Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek írjátok le egy 5...

Kérlek írjátok le egy 5 hónapos tápszeres baba étkezési szokásait. Hányszor, mennyit, és mit eszik? Elkezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Köszönöm
2008. nov. 24. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
A kisfiam szombaton lesz 5 hónapos. 5-ször eszik 150-170 ml tápszert, illetve van úgy, hogy ebédre főzeléket (kb. 150g) kap, olyankor csak iszik rá. Eszi az almát, barackot, sütőtököt, körtét, krumplit. És kóstolt már répát, zöldborsót (héj nélkül), de azokat nem szereti. A gyümölcsöt uzsonnára, tízóraira kapja, de azok után általában majdnem annyi tápszert megiszik, mintha nem kapott volna semmit:) Mi így állunk...
2008. nov. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én babám kedden lesz 5 hónapos.

Mi már elkezdtük a hozzátáplálást.

Ő napi 6-7x eszik ebből 2x rizspépet. Délbe gyümivel keverem neki, kapott már almát, őszibarackot, sütőtököt, répafőzeléket és paradicsomos krumplit is adtam neki de az nem ízlett neki.

Vacsira rizspépet tápszerrel kap. Sajnos ő már 1 hónapja csak tápszeres.

Mennyiség változó. Tápszerből 150-170 ml, tápszer+rizspép van hogy 200 mi, rizspép + gyünmit pedig kanállal adom neki az fél üveg gyümi és 5-6 adagoló kanál / tápszeres adagoló/ rizspép / ha nagyon sűrűnek látom kicsit felhígítom forralt vízzel/. Ezután hamar éhes, gondolom savat csinál neki az alma vagy a barack és azért.

Éppen ma kezdtem fontolgatni, hogy el kezdem neki a főzelék bevezetését is a déli kaja az lesz neki.

2008. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A rizspép olyan, mint a tejpép?Milyen a márkája?Vagy ez a sinlac?
2008. nov. 24. 14:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia.Mi reggel 7-kor tápszerrel kezdjük a napot,utánna 10-kor megint tápszer,11-11.30-kor gyümölcs,1 óra körül főzelék,3-kor megint gyümölcs(másfajta mint de.),du.5-kor tejpép,és este 8-kor alvás elött tápszer.Ez a mi étkezésünk. 5 hós. baba.
2008. nov. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom ugyan 6 hós már, de azért leírom, hogy néz ki egy napi étkezés: reggel (ez még hajnalban) táp, tízóraira gyümölcs először aztán kiegészítve tápszerrel általában 150 milli körül, a következő valamilyen zöldséges kaja (főzelék) na ezekkel bajban vagyok, mert nem nagyon szereti a zöldséget, így azt szoktam, hogy higítom kis tápszerrel és üvegből kapja (talán így nem annyira intenzív az íze), utána megint kap tápszert amennyit kér, délután gyümölcs és tápszer, este pedig vagy csak tápszer vagy egy kis tejpép (de ez fogja, úgyhogy ritkán) és utána a tápszer.
2008. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!