Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, akik januárban...

Kismamik, akik januárban szülnek, elkezdtétek már a baba ruháinak kimosását?

Figyelt kérdés

S még arra lennék kíváncsi Ti hogyan mossátok, hány fokon? Én az újakat s a használtakat is 40 fokon akartam, s egyben, vagyis a használt s új ruhákat nem szét válogatva. Csak a színekre figyelnék oda. Anyukám szólt, hogy az újakat nem szabad mosógépben mosni, mert szétmennek, s nem lesznek jók a babára, s hogy a használtakhoz nehogy betegyem. Csak kéz közt moshatom ki Őket. Ha mégis kis mosnám az újakat is, mondta, hogy a használtakkal nehogy összevegyítsem. Nektek mi erről a véleményetek?

A baba ruhák mosásánal azért érdeklődnék mikor kezditek, mert én decem,ber közepére gondoltam, mivel jan. végére vagyok kiírva, bár lehet hamarabb meglesz, mert veszélyeztetett vagyok. S védőnő mondta, hogy november végén már ki kell mosnom, s dec elején a kórházi cuccokat is készítsem el. Nem korai még?


2010. nov. 28. 12:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én január 11re vagyok kiírva.Az eddig meglévő babaholmik, már mosva-vasalva a szekrényben vannak.

Hétfőn megyünk beszerezni ami még kell, azokat is rögtön mosom-vasalom, és pakolom el...

Kórházi csomagot is hétfőn szerezzük be, és úgy terveztem hogy ahogy betöltöm a 36.hetet rögtön összekészítek mindent!

Boldog babavárást, és könnyű szülést kívánok nektek!

2010. dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én január 6-ra várom a 3. manónkat. Múlt héten mostam ki a babaruhák többségét, már a szekrényben vannak. Én soha nem válogattam túl a ruhákat, csak szín szerint. Hipoallergén babamosószert szoktam használni, és ecetet használok öblítő helyett, mert az még plusszban fertőtleníti. Nem érződik az ecetszag, ha valakit zavar, pár csepp illóolajat lehet az ecethez rakni. 40 fokon szoktam mosni, kivéve a ruhapelust, kifogót, és az angolpólyát, mert azt 60fokon.

Igazából nem értem ,hogy mért kéne az újat és a használtat egymástól elkülönítve mosni, vagy ilyesmi. Én inkább ha nagyon gyanus duplán kiöblíttetem a mosógéppel, hogy semmi szermaradvány ne maradjon benne.

Mondjuk az biztos, hogy anyukám nekem is mindent másképp csinált annak idején.

2010. dec. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
szerintem kezdheted kimosni a ruhákat, előkésziteni a csomagot, főleg ha veszélyeztetett vagy, nehogy úgy járj mint én, aki szintén veszályeztetett voltam, de szeptember első hetére voltam kiirva, erre a kislányom júl utolsó napján megszületett. semmi sem volt előkészitve,mind halogattam, hiszen van idő...
2010. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nekem sima pólyám van, barátnőmtől kaptam olyat, ami a 8 éves kislányáé volt, s zsákban tárolták. Azt ki moshatom gépben? Vagy csak a huzatot? S 40 vagy 60 fokon? Szerintetek? Én még most várok pár babaruhát, de karácsony előtt mindenképp el akarom kezdeni a kimosásukat, meg még 1--2 dolog hátra van. Az az igazság utolsó, én időben el akartam kezdeni, de mindig közbe jön valami, s mást csinálok helyettük, a baba ruhák mosása s kórházi csomag meg tolódik.
2010. dec. 3. 20:46
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem anyukám mosta ki a pólyát, mert nála tároltuk. A belső részét és a külsőt is kimosta hatvan fokon, és gyönyörűek lettek, pedig már huszonhat évesek. A külső részét még keményíteni kell, hogy szépen álljon, de az már nem sok idő.

Én már mindent kimostam, kivasaltam, csak a kórházi csomagom hiányzik. Az halogatom, a baba cuccai már a kiságyban heverek összekészítve, csak táska kellene nekik.

De majd ma vagy holnap.

Könnyű szülést!


35+5 hetes kismama

2010. dec. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Én is kívánok minden kismamának könnyű szülést.

Utolsótól kérdezném, hogy a keményítést hogy oldottad meg, mert én még sosem csináltam olyat?

2010. dec. 4. 12:02
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia! Utolsó vagyok.

Kértem kölcsön egy kis búzakeményítőt, ami por.

Három evőkanállal kellett két liter forrásban lévő vízhez keverni, majd lavórba önteni. Bele a ruhákat és még egy kis vizet kellett engedni. Hagytam állni tíz percig, majd centrizés. Kiteregettem, de még teljes száradás előtt átvasaltm. Hát nem lett irdatlan kemény, de jobb mint simán kimosva. A baldahin is szépen áll tőle.

Minden jót.

szia

2010. dec. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat utolsó!

Végül is én simán kimostam, de csak 30 fokon mertem kimosni a pólyát. Most fogom kivasalni, s ha úgy látom, lehet attól még kipróbálom amit írtál.

2010. dec. 15. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!