszont jó tudni, hogy minél kisebb a terhesség, annál veszélytelenebb az abortusz. A későbbiekben már a meddőség kockázata is fenállhat, később , amikor újra gyereket akarsz.

Egyébként nem akarok tolakodó lenni, de akár meg is tarhatnátok a gyereket. A párod melletted áll, és ha már megtörtént, akkor vállalni kéne a felelőséget érte, hiszen a baba semmiről se tehet. Nem vagy már olyan "kicsi", te sem egy éved van érettségiig, addig csak kihúznád valahogy, még a sulit is be tudnád fejezni... De ez csak az én véleményem.

A házi praktikákat verd ki a fejedből! Lehet, hogy nem jön össze a vetélés, viszont a magzat súlyosan károsodik. A végén valamilyen testi v. szellemi fogytékossággal jönne világra a gyereked. Gondolom ezt te se akarod. Nem is beszélve arról, hogy egy fogytékos gyerekről sokkal nehezebbb gondoskodni, mint az egészséges gyerekről.

2009. jan. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, ha otthon intézed az abortuszt, úgyis megtudja az anyukád, mert olyan súlyos vérzés, vérmérgezés, és egyéb szövődmények lépnek fel amik életveszélyesek rádnézve.

Még kórházban is halnak bele terhességmegszakitásba, ahol steril a környezet, és odafigyelnek, de én a helyedben nem szeretnék hullamérgezést kapni, mert semmi esélyed, hogy teljesen kiürüljön. Tehát doki, aztán anyuci, mert az aláirása mindenképp kell...

2009. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!